Mountfield HK – Zlín 5:6 (po pr.) | Chomutov – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:1 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:2 (po pr.)
Dynamo – Olomouc 0:1 (po pr.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.)
po prodl.
Mountfield HK
5:6 (1:1, 2:1, 2:3 - 0:1)
PSG Berani Zlín
Sobota 24.10.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga juniorů • 16. kolo
Předzápasové kurzy: 1.5 5.0 4.09
Partner:
   
  Poslední tým DHL extraligy tak nakonec bere zlaté dva body a druhé vítězství v řadě! Hradec naopak počtvrté v řadě prohrává. Od druhé třetiny byl lepší, měl soupeře na lopatě, jenže závěr prostě a jednoduše nezvládl. Několik okének v obraně dokázali hosté nemilosrdně potrestat.

  Ode mě je to pro dnešek z FORTUNA arény vše, příjemný zbytek soboty. (14:26:50)
   
  Konec zápasu.
   
  61:43
  Zlín právě vstřelil branku!
  A Hradec nakonec zápas opravdu ztrácí. Tentokrát si pro sebe vyhradil ledovou plochu DOMINIK HLADIŠ, který se nádherně vyhnul hradeckému hitu, nestačili mu ani další soupeři a pak ze střední vzdálenosti napálil puk mezi betony Daniela Bechného do branky. Je rozhodnuto – 5:6 po prodloužení! Bez asistence.
   
  60:44
  Neuvěřitelné sebevědomí prokázal extraligový obránce Filip Hronek! Spoluhráči už museli střídat, a tak se Hronek sám vydal mezi celou sestavu soupeře až do gólové šance! Jeho famózní slalom ale brankou nekončí, v tísni nedokázal Halodu překonat a protivníci ho pak ještě poslali na svého brankáře.
   
  60:20
  Nastavený čas začal útokem Filipa Hronka, který minul druhou tyčku zlínské branky.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Hradečtí junioři vedli už 4:2 a 5:3, načež se zdálo, že zápas mají pod kontrolou. Jenže obrovskými chybami dovolili soupeři vyrovnat. O vítězi dramatického utkání tak bude muset rozhodnout až prodloužení nebo samostatné nájezdy.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:49
  Ještě posílal puk od mantinelu do ohně Miškář, ale jeho spoluhráč se k dorážce nedostal.
   
  59:20
  Hosté zastavili Burešovu střelu a málo chybělo, aby z vlastního pásma ujeli do brejku.
   
  59:06
  Domácí nejdřív nepochopitelným způsobem poslali puk na icing, o chvíli později přichází stejný prohřešek na druhé straně.
   
  58:38
  Teď už jsou domácí u kotouče a vymýšlejí, co dál. O nějakém dohrávání základní hrací doby se v žádném případě nedá mluvit.
   
  58:04
  Dominik Hladiš dojel nahozený kotouč jako první a Hradec pak zase nedokázal vyhodit.
   
  57:32
  Obrovský závar před Halodou gólem nekončí, dorážka Orsága šla těsně mimo!
   
  57:19
  Hradecký kapitán Radek Pilař vzal útok na sebe a tvrdou ranou z levé strany donutil Halodu přerušit hru.
   
  57:06
  Zakázané uvolnění domácích znamená vhazování po pravici Daniela Bechného.
   
  56:36
  Patrik Miškář přejel s pukem modrou čáru ve chvíli, kdy už Drašnar byl v útočném pásmu. Opakuji, že Hradečtí se o vítězství připravili úplně sami.
   
  55:46
  Zlín právě vstřelil branku!
  No a je to tady, obrovský kiks v hradecké obraně nabídl hostům vyrovnání! Místo rozehrávky domácí jen přihráli puk JANU VYORALOVI, který naprosto po vzoru Hlaváče objel hradeckou svatyni a zasunul puk za brankovou čáru. Jak skóre napovídá, tento duel nepatří gólmanům – 5:5. Bez asistence.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 4. Drašnar (Orság), 34. Miškář (Drašnar), 36. Orság (Hronek, Drašnar), 47. Krátoška (Drašnar, Miškář), 49. Miškář (Orság) – 4. Stuchlík (Hořanský), 24. Gago, 49. Hlaváč (Hladiš), 54. Gago (Miko), 56. Vyoral, 62. Hladiš


  Mountfield HK: F. Veselý (24. Bechný) – E. Veselý, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Suda – Zahradník, Hnik, Miškář, Drašnar, Krátoška, Hofman, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.
  PSG Berani Zlín: Haloda (Barvík) – Kosorin, Sirota, Stuchlík, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš "C", Hořanský. Trenér: Radek Pšurný.

  Rozhodčí: Veinfurter – Lučan, Kis.