Polsko – Česko 3:4 (kon.)
Polsko
3:4 (2:0)
Česko
Čtvrtek 08.02.2024, 14:00 • La Nucia Football Center (Španělsko) • Reprezentace U17

Skončil nám druhý přípravný zápas české reprezentace hráčů do sedmnácti let proti Polsku. Český tým sice prohrával po poločase 2:0, ale poté ukázal velkou kvalitu a vůli po vítězství a během druhého poločasu otočil skóre na 2:4. Fotbalisté Polska pak již pouze snížili na konečných 3:4. (15:48:39)

90+2
    90+1. Igor STANKIEWICZ - 3:4

90+1
    Polsko právě vstřelilo branku!
    V úplném závěru dostal balon proti noze IGOR STANKIEWICZ, jehož technická rána zamířila do horního rohu brány, kam nemohl brankář Šilhavý dosáhnout – 3:4!

90+1
    Ještě se něco hraje navíc. U balonu jsou hráči Polska.

90
    Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, zda hlavní rozhodčí něco nastaví.

88
    Český tým teď změnil rozestavení na 4-4-1.

87
    Taktické střídání českého týmu. Odešel Lukáš Moudrý a nastupuje Patrik Siegl.

86
    Lehká komplikace pro český tým. Další útok Polska podobně jako před pár minutami zastavil faulem za žlutou kartu Jakub Kolísek. Byla to ale jeho druhá žlutá a následuje tedy červená.

85
    Brankář Pruchniewski teď skvěle vychytal i Koláříka, který se na něj řítil po pravé straně.

84
    A další šanci měl Ondřej Penxa, kterého hned nadvakrát vychytal polský brankář!

83
    Češi měli další velké šance ve vápně soupeře. Doslova vyšachovali rozhozenou defenzivu soupeře a jen málo chybělo k tomu, aby dali pátý gól! Lukáš Moudrý měl před sebou již brankáře, ten ale jeho téměř gólovou střelu vyrazil.

82
    Jakub Kolísek faulem na polovině hřiště zastavil protiútok Polska a po faulu dostává žlutou kartu.
    79. Matyáš NECHVÁTAL - 2:4

79
    Česko právě vstřelilo branku!
    Skvělý obrat českého týmu potvrzený! Po pasu na levé křídlo se k balonu dostal Ondřej Penxa, který přesnou zpětnou přihrávkou našel MATYÁŠE NECHVÁTALA a ten v pohodě uklidil míč do odkryté brány – 2:4!

76
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Simon Pavlo, přichází Ondřej Penxa,
    ze hřiště odchází Jiří Panoš, přichází Kryštof Čížek.

74
    Až po rohovém kopu se fotbalisté Polska alespoň na chvilku dostali ze sevření.

73
    Další obrovskou šanci měl nyní Moudrý, který si na prsou zpracoval balon a poté dobře vystřelil. Polský brankář jeho pokus vytáhl zpod břevna nad bránu. Rohový kop.

72
    Polští fotbalisté jsou nyní pod velkým tlakem a nedaří se jim míč dostat mimo pokutové území.

Aleš Strouha

Branky: 32. Szulc, 43. Wróblewski, 90+1. Stankiewicz – 48. Moudrý, 62. Nedvěd, 70. Moudrý (pen.), 79. Nechvátal

Karty:   46. Dziewiatowski (POL), 66. Leszczyński (POL) – 82. Kolísek (CZE)   86. Kolísek (CZE)

Polsko: Pruchniewski – Jaroszuk, Dziewiatowski, Monka, Stankiewicz, Wróblewski, Jakóbczyk, Kriegler, Szulc, Brzyski, B. Mazurek, Pruchniewski.
    Náhradníci: Jelen, Klimek – Szwiec, Potulski, Szczepaniak, Sarapata, Adkonis, Pietuszewski, Izunwanne, D. Mazurek, Leszczyński.

Trenér: Rafal Lasocki

Česko: Šilhavý – Řeháček, Krpálek, Míček, Švrček – Hubička – Panoš, Hellebrand – Švancara, Nedvěd, Pavlo.
    Náhradníci: Obdržálek – Beran, Pávek, Siegl, Slončík, Moudrý, Kolísek, Penxa, Kolářík, Čížek, Nechvátal.

Trenér: Jiří Žilák