Plzeň – Pardubice 3:4 (0:2 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 5:4 (kon.)
K. Vary – Sparta 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Škoda Plzeň
3:4 (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 27.11.2016, 15:00 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo
Předzápasové kurzy: 1.8 4.55 3.6
Partner:
   
  A máme hotovo! Dnes se v Plzni body dělily – hosté získali dva, domácí jeden.

  Na první branku zápasu jsme čekali přesně devět minut. Po dobré práci Kracíka si ještě lépe počínal Tomáš Svoboda, jenž si vyjel před branku a na druhý pokus dostal touš za záda Ondřeje Kacetla. Indiáni krátce poté dostali možnost pětiminutové přesilové hry, jelikož se tvrdým faulem na Kodýtka provinil Petr Čáslava. Využit ji ale nedokázali a skóre už se nijak neměnilo.

  Do druhé třetiny vstoupila Plzeň skvěle. Hned po půl minutě hry totiž na rozdíl dvou gól zvyšoval Tomáš Svoboda a krátce nato ve vlastním oslabení po Svobodově přihrávce dával již na 3:0 Jakub Koreis. Pro domácí to vypadalo dobře... Jenomže po polovině třetiny se Pardubice probraly. Ve 32. minutě si po úniku Lukáše Nahodila dal vlastní gól Jakub Lev a bylo sníženo na 1:3. O minutu a pár sekund později využil David Tomášek špatného odpalu Skleničky a desátou brankou v ročníku upravil na 2:3, aby v předposlední minutě srovnal na aktuálních 3:3 parádní tečí Tyler Redenbach. Ve druhé periodě jsme tedy viděli hned pět branek.

  Třetí třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná, tudíž i napínavá. Bohužel pro oko diváka nepříliš atraktivní. Branku jsme v ní žádnou neviděli, i když domácí Plzeň byla střelecky i herně aktivnějším týmem.

  V prodloužení byly jasně lepším týmem Pardubice, které si vytvořily velké gólové šance. V jedné z nich trefil David Tomášek tyčku. A jelikož branka nepadla, šlo se až do samostatných nájezdů.

  V nich se prosadili jen dva pardubičtí hráči – konkrétně Petr Sýkora a David Tomášek. Dynamo tak vyhrálo v Plzni po nájezdech!

  Nejlepší hráči: Tomáš Svoboda – Ondřej Kacetl.

  Střely: 38:21 (13:6, 13:8, 10:4 – 2:3). (22:11:41)
   
  Konec zápasu.
  Petr SÝKORA - 3:4
  Zdroj: Hokejka TV
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
  Autorem vítězné branky je PETR SÝKORA (8+6). Pardubický kanonýr rozhodl hned v první sérii, když parádní střelou zápěstím našel mezírku mezi betony Matěje Machovského.
   
  2. série
  0:2
  Tomáš Svoboda s nožem na krku bekhendem Kacetla nepřekonal a Dynamo vítězí!
  David TOMÁŠEK
  Zdroj: Hokejka TV
  Zdroj: Hokejka TV
   
  2. série
  0:2
  Nejlepší pardubický střelec v této sezoně David Tomášek nádhernou kličkou do forhendu vykoupal Machovského a dal na 2:0!
   
  1. série
  0:1
  Za indiány dostal jako první důvěru David Stach, jeho forhendový blafák ale chytil Kacetl.
   
  1. série
  0:1
  No a pardubický ostrostřelec střelou švihem našel mezírku mezi Machovského betony, 1:0 pro hosty!
   
  Jako první pojedou hosté, konkrétně Sýkora.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  65:00
  Prodloužení skončilo.
   
  64:52
  Po řadě kliček se Kratěna snažil nahrát před branku, ale to k úspěchu nevedlo. Uvidíme nájezdy!
   
  64:36
  Oddechový čas pro hosty.
   
  64:36
  David Tomášek si pěkně vybruslil ke střele, která ale skončila na tyči Machovského brány! Pak se odrazila do zad brankáře Škodovky, jenž však padl na záda a puk zalehl.
   
  64:17
  Obrovitou šanci měl na druhé straně Jan Ščotka, jeho dělovka z bezprostřední blízkosti ale skončila na domácím brankáři!
   
  63:59
  Dobré nahození Davida Skleničky tečoval Tomáš Svoboda, bohužel pro domácí ale jen do postranní sítě.
   
  63:53
  Indiáni se dostali do přečíslení dva na jednoho, rozhodnutí na holi měl Miroslav Indrák, z voleje ale trefil jen beton Ondřeje Kacetla!

  Michal Belšán

  Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna, Kracík), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) – 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet), rozh. náj. P. Sýkora

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:1   Petr Sýkora (PCE)
  0:1   David Stach (PLZ)
  2. série:
  0:2   David Tomášek (PCE)
  0:2   Tomáš Svoboda (PLZ)


  HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – T. Svoboda, Kracík, Kratěna (C) – Johnson, Stach, Indrák – Lev, Preisinger, Kodýtek – Hrnka, Koreis, Vondráček.
  HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Ščotka, Schaus, Čáslava (A), Nedbal, Bokroš, Leduc, Havlík – Hubáček (A), Tomášek, P. Sýkora (C) – M. Kaut, Nahodil, Klimenta – Mallet, Redenbach, Panna – Zadina, T. Kaut, Poulíček – Beran.

  Rozhodčí: Polák, Hejduk – Gerát, Hynek.

  Diváci: 3547