Třebíč – Kladno 2:4 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:0, 0:1, 0:0)
ČEZ Motor České Budějovice
Úterý 25.08.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Regionální pohár
Předzápasové kurzy: 2.3 4.5 2.2
Partner:
   
  S konstatováním, že ČEZ Motor České Budějovice vezou z ledu jihlavské Dukly dva body do tabulky Regionálního poháru, když vyhrály 2:1 po samostatných nájezdech, které skončily stejným poměrem, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:23:51)
   
  Zápas mezi Jihlavou a Českými Budějovicemi jistě nabídl pěknou podívanou. Domácí vyhráli první třetinu 1:0, když se v dvojnásobné přesilové hře trefil Miha Štebih. Ač měli hosté více ze hry, gól se jim v úvodní části dát nepodařilo. Ve druhé třetině oplatil Motor stejnou mincí, v početní převaze dvou mužů se prosadil Tomáš Nouza. Třetí třetina byla v režii Jihlavských, ale z několika slibných šancí nedokázali dát červenožlutí druhý gól.

  Kuriózní situace nastala v čase 56:43, kdy se na levém kruhu před branou hostí vyskytla nepřesnost na ledě. Za malý okamžik se ukázalo, že nerovnost (díra) je větších rozměrů, není opravitelná a znemožňuje dokončit zápas.

  Hlavní sudí tak ihned ukončil zápas a okamžitě se přešlo k samostatným nájezdům. Za domácí se prosadil pouze Jakub Flek, hosté byli úspěšní dvakrát. Nejprve Tomášem Grmanem a ve druhé sérii vsítil Josef Straka rozhodující trefu.
   
  Konec zápasu.
   
  65:00
  V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice. Rozhodující nájezd proměnil JOSEF STRAKA.
   
  3. série
  1:2
  Lukáš Anděl nepřekonal gólmana hostí, jeho pokus o zakončení mezi nohy nevyšel, puk mu sjel z hole. Motor České Budějovice vítězí v nájezdech 2:1, stejně tak jako v celém zápase.
   
  2. série
  1:2
  Hostující kapitán Josef Straka vymetl přesně levou šibenici branky Škarka.
   
  2. série
  1:1
  Jakub Flek zkusil zakončení také k levé tyči a s její pomocí puk zaplul do branky.
   
  1. série
  0:1
  Tomáš Grman vymíchal Škarka a zasunul puk přesně k jeho levé tyči.
   
  1. série
  0:0
  Josef Skořepa se neprosadil, nerozhýbal brankáře, který má kotouč u svého levého betonu.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  56:43
  Třetí třetina je předčasně ukončena, následují samostatné nájezdy.
   
  56:43
  Tak jsem se lehce zmýlil, poblíž branky hostí je nerovnost a díra o poznání větší. V tuto dobu končí zápas v normální hrací době a následují samostatné nájezdy.
   
  56:43
  Na hrací plochu míří domácí ledaři. Pan Humlíček už má v ruce nástroj na opravu rýhy, která se vyskytla na levém kruhu u branky hostí. Domácí ledový mág tuto nerovnost opravuje a za malý okamžik se snad již bude pokračovat.
   
  56:16
  Hned po buly vystřelil Tomáš Harkabus, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
   
  56:06
  Na to, že jde o přátelský zápas, máme v útrobách Horáckého zimního stadionu dobrou atmosféru. Domácí kotel se během zápasu postupně zformoval, fanoušci Motoru také v rámci možností přikládají pod kotlem.
   
  55:52
  Motor se pokusil o rychlý kontr, nicméně nepřesná přihrávka Mikysky na Švihálka zhatila útočné snažení hostí.
   
  54:13
  Marek Prokš v pokračujícím tlaku Dukly připravil palebnou pozici pro Davida Březinu. Jihlavský štírek vypálil z první, jenže Martin Semrád stihl do jeho střely vložit hůl, za což mu jeho spoluhráč v brance musí děkovat.
   
  53:41
  Přesilová hra Dukly úspěšná nebyla, hraje se v plném počtu a stále za rovnovážného stavu.
   
  53:12
  Skořepa zatáhl puk po pravé straně a vystřelil. Kotouč se dostal přesně do středu útočného pásma, kde se do něj opřel Filip Dundáček, ale netrefil tři tyče branky hostí.

  Tomáš Lysý


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 18. Štebih (Melenovský, Důras) – 28. Nouza (Straka, Heřman), rozh. náj. Straka

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Skořepa (JIH)
  0:1   Grman (CEB)
  2. série:
  1:1   Flek (JIH)
  1:2   Straka (CEB)
  3. série:
  1:2   Anděl (JIH)


  HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Štebih, Grebenjuk, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný, Šimek, Kvapil, Zadražil – Prokš, Důras, Flek – Kohout, Skořepa, Harkabus – Březina, Melenovský, Anděl – Severa, Jícha, Šafář
  ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) – Mucha, Zíb, Suchánek, Semrád, Bohunický, Žovinec – Nouza (A), Straka (C), Heřman – Žálčík, Prokeš, Guman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Marek, Přibyl, Babka

  Rozhodčí: Kukeně, Kotlík – Guth, Rittich

  Diváci: 545