Pardubice – Třinec 5:4 (po pr.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:5 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Olomouc
Pátek 20.01.2017, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR) • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 1.6 4.75 4.55
Partner:
   
  To je dnes ode mě vše. Pro dnešek se s Vámi loučím a zase někdy se těším napočtenou. (19:52:26)
   
  Nejlepší hráči: Filip Pavlík, Roman Rác
   
  Po celý dnešní zápas byla lepší hostují Olomouc. Litvínov na ni marně hledal recept. V každé třetině hostující hráči přidali jednu branku díky Škůrkovi, Rácovi a Strapáčovi. Kohouti tak po vynikajícím výkonu dobývají litvínovský stadion a odváží si domů tři body!
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  U kotouče je Olomouc, která už zápas v poklidu dohrává.
   
  58:35
  Kubátovo střela od modré nadělala Konrádovi problémy. Hostující gólman ale za pomoci svých spoluhráčů odolal a drží tak nadále čisté konto.
   
  58:30
  Litvínov je sice ještě v útočné třetině, ale tohle už domácí hráči nestihnou.
   
  58:01
  Hosté v plném počtu.
   
  57:40
  Domácí hráči již několikrát mohli střílet, ale ani jeden se z nich neodhodlal a raději volil přihrávku. Nevydržel to Jakub Černý, který zkusil vystřelit. Jeho střela ale nebyla taková, který by mohla Konráda zaskočit.
   
  57:20
  Jaroměřský posílá kotouč k Janusovi.
   
  56:57
  Dlouho se o puk bojovala za hostující brankou, získat kotouč se podařilo Vervě. Z mezikruží pálil Gula, který jen vyprášil betony Konráda.
   
  56:21
  Domácí se snaží chopit své šance a ještě se zápasem něco udělat. Verva je usazena před brankou Kohoutů.
   
  56:01
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  55:49
  Pavlík trefil od modré čáry jen prvního bránícího hráče, kterým byl Petr Strapáč, jenž pohotově padl do střely domácího obránce.
   
  55:33
  Tomáš Frolo si povyjel z modré čáry na mezikruží. Počkal si chvilku než mu jeho spoluhráči před brankou vyčistí prostor a pak teprve zkoušel vystřelit. Olomoucký brankář si ale našel dobrý výhled a bez problémů zasáhl.
   
  55:00
  Litvínov už to má těžké, Olomouc vyniká hrou v obraně. Domácí hráči se jen těžko dostávají přes vynikající obranu hostů.
   
  54:00
  Litvínov zaváhal v rozehrávce a Olomouc toho hned využil, jak už tomu dnes byl několikrát. Ondrušek se napřáhl od modré, jeho střelu ale zblokovali domácí obránci, kteří puk poslali do rohu hřiště.
   
  53:28
  Hübl se s vypětím všech sil za pomoci Gerháta dostal do útočné třetiny. Ovem ne na dlouho, Olomouc domácí hráče za nedlouho o puk připravila.
   
  52:32
  Domácí obránci nahazovali puk na hostující branku, naposledy se kotouč do branky snažil dopravit Karel Pilař. Ale co dodat, Litvínov je dnes opravdu bezzubý.

  Sabina Šťástková

  Branky a nahrávky: 9. Škůrek (Vyrůbalík, Skladaný), 24. Rác, 47. Strapáč


  HC VERVA Litvínov: Janus (Pinc) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař, Frolo, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), K. Reichel, M. Hořava – Jurčík, Válek, Dufek.
  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, R. Vlach, Eberle – Holec, T. Mikúš, Rác – Burian, Herman, Fořt.

  Rozhodčí: Hradil, Bejček – Komárek, Ondráček