Velká Británie – Kanada 2:4 (kon.) | Francie – Kazachstán 1:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 1:5 (kon.)
Polsko – Lotyšsko 4:5 (po pr.) | Norsko – Česko cz 3:6 (kon.) | USA – Německo 6:1 (kon.)
Rakousko
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Dánsko
Sobota 11.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

To je od nás k tomuto utkání všechno, děkujeme za pozornost a těšíme se opět na shledanou! (18:45:43)

Dánové v prvním utkání mistrovství vítězí nad Rakouskem 5:1 a zapisují tři body do tabulky. Skóre otevřeli dvěma brankami ve 14. a 17. minutě, Rakušané pak sice v závěru úvodní periody snížili, ale Joachim Blichfeld nejprve ve 39. minutě a pak v 59. minutě pomohl zvýšit náskok svého týmu. Mezitím se ještě v 54. minutě trefil Felix Scheel.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Manuel Ganahl (Rakousko) a Oliver Lauridsen (Dánsko).

Střely na branku: 17 – 34.

59:18
    Ze secvičeného odskoku po buly pálil Frederik Storm, trefil blokujícího Rakušana.
    58:57 Joachim BLICHFELD - 1:5

58:57
    Dánsko právě vstřelilo branku! Tak ještě jedna branka 63 vteřin před závěrečnou sirénou. Seveřané navyšují svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Nejprve z prostoru mezi kruhy vypálil Patrick Russell, jeho pokus před brankou lízl clonícího Mikkela Aagaarda. K odraženému puku se nejrychleji dostal na levé straně JOACHIM BLICHFELD, který dopravil kotouč do odkryté části klece. Asistence: Mikkel Aagaard a Patrick Russell.

58:22
    Peter Schneider (AUT) zastavil sekáním rozvíjející se útok Dánů. Čeká ho pobyt na trestné lavici.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Uvidí fanoušci ještě nějakou branku?

57:57
    Paul Huber se pokusil projít do útočného pásma, narazil ale na připravené dánské beky. Rakušané tak musí znovu založit novou akci.

57:34
    Patrick Russell si najel na střed útočného pásma, přesně ale nemířil. Rakousko obrací hru.

56:08
    Komerční přestávka.

Střely na branku: 17 – 33.

56:08
    Morten Poulsen zahrál vysokou holí, hra je přerušena.

55:53
    Rakušané ale nic nevzdávají, Nico Brunner teď zajímavě pálil z vrcholu kruhů. Netrefil.

55:16
    Joachim Blichfeld nahazoval na bránu, kde clonil Markus Lauridsen. Pátá branka z toho nakonec nebyla.

54:16
    Dánové zakládají další akci, zatím se ke střele nedostali.
    53:44 Felix SCHEEL - 1:4

53:44
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec Dánové skutečně čtvrtý gól střílejí a šest minut před koncem třetí třetiny si upevňují vedení. Obránce Bruggisser křižnou nahrávkou našel na levém kruhu FELIXA SCHEELA, který si vylepšil střeleckou pozici a zamířil přesně k bližší tyčce. Asistence: Phillip Bruggisser a Nicholas Jensen.

53:03
    Dánsko bylo velmi blízko třetímu gólu! Frederik Storm dostal nahrávku před branku, jeho bekhendovou střelu do odkryté části ale skvěle zastavuje Madlener!

Dnešní utkání sleduje 15 719 diváků.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Branky a nahrávky: 20. Ganahl (Haudum, Rohrer) – 14. M. Lauridsen (Blichfeld, Russell), 17. Storm, 39. Blichfeld (Wejse, O. Lauridsen), 54. Scheel (Bruggisser, Jensen), 59. Blichfeld (Aagaard, Russell)

Rakousko: Madlener (Kickert) – Zündel, Heinrich (A), Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, Raffl (C), Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Rohrer, Haudum – Wukovits, Thaler, P. Huber.
    Trenér: Roger Bader

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell (A), Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.
    Trenér: Mikael Gath

Rozhodčí: Holm (SWE), Schrader (GER) – Briganti (USA), Hynek (CZE)

Diváci: 15 719