Č. Budějovice – Liberec 2:3 (kon.) | Jihlava – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 1:3 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:4 (kon.) | Slavia – Kladno 4:2 (kon.) | Zlín – Třinec 4:6 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 1:3 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
HC Olomouc
Sobota 17.09.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo
Předzápasové kurzy: 2.15 4.5 2.36
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Dukla Jihlava si výhrou nad Olomoucí v poměru 4:2 připisuje první tři extraligové juniorské body nové sezony, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:26:01)
   
  Třetí třetina skončila jako úvodní dějství, a měla také stejný průběh. Jihlava totiž vstřelila dvě branky, když se ve třiačtyřicáté minutě v přesilovce prosadil Aleš Heinrich a o osm minut později navýšil vedení domácích svojí druhou trefou v utkání Jiří Ondráček. Olomouc sice poté snížila Denisem Šťastným, ale více se již hostům, i kvůli dvěma vyloučením, nepodařilo.
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  V závěru zápasu je zde ještě jedno vyloučení. 8,2 vteřiny před koncem jde na trestnou lavici Vojtěch Pražák za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.

  Na vyloučení: 7-6.
  Vyšší tresty: 0-1
   
  59:28
  Hra se stěhuje před Pospíšila po zakázaném uvolnění Olomouce.
   
  59:24
  Hosté hrají v plném počtu.
   
  58:45
  Pospíchalovu střelu od modré přizvedl nad branku Rok Macuh, který do ní vložil svojí hůl.
   
  Dnešní utkání sleduje 114 diváků.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetího dějství.
   
  57:16
  Ondráčkovi na modré nesedla střela z první. Nebyla příliš rychlá a mířila mimo. Hned poté se Olomouc osvobozuje.
   
  56:45
  Je však vidět, že Dukla hlavně nechce udělat chybu, která by při její přesilovce vedla ke snížení. Byť v početní výhodě, dopředu se domácí moc netlačí.
   
  56:00
  Kapitán Dominik Marek ušetřil pár cenných sekund, když v rohu za brankou Jihlavy vybojoval kotouč a ještě jej přihrál na modrou pro Hudečka.
   
  55:27
  Hosté hrají ve čtyřech, začíná tak dlouhá početní výhoda Dukly již v normální podobě.
   
  55:03
  Pospíchalovu střelu z pravé strany dokázal zblokovat Miroslav Kuba a ten samý hráč obětavě posunul kotouč špičkou hole do středního pásma.
   
  54:46
  Dukla již kombinuje před olomouckou svatyní.
   
  54:28
  Hned po buly se hosté osvobozují.
   
  54:24
  Hosté si vyžádali oddechový čas.
   
  54:24
  Tomáš Mejzlík se jen horko těžko zvedá z ledu a za pomocí svých spoluhráčů odjíždí na střídačku, což je způsobeno faulem Jana Beiera. Ten dostává 5 minut a do konce utkání za vražení na hrazení. Jihlava bude hrát 63 vteřin přesilovku pět na tři, poté prakticky až do konce zápasu klasickou početní výhodu.

  Na vyloučení: 6-6.
  Vyšší tresty: 0-1
   
  54:11
  Střelu Heinricha ze středu pásma srazil Pospíšil hokejkou za branku. Vzápětí je hra přerušena, protože na ledě leží jeden z domácích plejerů.

  Tomáš Lysý

  Branky a nahrávky: 13. Ondráček (Kadlec, Pražák), 16. Pospíchal (Heinrich, Kristian), 43. Heinrich (Peschout, Mejzlík), 51. Ondráček (Kristian) – 20. Šťastný (Cach, Spálovský), 54. Šťastný (Cach)


  HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Váňa, Pospíchal, Hrabaň, Srnský, Pražák, Kadlec, Krtek – Kristian, Heinrich, Kraučuk – Rezek, Mejzlík, Peschout – Oščádal, Čermák, Geier – Ondráček, Berka. Trenér: Patrik Augusta
  HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spálovský, Štreit, Spurný, Janků, Jelínek – Kuba, Jelič, Macuh – Tomaník, Horák, Marek – Beier, Podlaha, Říčka – Šťastný, Zabloudil, Cach. Trenér: Petr Fiala

  Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Kotlík