Liberec – Třinec 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 6:7 (po pr.)
HC Kometa Brno
6:7 (1:2, 0:3, 5:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Středa 10.01.2024, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 47. kolo

Kometa zvládla ve třetí třetině skvělým způsobem vyrovnat. Dokonat obrat se jí už však nepovedlo. V prodloužení o výhře hostujících Pardubic rozhodl Martin Kaut. Dynamo tak v Brně zvítězilo 7:6 po prodloužení. (20:50:08)

60:43
    4/4
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Kometa nakonec obrat nedokoná. Lukáš Sedlák narýsoval krásnou přihrávku na hůl MARTINA KAUTA a ten už kotouč protečoval do sítě. Asistence: Lukáš Sedlák a Jan Košťálek.
    Kaut M., Sedlák L., Košťálek J., Will R.
    Lukeš Š., Ščotka J., Marcinko T., Flek J.

60:36
    Štěpán Lukeš si připsal dva důležité zákroky, kterými drží svůj tým ve hře!

60:02
    Brňané si jako první zahrají s kotoučem.

60:01

Brno v závěrečné třetině ztrácelo už čtyři branky. Poslední třetinu však zvládlo neskutečným způsobem a po vyrovnání v poslední minutě uvidíme prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 20:43.

60:00

59:52
    Necelých osm vteřin před koncem měl práci Štěpán Lukeš. Rána z ostrého úhlu ho však příliš nevystrašila, a tak ji chytá.

59:08
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno vyrovnává necelou minutu před koncem! DANIEL GAZDA vypálil z mezikruží, jeho ránu pouze zpomalil betonem Will a kotouč se doklouzal za brankovou čáru. Pro brněnského obránce navíc tato branka znamená uzavřený hattrick. Asistence: Jakub Flek a Jan Ščotka.
    Marcinko T., Gazda D., Flek J., Ščotka J., Kollár A., Pospíšil K.
    Will R., Vála O., Paulovič M., Čerešňák P., Sedlák L., Musil A.

58:54
    Kristián Pospíšil si vybrusil do ideální střelecké pozice, ale jeho rána rozvlnila pouze dres Willa. Brankář Pardubic nakonec udržel kotouč ve své výstroji.

58:15
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:10
    Štěpán Lukeš zůstává na střídačce. Kometa tak zkouší hru v šesti.

58:09
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

58:09
    Zakázané uvolnění zahání Dynamo zpět před Willa.

57:34
    Hrádek drží kotouč u hrazení a šetří tak cenné vteřiny pro Dynamo.

57:02
    Pardubice dobrým forčekingem opakovaně zahání Brno za vlastní branku.

55:35
    Robert Říčka si sám před Lukešem kotouč přehodil z bekhendu na forhend, ale nezakončil přesně. Trefuje jen plexisklo za brankou Brna.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka), 52. Pospíšil (Kos), 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) – 15. Poulíček (Čerešňák), 18. Sedlák (Čerešňák, Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. Sedlák (Kaut, Vála), 39. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát (Hrádek), 61. Kaut (Sedlák, Košťálek)

HC Kometa Brno: Kavan (36. Lukeš) – Osburn, Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Svoboda – Flek, Cingel, Zaťovič (C) – Kohout, Marcinko (A), Pospíšil – Kratochvíl, Kollár, Kos – Moses, Holík, Okál.
    Trenér: Jaroslav Modrý

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Hájek, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála, Bučko – Kaut, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Cienciala, R. Kousal (A) – Macek, Poulíček (A), Mandát – Pochobradský, A. Musil, Říčka.
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: René Hradil, Jan Hribik – Pavel Blažek, Daniel Hynek