Olomouc – Zlín 4:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 7:2 (kon.)
konec
HC Olomouc
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Aukro Berani Zlín
Pátek 17.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Play-out extraligy • 4. kolo
Předzápasové kurzy: 1.85 4.4 3.25
Partner:
   
  Třetí třetina přinesla nakonec ještě tři další branky, když se domácí nejprve dostali do dvoubrankového vedení, o které však ještě čtyři minuty před koncem přišli, když za Zlín snižoval Bukarts. Olomouc si však závěr už zkušeně pohlídala a přidala ještě čtvrtou braku, která tak pojistila navýšení náskoku Hanáků nad Ševci na pět bodů. Ode mě je to z Olomouce pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:18:16)
   
  Střely celkem: Olomouc – 44, Zlín – 33
   
  Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – 15, Zlín – 10
   
  Konec zápasu.
   
  59:22
  Zápas se už spíše dohrává, žádný z týmů se už nepouští do žádného rizika. Přesto si ještě jednu střelu nad bránu zapisuje Kotala.
  58:53 Jan EBERLE - 4:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  58:53
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté však dnes zřejmě nebodují. Do prázdné branky, kterou před malou chvílí opustil Huf, se trefil od modré čáry JAN EBERLE. Asistence: Roman Vlach.
   
  58:21
  Kouč Svoboda ještě zkouší svým hráčům naordinovat správnou taktiku pro srovnaní, Zlín si tak bere time-out.
   
  58:21
  Zlín se ještě nevzdává! Jeho tlak začíná vrcholit, Falter je pod velkým vytížením, když na něho létá jedna střela za druhou.
   
  57:48
  Olomouc měla velkou šanci k rozhodnutí! Kotala se dostal do breaku dva na jednoho, jenže se rozhodl ještě nahrávat na Mrázka. Ten však dnes už poněkolikáté ve velké šanci selhal, když netrefil branku.
   
  56:46
  Burian se dostal o odraženému puku a plnou silou vypálil na branku. Huf kotouč podle všeho ještě stačil udržet těsně před brankovou čárou.
   
  56:08
  Horák se dostal do menšího konfliktu s Rašnerem v rohu hřiště, kde byla přerušena hra z důvodu skrumáže, při kterém rozhodčí neviděli puk. Nakonec se však situace obejde bez větších problémů.
  55:04 Roberts BUKARTS - 3:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  55:04
  Zlín právě vstřelil branku!
  Hosté ještě dramatizují koncovku! Po lehkém zaváhání brankáře Faltera se k dorážce dostal ROBERTS BUKARTS, který trefil přesně mezírku v postoji olomouckého brankáře. Ševci tak mají necelou pětiminutovku na srovnání. Asistence: Tomš Žižka, David Ostřížek.
   
  54:23
  Kotala Zlínské vysoko napadal, ale k žádnému užitku jeho snažení nakonec nevedlo. Říčka si svůj prostor k rozehrávce pohlídal.
   
  53:21
  Olomouc znovu tlačí, nejprve se v možnosti na ohrožení branky ocitl Holec, avšak pálil těsně nad. Skladaný následně dorážel mimo branku. Huf si odražený puk našel a raději podržel, aby uklidnil rozhozenou obranu svého týmu.
   
  52:26
  Říčka se díky chybě Vlacha objevil s pukem za olomouckou defenzívou. V rozhodujícím momentu ale nakonec pálil těsně vedle branky, puk se posléze odrazil do výstroje Faltera.
   
  51:35
  Macuh se dostával do šance, jenže nedokázal trefit letící puk. Olomouc se musí honem rychle vracet do své obranné třetiny, neboť Zlín jde do rychlého breaku.
   
  50:39
  Laš nedosáhl na přihrávku Škůrka na osu hřiště, Olomouc si tak zapisuje zakázané uvolnění, což je jasný povel k vhazování buly před Falterem.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 3. Laš (Rutar, Ondrušek), 31. Ondrušek (Skladaný, Laš), 41. Laš (Holec), 59. Eberle (R. Vlach) – 23. Žižka (P. Holík, Kovařík), 56. Bukarts (Žižka, Ostřížek)


  HC Olomouc: Falter (Pospíšil) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Rutar, Ondrušek (A), Rašner, Staněk, Spurný – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Holec, Laš (A) – Fořt, Mrázek, Macuh – Kotala, Marek, Podlaha.
  Aukro Berani Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc (A), Žižka, Matějíček, Gazda, V. Zadražil, O. Horák – Kovařík, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Honejsek – J. Ondráček, M. Kratochvíl (C), O. Veselý – Ostřížek, Goiš.

  Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, Hanzlík

  Diváci: 2147