Kladno – Jihlava 3:0 (kon.) | Chomutov – Olomouc 0:2 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 2:3 (kon.)
Sparta – Vítkovice 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 1:5 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:7 (kon.)
Č. Budějovice – Třinec 1:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 8:3 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Olomouc
Středa 01.03.2017, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 7.5 6.92
Partner:
   
  Ode mě je to dnes vše. Díky za pozornost! (11:14:15)
   
  Konec! Olomouc teprve potřetí vítězí na venkovním hřišti. Dnes díky výbornému výkonu brankáře Pospíšil vítězí 2:0! Jednu branku dal Josef Podlaha, druhou přidal Miroslav Kuba. Obě branky navíc padly v nerovnovážném stavu hráčů.

  Olomouc tak přidala venkovní tři body, na jejich postavení to ale nejspíše nic nezmění. Naopak Piráti přišli o naděj zahrát si play-off!
   
  Konec zápasu.
   
  59:23
  Dominik Pavlát již dvakrát opouštěl branku, ani jednou ale neusedl na střídačku. Nyní se vracel, střela Roka Macuha ale neskončila za jeho zády.
   
  58:49
  Ještě jeden pokus. František Wágner zakončoval od levého mantinelu. Střela chomutovské osmadvacítky ale skončila jen vedle branky.
   
  57:58
  Rozeběhly se poslední dvě minuty utkání. Dominik Pavlát stále nebyl odvolán a Piráti hrají v obraně. Nejspíše toho moc směrem do útoku nevymyslí.
   
  57:14
  Olomouc hraje takticky a drží se v útočném pásmu. Výhra v tomto utkání je dnes pro ně nejspíše jasnou věcí. Piráti odejdou jako poražený celek.
   
  56:21
  Tomáš Pospíšil si poradil i s pokusem Vojtěcha Krejčiříka a vážně dnes usiluje o své čisté konto. Uvidíme, zda se mu to nakonec povede.
   
  55:58
  Volného puku se před brankou zmocnil rumunský útočník Tamás Részegh. Ten ale trestuhodně mířil jen vedle olomoucké branky.
   
  55:46
  Aktivní hostující Podlaha pronikl po levé straně až před branku. Zde se ale zblízka nedokázal prosadit, následuje vhazování.
   
  55:02
  Nebezpečně od modré čáry zakončoval obránce Kopic. Jeho rychlý projektil ale proletěl jen kolem pravé Pospíšilovo tyčky.
   
  54:34
  A když se domácím nepovedl další útok, přišlo vyhození Olomouce na zakázané uvolnění. Hosté si navíc berou oddechový čas.
   
  54:00
  Definitivně rozhodnout mohl Rok Macuh. Ten svůj průnik kolem levého mantinelu ovšem nezakončil úspěšně. Jeho pokus byl vyražen Pavlátem.
   
  53:36
  Po jednom ze zákroků zůstal na ledové ploše ležet hostující Dominik Hajšman. K tomu včasně přišpěchala domácí doktorka a za potlesku tribun mu pomohla společně se spoluhráči na střídačku.
   
  52:54
  Hodně parádně se až do zakončení prodral chomutovský Josef Rindoš. Před brankou ale nebyl úspěšný, v pádu trefil jen betony Pospíšila.
   
  52:07
  Domácí v plném počtu.
   
  51:52
  Nebezpečná byla až nyní teč Marcela Hustáka. Těsně před brankou změnil směr kotouče, Pavlát ale i tak vytáhl zákrok.
   
  51:15
  Radek Jelínek měl nyní dokonce před sebou prázdnou branku. Puk si ale nezpracoval a odkrytou klec nedokázal trefit!

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 35. Podlaha (Spurný, Beier), 47. Kuba (Macuh, Pospíšil)


  Piráti Chomutov: Pavlát (Dobeš) – Kopic, D. Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, Wágner, Adámek.
  HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Rutar, Spurný, Spálovský, Holiš, Kališ – Janků, Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Pěcha, Kuba.

  Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment