Buffalo – Seattle 2:5 (kon.) | Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Toronto – San Jose 7:1 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:5 (kon.) | St. Louis – Florida 1:5 (kon.)
Winnipeg – Columbus 5:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (kon.) | Arizona – Boston 4:3 (po pr.)

Střely na bránu: 20 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Hokejisté Vancouveru potvrzují výbornou formu v této sezóně a na ledě New Yorku Islanders vítězí zaslouženě 5:2. Hosté se na konci první třetiny ujali dvoubrankového vedení díky trefám obránců Filipa Hronka a Quinna Hughese. V polovině duelu pak přidal třetí zásah Kosatek Elias Pettersson. Domácí korigovali přesilovkovým gólem Brocka Nelsona, jenže na 4:1 po čtyřiceti minutách upravil Tyler Myers. V závěrečné části si hosté tento náskok dlouho v klidu hlídali. Necelých pět minut před koncem ale přeci jen snížil opět Brock Nelson. Následně si však Islanders nejprve zkomplikovali závěrečný nápor vyloučením, a když byli konečně v pěti, odvolali brankáře, za což je však rychle ztrestal Dakota Joshua.

Ještě menší dohady a strkanice po závěrečné siréně. Angažovali se tam domácí Matt Martin a Dakota Joshua. Rozhodčí už ale nechtějí připustit komplikace a kohouty od sebe rychle oddělili.

59:42
    Domácím byl ještě odpískán ofsajd. Možná se jedná o poslední přerušení hry.

59:03
    Už běží poslední minuta tohoto duelu.
    58:38 Dakota JOSHUA - 2:5

58:38
    6/6
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je hotovo! DAKOTA JOSHUA vystihl před svou obrannou modrou čarou přihrávku Barzala na Leeho. Puk zachytil a ještě z vlastní poloviny ho poslal do opuštěné branky soupeře – 2:5. Bez asistence.
    Joshua D., Soucy C., Lafferty S., DeSmith C., Blueger T., Myers T.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

58:20
    Domácí v plném počtu a Ilja Sorokin vyrazil na střídačku!

58:12
    Nástřel Conora Garlanda se snažil tečovat směrem na branku J. T. Miller. To se mu ale nepovedlo.

57:31
    Z jedničky vypálil Brock Boeser. Sorokin puk zachytil do výstroje a přerušil hru.

57:13
    Ránu Filipa Hronka obětavě zablokoval Holmström.

56:42
    Pokus Eliase Petterssona z pravé strany vyrazil Sorokin betonem.

56:17
    Vyloučen je Jean-Gabriel Pageau, který při forčekinku zahákoval Filipa Hronka. To je pro Islanders samozřejmě velká komplikace.

56:00
    Signalizované vyloučení na straně domácích. Hráči Canucks využívají výhody a drží puk na hokejkách čímž chytře šetří čas.
    55:15 Brock NELSON - 2:4

55:15
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí přeci jen snižují a ještě by to mohlo být zajímavé! Ostrované se dostali do pásma jednoduchým nahozením do zadního mantinelu. V útočné třetině kotouč vybojovali a nakonec si ho vzal BROCK NELSON. Ten s ním vyjel na osu a střelou na lapačku překonal DeSmithe. Svým druhým gólem v zápase tak snižuje na 2:4. Bez asistence.
    Pelech A., Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Nelson B., Sorokin I.
    Boeser B., DeSmith C., Miller J., Pettersson E., Juulsen N., Zadorov N.

55:04
    Hosté se stále brání bez větších problémů. Do konce už schází jen pět minut. Teď je tu reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Nelson (Palmieri, Barzal), 56. Nelson – 17. Hronek (Michejev, Garland), 19. Q. Hughes, 31. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 38. T. Myers (Blueger, Garland), 59. Joshua

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Juulsen – Boeser, J. Miller (A), E. Pettersson (A) – Kuzmenko, P. Suter, Michejev – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Rehman, Beach – Coormier, Jackson

Diváci: 15 690