Cagliari Calcio
1:2 (0:2)
Turín FC
Pátek 26.01.2024, 20:45 • Unipol Domus (Cagliari) • Italská Serie A • 22. kolo

Skončil nám rozhodně zajímavý zápas 22. kola italské Serie A mezi domácím celkem Cagliari Calcio a hostujícím Turín FC. Spokojenější budou jednoznačně hosté, kteří získávají tři body za výhru 2:1. Hosté o své výhře rozhodli v prvním poločase, kde se trefili Zapata a Ricci. Domácí se ve druhém poločase hodně snažili, na více než snížení na 1:2 ale nedosáhli. (22:50:00)

90+8

90+7
    Domácí měli v sedmé minutě nastavení ještě jednu obrovskou šanci, kdy po rohovém kopu propadl balon na zadní tyč ke zcela volnému Gianlucovi Lapadulovi, ten ale v rozhodující chvíli netrefil míč dobře a prakticky nezakončil.

90+6
    Míč z hloubi pole doputoval až k brankáři Milinkovićovi-Savićovi, který samozřejmě s rozehrávkou spěchat nebude.

90+5
    Emotivní hostující trenér Ivan Jurić dostal nyní žlutou kartu.

90+4
    Nic to nemění na tom, že domácí mají již pouze velmi málo času na to, aby alespoň srovnali.

90+2
    Hosté dokázali balon potřetí dopravit do sítě. Jejich radost ale brzy skončila, protože VAR odhalil na počátku gólové akce ofsajd a vzrušení tak bylo předčasné.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90
    Následný přímý kop zahrával Nicolas Viola, centr do vápna ale v pohodě lapil Vanja Milinković-Savić.

90
    Ricardo Rodríguez zatáhl unikajícího Petagnu a dostává žlutou kartu.

89
    Hráčům Turína se teď daří držet balon daleko od brány. To je přesně to, co nyní potřebují.

88
    Hosté se chtějí již soustředit pouze na defenzivu.

87
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Pietro Pellegri,
    ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Mërgim Vojvoda.

87
    Pavoletti se dostal k další střele, odražený balon ale poslal asi dva metry vedle brány soupeře.

86
    Leonardo Pavoletti byl blízko ke gólu na 2:2, po rohové kopu mířil do odkryté brány, na poslední chvíli mu pod nohy skočil Karol Linetty, který zabránil jistému gólu!

85
    Domácí jsou znovu u balonu a opět se tlačí do útoku.

84
    Nicolas Viola obstřelil zeď, avšak míč poslal přesně do rukavic připraveného brankáře soupeře.

83
    Alessandro Buongiorno tvrdě zasáhl Gianlucu Lapadulu a je z toho žlutá karta pro hostujícího obránce a navíc přímý kop pro domácí.

80
    Domácí po gólu na 1:2 pochopitelně ožili a do útoku je poženou i fanoušci.

Aleš Strouha

Branky: 77. Viola (Zappa) – 23. Zapata (Bellanova), 45+3. Ricci

Karty:   41. Wieteska (CAG), 73. Viola (CAG) – 62. Ricci (TUI), 83. Buongiorno (TUI), 90. Rodríguez (TUI), 90+5. Jurić (trenér) (TUI)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 9:7. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 12:12.
    Cagliari Calcio: Scuffet – Wieteska, Dossena, Chatzidiakos (46. Viola) – Zappa, Makoumbou, Sulemana (11. Prati), Azzi (71. Augello) – Nández (C) (71. Lapadula), Petagna, Jankto (46. Pavoletti).
    Náhradníci: Aresti, Radunović – Deiola, Desogus, Di Pardo, Obert.

Trenér: Claudio Ranieri

Turín FC: Milinković-Savić – Tameze, Buongiorno, Rodríguez (C) – Bellanova (87. Vojvoda), Linetty, Ricci (62. Gineitis), Lazaro – Zapata (87. Pellegri), Vlašić, Sanabria (78. Sazonov).
    Náhradníci: Gemello, Popa – Wa Mungu, Savva, Zima, Bianay Balcot, Njie, Ciammaglichella.

Trenér: Ivan Jurić

Rozhodčí: Colombo