Švédsko – Rusko 3:1 (kon.) | Finsko – Česko 4:2 (kon.)
konec
Švédsko
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Rusko
Čtvrtek 15.12.2016, 17:00 • VTB Ice Palace, Moskva • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 4.96 5.5 1.47
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji pěkný zbytek večera. U sledování dalších on-line zápasů na počtenou! Loučí se s vámi Daniel Kinc. (19:23:37)
   
  Statistiky zápasu

  Střely na branku – 27:21
  Zásahy brankářů – 20:24
  Vyloučení – 2:3
  Buly – 27:27
   
  Utkání je u konce! Švédové ve třetí třetině dokonali svůj obrat, zmrazili moskevskou arénu a na úvod turnaje si připisují tři body.

  O osudu utkání rozhodla akce z konce třetiny, kdy Linus Omark našel přihrávku na brankovišti sjíždějícího Simona Bertilssona a ten přesnou ranou překlopil výhru na stranu Švédů. Definitivní tečku za utkáním udělal dvanáct vteřin před koncem Andreas Thuresson, jenž vybojoval ve středním pásmu puk a poslal jej do prázdné branky.
   
  Konec zápasu.
  59:48 Andreas THURESSON - 3:1
   
  59:48
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Je rozhodnuto, Švédové vítězí! ANDREAS THURESSON si ve středním pásmu skvěle počíhal na Tělegina, kterého povedeným bodyčekem poslal k zemi a získaný puk poslal po ledě bez problému do opuštěné branky – 3:1! Bez asistence.
   
  59:40
  Ale nedaří se jim přejít do pásma, Švédové se skvěle brání.
   
  59:12
  Rusové hrají bez brankáře.
   
  59:05
  Oddechový čas pro hosty.
  58:49 Simon BERTILSSON - 2:1
   
  58:49
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Švédové otáčejí skóre a jsou blízko výhře! Linus Omark skvěle dobruslil vyhozený puk, objel branku, poté udělal otočku do protipohybu a znovu si najel za branku, odkud poslal puk přesně do míst, kam si sjel SIMON BERTILSSON a ten z blízkosti prostřelil Sorokina přesnou střelou nad pravý beton – 2:1! Asistence: Linus Omark.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
   
  57:38
  Thuresson jemně tečoval nahození svého spoluhráče z obrany, Sorokinovi kotouč vypadl ale v další velké skrumáži se opět nikdo nedokázal dostat k dorážce.
   
  57:10
  Švédové předvedli velký tlak do brankoviště, kotouč se jim však přes veškeré vypětí a změť těl do branky dostrkat nepovedlo. Vhazuje se opět před Sorokinem.
   
  56:49
  Na opačné straně pálil dobře a pohotově Zackrisson, Fasthovi vypadl kotouč z rukavice, ale nakonec se nikdo v červeném k dorážce nedostal.
   
  56:20
  Sergej Plotnikov velmi rychle dobruslil v rohu hřiště vyhozený puk a bekhendem hledal Kovalčuka, pas na něj byl zablokován.
   
  55:57
  Na druhé straně udržel puk v náručí pozorný Sorokin, po skončení komerční přestávky se bude vhazovat po jeho levici.
   
  55:38
  Osipov projel až za branku Rusů, puk však nechal za sebou, a tak jeho odvážná akce skončila velmi rychle.
   
  55:00
  Do konce zápas zbývá pět minut, aktivnější jsou nyní Rusové, kteří by rádi získali všechny tři body. Přes urputnou obranu soupeře se ale ke střele dostávají jen zřídka.

  Daniel Kinc

  Branky a nahrávky: 38. Lindblom, 59. Bertilsson (Omark), 60. Thuresson – 9. Gavrikov (Šumakov)


  Švédsko: Fasth – Aho, Bertilsson, Borgman, Gustafsson, E. Johansson, Nygren (C), Rundblad – Bergström, Brodin, Händemark – Klingberg, Lindblom, Norman – Omark, Önerud, Ryno – Thuresson, Westerholm, Zackrisson.
  Rusko: I. Sorokin – Antipin, A. Bělov, Bereglazov, Gavrikov, Kiselevič (C), M. Osipov, Ožiganov, J. Jakovlev – Barabanov, Dacjuk, Kovalčuk – Kugryšev, Ničuškin, S. Plotnikov – Světlakov, Šalunov, Tělegin – Tkačjov, Šumakov.