Nizozemsko – Anglie 1:2 (kon.)
Nizozemsko
1:2 (1:1)
Anglie
Středa 10.07.2024, 21:00 • BVB Stadion Dortmund • Mistrovství Evropy • Semifinále

Finále mezi Anglií a Španělskem se uskuteční v Berlíně v neděli od 21 hodin a pochopitelně jej přineseme v našem přenosu. (23:17:58)

Červené karty: 0 – 0

Angličané bouřlivě slaví postup do finále mistrovství Evropy, který si zajistili až v samém závěru řádné hrací doby.

První poločas skončil nerozhodně 1:1, když na brzkou vedoucí branku Xaviho Simonse dokázal rovněž poměrně rychle odpovědět Harry Kane. Oba týmy pak dělily centimetry od vedoucí branky, ovšem Fodenovu střelu přímo na brankové čáře zastavil Dumfries, ten pak hlavičkoval do břevna a Foden zas orazítkoval tyč.

Ve druhém poločase jsme viděli dlouho pomerně nudnou podívanou. Jedinou zajímavější možnost Nizozemců měl van Dijk, jenž neprostřelil Pickforda. Angličané čekali na svoji možnost ještě déle a Saka se po přihrávce Walkera dokonce trefil, ovšem jeho radost zhatil ofsajd přihrávajícího hráče.

Rozhodnutí padlo v 90. minutě. Angličanům vyšlo střídání, když se po souhře střídajících hráčů a gólové přihrávce Colea Palmera trefil Ollie Watkins a rozbouřil davy Angličanů v hledišti dortmundského stadiónu.

90+5

90+4
    Po anglické brance a řadě střídání se začalo hrát až po tříminutové prodlevě. Rozhodčí Zwayer nastavil dvě minuty, ty však začínají prakticky až teď.

90+4
    Žlutou kartu dostává také Kieran Trippier. Mnoho anglických hráčů z lavičky se rozběhlo radovat do hloučku na hřišti, rozhodčí Zwayer si pro žlutou kartu vybral Trippiera.

90+3
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Joshua Zirkzee.

90+3
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Brian Brobbey.

90+3
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Ezri Konsa.

90+3
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Conor Gallagher.

90+2
    Ještě před rozehráním se chystají obrovské personální změny na obou stranách.

90+1
    Žlutou kartu za nějaké protesty dostává Xavi Simons.
    90. Ollie WATKINS - 1:2

90
    Anglie právě vstřelila branku! Možná sekundu před uplynutím devadesáté minuty jdou Angličané do vedení! Cole Palmer od postranní čáry přihrával do pokutového území, kde si zády k brance zpracoval míč OLLIE WATKINS, poté vystřelil přesně ke vzdálenější tyči a brankář Verbruggen na míč nedosáhl!

89
    Gakpo vybojoval míč nedaleko od pokutového území Angličanů, ovšem k nevoli trenéra Koemana mu německý arbitr odpískal nedovolený zákrok na Guéhiho.

88
    Přihrávka Luka Shawa z levé strany nebezpečně proletěla předbrankovým prostorem, míče se pak ujal Cole Palmer, jenž levačkou technicky střílel, ovšem nad branku.

Jednalo se o první anglickou střelu v celém druhém poločase, neboť zakončení Saky po Walkerově ofsajdu se do statistik nepočítá.

87
    Po následné standardní situaci se do zakončení nedostal Weghorst, žlutou kartu si navíc vysloužil i Virgil van Dijk.

86
    Bukayo Saka si říkal o žlutou kartu po sražení rozběhnutého Gakpa, rozhodčí Zwayer mu ji nakonec po pár sekundách přeci jen uděluje.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.