Buffalo – Seattle 2:5 (kon.) | Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Toronto – San Jose 7:1 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:5 (kon.) | St. Louis – Florida 1:5 (kon.)
Winnipeg – Columbus 5:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (kon.) | Arizona – Boston 4:3 (po pr.)
Calgary – Ottawa 6:3 (kon.)
Nashville Predators
3:5 (0:3, 0:1, 3:1)
Anaheim Ducks
Středa 10.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z mé strany je to tak pro toto časné ráno vše. Mějte pohodový zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu u NHL těšit napočtenou! Carpe diem. (04:54:20)

3. Jackson LaCombe (ANA) 0+2

Na minimálně dvě trefy už však měli domácí málo času, ne pokaždé se povede to, co juniorské reprezentaci. Anaheim tak přerušil sérii tří porážek a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Nashville se do hry dostal až za stavu 0:5, kdy Ducks lehce polevili a především kontrolovali zápas. Mrzet to může Lukáše Dostála, ten byl 49 minut a 45 sekund ve hře o první čisté konto v NHL, nakonec ale inkasoval třikrát.

Střely na branku: 42 – 33 (17 – 12)

59:17 Denis GURJANOV - 3:5

59:17
    6/6
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predators to tam nakonec domlátili a výsledek už pro ně nevypadá tak šíleně, ba co více, ještě je to i hratelné! Velký závar na brankovišti způsobili především tři hráči Nashvillu, přičemž ten poslední, kdo prostřelil Dostála, byl DENIS GURJANOV – 3:5! Asistence: Michael McCarron, Juuso Pärssinen.
    Gurjanov D., Tomasino P., McCarron M., Josi R., Pärssinen J., Evangelista L.
    Dostál L., Fowler C., Killorn A., McTavish M., Ljubuškin I., Vatrano F.

58:55
    Elitní lajna Predators přes minutu zůstávala na ledě, střídá až poté, co další pokus zamířil jenom do Dostála. Ten je aktuálně na 37 zákrocích.

58:19
    Ostřelování branky Dostála zatím efekt nepřináší. Josi to zkoušel přímo z osy, přišlo však jenom další přerušení z hostující strany.

58:06
    O´Reilly se snažil protlačit puk u tyčky, Dostál ale ve spolupráci s obranou docílil přerušení hry.

57:38
    Přihrávka z otočky šla nad kruhy pro Novaka, který pálil z první, v tísni to ale šlo těsně nad!

57:28
    Ono to může být v závěru ještě zajímavé! Nashville to zkouší bez brankáře a z levé strany přišla tvrdá Forsbergova střela, Dostál Anaheim na chvíli uklidnil.
    57:02 Philip TOMASINO - 2:5

57:02
    6/6
    Nakonec se Predators dočkali ještě jednoho snížení! Josi poslal od modré puk podél prken za branku na McCarrona, který lehce těžkopádně vyjel na pravý kruh. Z otočky ale našel přesně PHILIPA TOMASINA, jenž využil dobré clony Gurjanova a prostřelil Dostála, který nemohl nic vidět – 2:5! Asistence: Michael McCarron, Roman Josi.
    Tomasino P., Gurjanov D., McCarron M., Fabbro D., Saros J., Josi R.
    Dostál L., Vaakanainen U., Henrique A., Strome R., Terry T., Mintjukov P.

56:00
    Oslabení tak Predators přečkali bez problémů, v posledních minutách se možná dočkají i toho, že soupeře přestřílí.

55:07
    V přesilovce se hostům tolik nedaří a museli čelit přečíslení 3 na 2! To zatahoval z mezikruží O´Reilly a mířil Dostálovi na vyrážečku, gólman Ducks ale podruhé inkasovat odmítl!

54:02
    Snaha to vykombinovat prakticky do prázdné na první dobrou Anaheimu nevyšla. Vatrano sice střílel nad beton přesunujícího se Sarose, tvrdý pokus byl ale na kruzích zablokován.

53:44
    Cody Glass (NSH) schytal za třetinu druhé vyloučení. Tentokrát se snažil být na puku první, dopomohl si k tomu ale podražením Mintjukova. Dočkají se domácí druhé trefy v oslabení?

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 50. A. Carrier (Nyquist), 58. Tomasino (McCarron, Josi), 60. Gurjanov (McCarron, Pärssinen) – 12. R. Strome (Killorn), 15. Vatrano (LaCombe, Killorn), 18. McTavish (Terry, Mintjukov), 24. Terry (Henrique, Vaakanainen), 44. Gudas (LaCombe)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi, Fabbro, McDonagh, L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Gurjanov, Sissons, Pärssinen – Co. Smith, Novak, Evangelista – Tomasino, Glass, McCarron.
    Trenér: Greg Cronin

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Vaakanainen, Fowler, LaCombe, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Zegras, Henrique, Terry – Vatrano, McTavish, Killorn – Leason, Lundeström, R. Strome – R. Johnston, Carrick, Silfverberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Sandlak, Skilliter – Murchison, Galloway

Diváci: 17 159