Česko – Brazílie 27:30 (kon.)
Česko
27:30 (17:16)
Brazílie
Neděle 10.12.2023, 14:15 • Arena Nord, Fredrikshavn • Mistrovství světa žen • Skupina 4

Česko – Brazílie 27:30 (17:16)
    Nejvíce branek: Jeřábková 11/1, Malá 4, Cholevová 4 – Cardosová 9/7, Guarieirová 6, de Paulaová 4. Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (obě ROM). Sedmimetrové hody: 1/1 – 8/7. Vyloučení: 2:3. (15:47:07)

Teď tak musí národní tým čekat na výsledek duelu Nizozemsko vs. Španělsko. Musí doufat ve výhru země tulipánů, která je sice favoritem, avšak letošní šampionát už pár překvapení přinesl. Pakliže Španělsko získá alespoň bod, mistrovství pro Česko končí.

Z mé strany je to tímto vše, hezký zbytek víkendu!

Zkušeně dohraný závěr a český tým ještě žije! Brazílie musela pro živení naděje na čtvrtfinále vyhrát o pět a více branek, o což se v závěru snažila. Jihoameričanky byly přesnější a využívaly technických chyb a ztrát, kterých nebylo z české strany málo. Do tříbrankového vedení se Brazilky dostaly už po deseti minutách první půle a dařilo se jim neustálý náskok držet. V závěru to pak honily na vyšší brankový rozdíl, ale neúspěšně.

Konec zápasu. (27:30)

60
    Šikovně si však došla pro faul Cholevová a zřejmě je to jasné, pro Brazílii bude šampionát končit. (27:30)

60
    Brazílie to hraje ještě na osobní obranu, nic hotového tak není. (27:30)

60
    Jenže de Paulaová se unáhlila a nepřesnou přihrávkou na levé křídlo dává Česku větší klid! Přesto bere kouč Dahl ještě jeden time-out. (27:30)

60
    Brazílie navíc 53 sekund před sirénou bere oddechový čas, pro ni platí přesně opačná fakta! (27:30)

60
    Zablokovaná střela Jeřábkové pravděpodobně ukončila české naděje na zisk alespoň bodu. Teď už jde jenom o to, aby z toho nebyla prohra o pět a více branek. (27:30)

59
    Češky jsou navíc v pasivní hře a mají poslední přihrávku na zakončení. (27:30)

58
    Jeřábková byla vytlačena z úhlu, je tak nařízena jenom devítka. (27:30)

58
    de Paulaová to v oslabení rozhýbala a zakončovala podstřelem, trefila však i za přispění Novotné jenom tyč české branky! (27:30)
    58
    Gól vstřelil tým Česko (Markéta Jeřábková). (27:30)
    57
    de Paulaová navíc povedenou individuální akcí dává Brazílii již čtyřgólový náskok. (26:30)

57
    Šustáčkové ale hned v prvním útoku vypadl míč z rukou a dost možná klíčový útok se Česku nepovedlo proměnit! (26:29)

57
    Limaová pak zezadu strhla střeleckou ruku pronikající Cholevové, za což dostává dvě minuty. (26:29)

56
    Cardosová pak mohla Brazílii přiblížit sedmičkou, Novotná ale správně tipla stranu a skvěle doposud stoprocentní exekutorku vychytala! (26:29)

56
    Jestříbková dostala další přihrávku na svou pozici, z otočky ale trefila jenom Moreschiovou! Tohle může stát Češky klidně celý zápas. (26:29)