Sparta – Třinec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:5 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:4 (kon.)
Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 7:3 (kon.) | Slavia – Jihlava 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
konec
HC Plzeň 1929
7:3 (2:1, 3:0, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 02.03.2017, 17:00 • Home Monitoring Aréna • DHL Extraliga juniorů • 46. kolo
Předzápasové kurzy: 1.15 8.3 8.26
Partner:
   
  Ze západočeské Home Monitoring Arény je to pro dnešek všechno, domácí vyhráli v derby 7:3 a berou další tři body.

  Po první třetině mohli být spokojenější domácí hráči, kteří vedli 2:1. Indiány poslal do vedení skvěle proměněným únikem Tomáš Vracovský, jenže o pár sekund později se o vyrovnání postaral Michael Čejka. V signalizované výhodě vrátil Plzni vedení nejproduktivnější hráč ligy Matěj Chalupa.

  Prostřední část naprosto ovládli domácí hráči, kteří si kráčí za další výhrou. Po raketovém vstupu do druhého dějství se trefil Matěj Chalupa, velkého tlaku Plzně využil i Marek Rubner. V závěru třetiny se prosadil i Jakub Pokorný, jenž stanovil stav na 5:1 pro domácí.

  V poslední části nejprve snížil Lukáš Procházka, ten však dostal puk do sítě dírou v síti, takže jeho gól byl odvolán. Po něm už se dle pravidel prosadil Daniil Petrov, na jehož trefu odpověděl David Roubal. Kokoška následně nevyužil trestné střílení, naopak Michael Čejka dal v přesilovce svůj druhý gól v utkání. Filip Kokoška se prosadil až o chvíli později po pasu Vracovského a bylo to už 7:3 pro domácí.

  Děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek dne. Příště ze bude z Plzně těšit znovu Jan Picka. (11:36:28)
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Domácí v plném počtu.
   
  58:40
  Ještě jeden pokus Horkého z voleje, hostující útočník znovu pálil těsně vedle.
   
  57:59
  Ještě jeden faul Plzně. Michael Čechura (PLZ) je momentálně vyloučen za hákování.
   
  57:05
  I teď to tak málem bylo! Michal Horký byl úplně sám mezi kruhy, ale pálil těsně mimo.
   
  56:33
  Zápas už se spíše dohrává, i když to tak v téhle třetině vypadalo několikrát. A hned nato přišla nečekaná trefa.
   
  55:08
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A je tu sedmý puk v karlovarské síti! FILIP KOKOŠKA si šel za pukem, plácl do něj a touš se dostal až za Špírkova záda. Domácího útočníka už tedy neproměněné trestné střílení tolik mrzet nemusí. Asistence: Tomáš Vracovský.
   
  53:54
  Touš je nyní za brankou Špírka, domácí se snaží dostat k nějaké kloudné kombinaci.
   
  52:58
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Energie přesilovou hru bleskově využívá a dává třetí gól! Puk se dostal na modrou čáry, MICHAEL ČEJKA se opřel do přihrávky, vystřelil z voleje a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Krasanovský toho moc neviděl. Asistence: Petr Vodička a Lukáš Procházka.
   
  52:41
  Je tu faul i na domácí straně, za sekání putuje na trestnou lavici Petr Kodýtek (PLZ).
   
  51:40
  Filip Kokoška dlouho míchal s kotoučem a nakonec vystřelil k tyči, hostující gólman Jan Špírek na poslední chvíli skvěle zasahuje vyrážečkou.
   
  51:40
  Je tu trestné střílení pro domácí, které provede Filip Kokoška! V úniku ho hákoval Lukáš Procházka.
   
  51:22
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Indiáni ihned na trefu Varů odpovídají a znovu vedou o čtyři branky. DAVID ROUBAL se dostal k brance Varů a i on se podílí na dnešní kanonádě! Asistence: Filip Kokoška.
   
  50:39
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Nebojte se, tento gól nikdo neodvolá, to byla regulérní a krásná trefa! DANIIL PETROV se prokličkoval před branku Plzně, poté švihem vypálil na vzdálenější tyč, Krasanovský se po puku natahoval marně. Asistence: Patrik Šťastný.
   
  50:06
  Pozor, pozor, to je hodně zajímavé! Karlovy Vary dostaly puk záhadně do branky, střelcem byl označen Lukáš Procházka, ale celá situace byla až příliš záhadná, takže sudí ještě pátrali, co se stalo. A zjistili, že v síti na plzeňské brance je díra a puk prošel právě tudy do klece indiánů. Tedy z boku, takže gól Energie byl zrušen!
   
  49:55
  I Petr Kodýtek se lehce dostal do šance, leč jeho pokus skončil těsně mimo tři tyče.
   
  49:06
  Matěj Chalupa je dnes všude! Kotouč se k němu příhodně odrazil, domácí útočník však beton brankáře Varů ani nadvakrát nepropálil.

  Jan Picka

  Branky a nahrávky: 9. Vracovský (Kaňák), 13. Chalupa (Vracovský, Kokoška), 21. Chalupa (Kokoška), 28. Rubner (Kodýtek, Novák), 35. Pokorný (Chalupa), 52. Roubal (Kokoška), 56. Kokoška (Vracovský) – 9. Čejka (Kovář, Beer), 51. Petrov (Šťastný), 53. Čejka (Vodička, Procházka)


  HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner.
  Trenér: David Bruk.

  HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (35. Špírek) – Beer, Pajk, Brabec, Vápeník, Vodička (A) – Kurfürst, Horký, Petrov, Salnikov, Svoboda, Čejka, Kovář, Pastyřík, Hauzr, Hendrych, Procházka (C), Šťastný.
  Trenér: Tomáš Mariška.

  Rozhodčí: S. Mertl – Jindra, J. Mertl