K. Vary – Dynamo 3:5 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 5:1 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
ČEZ Motor České Budějovice
Neděle 16.04.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Baráž o extraligu • 9. kolo
Předzápasové kurzy: 2.45 3.7 2.6
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála nad Motorem České Budějovice i posedmé v sezoně, když soupeře porazila 5:1, se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý. (21:30:55)
   
  Jihlavští hokejisté si ve třetí třetině nejenže pohlídali dvoubrankový náskok z úvodní části hry, ale ještě ho dokázali znásobit. Hned na začátku třetiny využil půlenou přesilovku Petr Šidlík a stejný hráč se trefil i o deset minut později v jednapadesáté minutě. Hned vzápětí sice Motor jediným dnešním gólem snížil, když se z dorážky prosadil Filip Vlček, jenže Dukla nepřipustila žádné komplikace a Adam Zeman po hezké přihrávce Semana upravil na konečných 5:1.
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Jiránkův pokus z vrcholu levého kruhu dokázali hosté zblokovat.
   
  59:00
  Do konce zápasu zbývá minuta.
   
  58:20
  Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.
   
  58:20
  Po hvizdu sudího si ještě něco hodně důrazně vyříkávali domácí bek Šimon Szathmáry a hostující forvard Michal Chovan, který byl před Svobodou nejvíce aktivní. Dochází zároveň k potyčce obou hráčů, kteří jdou ven vzájemně na dvě minuty za hrubost.

  Na vyloučení: 4-5.
   
  58:20
  Hosté zkouší zatlačit na Svobodu, jak to jde. Domácí gólman ale odolává i přes to, že je v jeho brankovišti několik hráčů. Hlavně soupeře. Proto je hra přerušena.
   
  57:59
  Jihlavští jsou v plném počtu.
   
  57:45
  Nyní už jsou hosté nebezpečnější a kombinují v pásmu. Vráblík ale nedostal kotouč přes val hráčů až na branku. Čachotský jej ale těsně nevyhodil.
   
  56:59
  První českobudějovická minuta v přesilové hře se dá charakterizovat asi takto – Dukla čtyřikrát vyhodila kotouč.
   
  55:59
  Další vyloučení, se kterými se nyní roztrhl pytel. Tomáš Jiránek jde ven za nedovolené bránění.

  Na vyloučení: 3-4.
   
  55:08
  Hosté hrají v plném počtu, toto oslabení úspěšně přestáli.
   
  54:49
  Jiří Říha si najel blíže ke kruhům, kam dostal puk, a svým nápřahem mířil těsně vedle pravé tyčky.
   
  54:22
  Jihlavští nyní hrají naprosto na pohodu, mají čtyřbrankový náskok a míří k druhé tříbodové výhře v baráži. A páté celkově.
   
  53:08
  V témže čase dostává Jakub Babka dvě minuty za další zákrok vysokou holí.

  Na vyloučení: 2-4.
  53:08 Adam ZEMAN - 5:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  53:08
  Dukla právě vstřelila branku!
  Miroslav Svoboda prchal z branky, protože za jeho klecí došlo k dalšímu faulu hostujícího hráče. Jihlava tak hrála v kratičké výhodě šest na čtyři, kterou také využila. Po kombinaci, jenž by se určitě neztratila ve Zlaté helmě. Seman naservíroval kotouč u pravé tyče podél brankoviště na ADAMA ZEMANA, který se u druhé tyče nemýlil. Tady byl David Gába naprosto bezmocný. Asistence: Filip Seman.
   
  52:15
  Šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru. Tomáš Vak v šavlované u mantinelu poblíže své střídačky zahrál proti soupeři vysokou holí a jde ven.

  Na vyloučení: 2-3.

  Tomáš Lysý


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 12. Půža (J. Skořepa), 18. R. Hubáček (Důras), 41. Šidlík (Čachotský, Zeman), 51. Šidlík (J. Skořepa), 54. Zeman (F. Seman) – 52. Vlček (Mucha, Heřman)


  HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb, Váňa – Jiránek, J. Skořepa, Jergl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Důras (A), Hubáček, Diviš – Čermák, Jícha, Anděl.
  ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (51. Gába) – F. Novák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák (A), Pajič, Chovan – Heřman, Vlček, Fronk – Dostálek, Vak, Hřebejk (A) – Babka, Škoda, Šulek – J. Bárta.

  Rozhodčí: Čech, Hribik – Barvíř, Blümel

  Diváci: 6500