Jihlava – K. Vary 3:2 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Pardubice 2:4 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 07.04.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Baráž o extraligu • 5. kolo
Předzápasové kurzy: 2.56 3.9 2.4
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila HC Energii Karlovy Vary 3:2 v nájezdech (stejným výsledkem skončil i nájezdový rozstřel) a letos v baráži ještě neprohrála, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:58:58)
   
  Jihlavští hokejisté tak mají na svém kontě již 11 bodů a během pěti kol tak získali více bodů, než v loňské baráži dohromady. Dnes bod beroucí Energie má sedm bodů stejně jako Pardubice, které vezou tři body za výhru v Českých Budějovicích 4:2. Naopak Motor je s pěti body poslední.
   
  Dramatický penaltový rozstřel ovládla Dukla Jihlava, která proměnila všechny tři nájezdy. Postupně se trefil Tomáš Čachotský, Filip Seman a rozhodnutí přinesla trefa Adama Zemana, jelikož hosté dali v nájezdové loterii jen dvě branky – trefil se Martin Rohan a Ondřej Beránek, zatímco Jakuba Fleka vychytal Miroslav Svoboda – 3:2 na nájezdy.
   
  Konec zápasu.
  Adam ZEMAN - 3:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
  Rozhodující gól zapsal – stejně jako v předešlém domácím utkání Dukly proti Motoru – Adam Zeman. Jihlava proměnila všechny tři nájezdy, hosté jen dva.
   
  3. série
  3:2
  Adam Zeman se trefuje vedle pravého betonu Honzíka přesně k tyči – 3:2.
   
  3. série
  2:2
  Ondřej Beránek udržel nervy na uzdě, rozhýbal Svobodu a poslal mu puk pod betony – 2:2.
   
  2. série
  2:1
  Filip Seman vypálil z kruhů a poslal kotouč do levé šibenice, kterou dnes uklízečka nemusí čistit, je tam stoprocentně vymeteno – 2:1.
   
  2. série
  1:1
  Jakub Flek nevyzrál na vyrážečku Miroslava Svobody – 1:1.
   
  1. série
  1:1
  Tomáš Čachotský zamířil mezi betony Davida Honzíka, který puk mezi betony udržel, ale docouval s ním za čáru, dle videa – 1:1.
   
  Tomáš Čachotský zkusil zakončit mezi betony Davida Honzíka. To je pro něj nezvyklé zakončení, žádné blafáky. Ovšem Honzík zajel za čáru. Otázka je, zda s pukem nebo ne. Na řadu přichází video.
   
  1. série
  0:1
  Obránce Martin Rohan si najel z levé strany před Svobodu a poté zamířil nad jeho lapačku k tyči – 0:1.
   
  Nájezdy začínají hosté.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  Svoboda i Honzík se naposled pořádně protahují. Oba týmy budou na své gólmany v nájezdech pořádně spoléhat. O něco více práce měl domácí Miroslav Svoboda, poměr střel je 25:30.
   
  Rolba už pomalu sjíždí z ledu a dělá poslední kolečko, na nájezdy je vše připraveno.
   
  Bude velice zajímavé sledovat souboj karlovarského gólmana Davida Honzíka, který loni chytal celou sezonu (vyjma baráže) za Jihlavu a hráčů Dukly. Navzájem se znají poměrně dobře.
   
  Jihlavským hokejistům se sice v prodloužení podařilo vstřelit branku, která ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Stejně jako v předešlém domácím utkání Dukly bude vítěz znám po samostatných nájezdech.

  Tomáš Lysý

  Branky a nahrávky: 23. Šidlík (Zeman, Čachotský), 50. Kaláb (Šidlík), rozh. náj. Zeman – 24. O. Beránek (TS), 46. Flek (Gríger)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:1   Martin Rohan (KVA)
  1:1   Tomáš Čachotský (JIH)
  2. série:
  1:1   Jakub Flek (KVA)
  2:1   Filip Seman (JIH)
  3. série:
  2:2   Ondřej Beránek (KVA)
  3:2   Adam Zeman (JIH)


  HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Půža, Šidlík, Kaláb – Důras (A), J. Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Danišovský, Březina, Jergl.
  HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Weinhold, Baldajev – Mikulík, Dušek, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý (C), Kindl – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Tuominen.

  Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer

  Diváci: 5513