Slovácko – Sparta | 0:2 (kon.) | | | Jablonec – Bohemians 1905 | 0:1 (kon.) | | | Slavia – Mladá Boleslav | 1:0 (kon.) |
Brentford – Tottenham | 0:2 (kon.) | | | Manchester Utd. – Crystal Palace | 0:2 (kon.) | | | Arsenal – Manchester City | 5:1 (kon.) |
Barcelona – Alavés | 1:0 (kon.) | | | Valencia – Celta Vigo | 2:1 (kon.) | | | Osasuna – Real Sociedad | 2:1 (kon.) |
Betis – Bilbao | 2:2 (kon.) |
Frankfurt – Wolfsburg | 1:1 (kon.) | | | Leverkusen – Hoffenheim | 3:1 (kon.) |
Juventus – Empoli | 4:1 (kon.) | | | Fiorentina – Janov | 2:1 (kon.) | | | AC Milán – Inter | 1:1 (kon.) |
AS Řím – Neapol | 1:1 (kon.) |
Toulouse – Nice | 1:1 (kon.) | | | Remeš – Nantes | 1:2 (kon.) | | | Angers – Le Havre | 1:1 (kon.) |
Rennes – Štrasburk | 1:0 (kon.) | | | Marseille – Lyon | 3:2 (kon.) |
Zabrze – Puszcza | 1:1 (kon.) | | | Jagiellonia – Radomiak | 5:0 (kon.) | | | Legia – Korona | 1:1 (kon.) |
konec
FC Barcelona
1:0
(0:0)
Deportivo Alavés
Jakub Holínka
Branky:
61. Lewandowski
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:11. Fauly: 8:20.
Rozhodčí: J. Manuera – I. Prieto, A. Martínez
Diváci: 42 900
Karty: 7. Gavi (BAR), 34. Araújo (BAR), 67. 11 - Raphinha - mimo hřiště (BAR), 89. Fermín López (BAR), 89. Yamal (BAR) – 56. Tenaglia (DAL), 65. 23 - Benavídez C. - mimo hřiště (DAL)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:11. Fauly: 8:20.
FC Barcelona:
Szczęsny – Koundé, Araújo (C) (46. E. García), Cubarsí, Balde (83. G. Martín) – Gavi (14. Fermín López), Casadó (46. de Jong), Pedri – Yamal, Lewandowski (90+1. Victor), Raphinha (67. F. Torres).
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Fati, Fort, I. Martínez, Torre.
Trenér: Hansi Flick
Deportivo Alavés: Owono – Tenaglia, Mouriño, Diarra, M. Sánchez – Vicente (76. Novoa), Blanco, Guevara (C) (90+1. Villalibre), Conechny (14. C. Martín) – K. García, Guridi (76. T. Martínez).
Náhradníci: A. Rodríguez – Garces, Pica, Benavídez, Sedlar, Cabanes.
Trenér: Eduardo Coudet
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Fati, Fort, I. Martínez, Torre.
Trenér: Hansi Flick
Deportivo Alavés: Owono – Tenaglia, Mouriño, Diarra, M. Sánchez – Vicente (76. Novoa), Blanco, Guevara (C) (90+1. Villalibre), Conechny (14. C. Martín) – K. García, Guridi (76. T. Martínez).
Náhradníci: A. Rodríguez – Garces, Pica, Benavídez, Sedlar, Cabanes.
Trenér: Eduardo Coudet
Rozhodčí: J. Manuera – I. Prieto, A. Martínez
Diváci: 42 900
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:11. Fauly: 8:20.
Barcelona si tak po dnešním tříbodovém zisku upevňuje 3. příčku v tabulce, přičemž na vedoucí Real Madrid už ztrácí jen 4 bodíky. Naopak Alavés se po včerejší výhře Espanyolu ocitá v pásmu sestupu a je s 21 body na 17. místě.
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Asier Villalibre.
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Pau Victor.
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Gerard Martín.
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Toni Martínez,
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Hugo Novoa.
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres.
Domácí se dočkali a po hodině hry jdou do vedení! Pedriho přetažený centr skončil ve vápně u nikým nehlídaného Lamine Yamala, jehož ránu z voleje tečoval Nahuel Tenaglia pouze na zadní tyč, kde míč z první uklízí do odkryté brány ROBERT LEWANDOWSKI – 1:0!
ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Eric García,
ze hřiště odchází Marc Casadó, přichází Frenkie de Jong.
ze hřiště odchází Tomás Conechny, přichází Carlos Martín.
ze hřiště odchází Gavi, přichází Fermín López.
FC Barcelona: Szczęsny – Koundé, Araújo (C), Cubarsí, Balde – Gavi, Casadó, Pedri – Yamal, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: I. Peña, Kochen – de Jong, Fati, Fort, E. García, Fermín López, I. Martínez, G. Martín, Torre, F. Torres, Victor.
Trenér: Hansi Flick
Deportivo Alavés: Owono – Tenaglia, Mouriño, Diarra, M. Sánchez – Vicente, Blanco, Guevara (C), Conechny – K. García, Guridi.
Náhradníci: A. Rodríguez – Garces, C. Martín, T. Martínez, Novoa, Pica, Benavídez, Sedlar, Villalibre, Cabanes.
Trenér: Eduardo Coudet
Rozhodčí: J. Manuera – I. Prieto, A. Martínez.
Poslední vzájemné měření sil nabídlo na začátku října 9. kolo aktuálního ročníku LaLigy a z hladké venkovní výhry 3:0 na Estadio Mendizorrotza se radovali fotbalisté Barcelony. Utkání prakticky rozhodl již v úvodní půlhodině Robert Lewandowski, který hattrickem zlomil jakýkoli odpor Alavése.
Z posledních deseti vzájemných duelů pak vyznívá bilance jednoznačně pro Barcelonu, která zvítězila hned osmkrát. Ve zbylých dvou případech pak utkání vítěze nenašlo. Deportivo Alavés přitom svého dnešního soupeře zdolalo naposledy v roce 2001, kdy před vlastními fanoušky zvítězilo 2:0.
Baskický klub se v posledních letech pohybuje ve spodních patrech ligové tabulky, po nepovedené sezoně 2021/22 dokonce jeden ročník strávil ve druhé lize, ze které se ale ihned vrátil mezi domácí elitu. Loňskou sezonu zakončili Babazorros na 10. místě v klidném středu tabulky a letos by chtěli podobné umístění zopakovat. Svěřenci argentinského lodivoda Eduarda Coudeta v předminulém kole dokázali ukončit sedmizápasové čekání na výhru a na Estadio Benita Villamarína po výhře 3:1 zaskočili domácí Real Betis. Výhru Deportiva řídil hattrickem 35letý útočník Kike García, který je zároveň s osmi góly na kontě nejlepším střelcem mužstva. Naposledy pak před vlastními fanoušky remizovali 1:1 s Celtou Vigo. Aktuálně tak Alavési patří v ligové tabulce s 21 body na kontě 17. příčka těsně nad pásmem sestupu, přičemž na Espanyol má náskok pouhý bodík. Dnes však na Babazorros nečeká na Estadio Olímpico nic jednoduchého.
Katalánského giganta převzal před startem probíhající sezony něměcký lodivod Hansi Flick, který má za cíl vrátit Barcu na španělský trůn. Jeho svěřenci vlétli do LaLigy ve velkém stylu, když prvních sedm duelů vyhráli a porážku si připsali až nečekaně na půdě Osasuny. Za zmínku stojí také vysoká výhra 4:0 v El Clássicu proti odvěkému rivalovi Realu Madrid. S blížícím se závěrem roku ale Barca začla body ztrácet a nyní je v ligové tabulce se ziskem 42 bodů na 3. místě, přičemž manko na vedoucí Real vzrostlo již na sedm bodíků. Na úvod nového roku Barcelona dokázala opanovat španělský Superpohár, když ve finále rozstřílela 5:2 právě Real Madrid. Střelecký apetit si Barca udržela také v lize, kde naposledy deklasovala 7:1 trápící se Valencii. Ofenzivu Katalánců pak táhne především ofenzivní duo Robert Lewandowski a brazilský křídelník Raphinha. V Lize mistrů UEFA si Barca s přehledem zajistila přímý postup do osmifinále, v posledním kole ligové fáze remizovala 2:2 s italskou Atalantou.