Dallas – Nashville 3:6 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Washington – NY Rangers 3:2 (kon.)
Buffalo – Vancouver 0:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 5:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
San Jose Sharks
Sobota 13.01.2024, 22:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání zase na počtenou. (00:51:59)

Statistika
    Střely na bránu: 41 – 18 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jonas Korpisalo (OTT) – 14 zákroků, 4 OG, úspěšnost 77,8 %, odchytal 60:00
    Mackenzie Blackwood (SJS) – 36 zákroků, 5 OG, úspěšnost 87,8 %, odchytal 59:55

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:45

3. Vladimir Tarasenko (OTT) 1+1
    Senators nakonec zdolali San Jose, ikdyž tedy o svém vítězství rozhodli pouhé čtyři vteřiny před koncem.

Ani ve třetí třetině se obrázek hry vůbec nezměnil a i nadále měla Ottawa jasně více ze hry, jenže domácím se nedařilo odskočit na rozdíl dvou branek, což se jim nakonec málem vymstilo. Na konci 57. minuty se totiž podařilo vyrovnat českému útočníkovi Zadinovi.

Senators však v poslední minutě totálně uzamkli svého soupeře a pouhé čtyři vteřiny před koncem nakonec z dorážky obstaral rozhodující trefu Tarasenko. Obrovskou mírou se po výhru domácích podepsal německý útočník Tim Stützle, jenž asistoval na čtyři z pěti branek, což je pro něj nové kariérní maximum.

Ottawa Senators tedy nakonec zdolala San Jose Sharks 5:4.

59:56
    Nicméně branka Ottawy byla ještě přezkoumána, protože se hosté domnívali, že Tarasenko natlačil Baileyho do Blackwooda, avšak rozhodčí vítěznou trefu Sens potvrdili.
    59:56 Vladimir TARASENKO - 5:4

59:56
    6/6
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Obrovský závěrečný tlak Ottawy přináší rozhodující trefu! Stützle poslal přihrávku na modrou čáru, odkud se Zub do kotouče pořádně opřel a Blackwood jeho ránu vyrazil jen vedle sebe, kde stál VLADIMIR TARASENKO, jenž ho dorazil do zcela odkryté klece. Asistence: Arťom Zub, Tim Stützle.
    Tarasenko V., Zub A., Batherson D., Stützle T., Korpisalo J., Sanderson J.
    Kunin L., Blackwood M., Ferraro M., Vlasic M., Hoffman M., Bailey J.

59:28
    Až nyní střílel z modré čáry Zub a Blackwood jeho střelu dokázal vyrazit.

59:11
    Domácí hokejisté se ještě pokoušejí něco v útoku vymyslet, ale zatím je to bez jakéhokoliv zakončení.

58:35
    Greig nyní jen odevzdal puk za bránu San Jose, kde si hosté pohodlně přebírají kotouč.

58:03
    Sandersonova střela byla sražena příhodně na hůl Greiga, jenž poté zkoušel bekhendovou střelu, jenže tu hosté zblokovali do ochranné sítě.

57:16
    Kotouč se odrazil na hostující střídačku. Vhazovat se tedy bude ve středovém kruhu.
    56:56 Filip ZADINA - 4:4

56:56
    6/6
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné, jak dokážou Sharks vytěžit z minima maximum. Ottawa nedokázala dostat puk ze svého obranného pásma a Hertl poté přihrál křižně kotouč do pravého kruhu FILIPU ZADINOVI, jehož pohotová střela zaletěla přesně pod břevno domácí klece. Asistence: Tomáš Hertl, Mario Ferraro.
    Zadina F., Hertl T., Ferraro M., Zetterlund F., Blackwood M., Rutta J.
    Chychrun J., Stützle T., Batherson D., Korpisalo J., Chabot T., Tarasenko V.

56:35
    Hertl v útočném pásmu připravil střeleckou pozici pro Zetterlunda, jehož pokus míří mimo bránu.

56:23
    Batherson zavezl puk do útočné třetiny, kde nakonec volil přihrávku do druhé vlny volnému Tarasenkovi, jehož střela však byla přizvednuta mimo hrací plochu.

55:47
    Tak tohle muselo bolet. Tkachuk nahrál kotouč na modrou Sandersonovi, jenž svou dělovkou doslova sestřelil spoluhráče Girouxe.

55:16
    Senators drží puk ve svém útočném pásmu, kde tedy sbírají cenné vteřiny ze zbytku třetí části.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Giroux (B. Tkachuk, Zub), 10. Chabot (Tarasenko, Stützle), 28. B. Tkachuk (Batherson, Stützle), 33. Batherson (Zub, Stützle), 60. Tarasenko (Zub, Stützle) – 13. Duclair (Barabanov, Ferraro), 24. M. Vlasic (Duclair, Granlund), 27. Labanc (Ferraro, Hoffman), 57. Zadina (Hertl, Ferraro)

Ottawa Senators: Korpisalo (Sögaard) – Sanderson, Zub, Chabot, Chychrun, Brännström, Hamonic – B. Tkachuk, Greig, Giroux – Tarasenko, Stützle, Batherson – Kubalík, Chartier, M. Joseph – Kelly, Kastelic, MacEwen.
    Trenér: Jacques Martin

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – M. Vlasic, Ferraro, Rutta, Thrun, Addison, Ochoťuk – Zadina, Hertl, Zetterlund – Eklund, Granlund, Duclair – Bailey, Kunin, Barabanov – Labanc, Carpenter, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: McIsaac, McCauley – Flemington, Barton

Diváci: 18 764