Kanada – USA 2:3 (kon.) | Velká Británie – Itálie 0:3 (kon.) | Česko – Slovensko 2:0 (kon.)
konec
Kanada
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
USA
Pátek 09.06.2017, 13:30 • Tipsport Arena, Pardubice (kapacita: 10 300 míst) • Mistrovství světa žen • Semifinále
   
  V této chvíli vidíme historický moment! Kanada poprvé v historii světových šampionátů nepostoupila do finále a nezíská jedno z prvních dvou míst na mistrovství světa. Je však nutno dodat, že javorové listy v Pardubicích nepůsobily až tak dominantně, jako bylo zvykem dříve. Na českém mistrovství byly Kanaďanky poraženy dvakrát více než v součtu na všech předchozích šampionátech dohromady! USA naopak z pozice čtvrtého týmu po základní skupině míří za dalším historickým milníkem, poprvé získá z šampionátu cenný kov. Ode mě je to z Pardubic vše, přeji hezký zbytek hokejbalového mistrovství. (15:09:11)
   
  Nejlepší hráčky utkání: Elysia Desmierová (CAN) – Rebecca Dobsonová (USA)
   
  Konec zápasu.
   
  44:51
  Foleyová mohla dát celému americkému výkonu další pečeť, jenomže minula prázdnou branku, kterou opustila brankařka Girouardová. Kanada má posledních pár sekund.
   
  44:26
  Kanada si ještě bere oddechový čas!
   
  44:26
  USA právě vstřelily branku!
  Američanky dokonávají obrat! Kanada se nachází ve velice těžké situaci, protože po dělovce REBECCY DOBSONOVÉ prohrává o jednu, což by za normálního stavu znamenalo za pár sekund její vyřazení. Asistence: Tiffany Pfundtová, Lindsay Wildeová.
   
  43:39
  Duhamelová hledala před bránou Coozeovou, ale jejich záměry se nesešly s realitou. Přihrávka prvně jmenované byla až příliš rychlá.
   
  42:40
  Američanky stále tlačí, ale na defenzívu soupeře prozatím nic z jejich arzenálu neplatí. Kanaďanky však tyto momenty zatím ustávají jen s velkým štěstím.
   
  41:48
  Američanky jsou nastalou situací pozitivně nabuzeny, jejich aktivita začíná sklízet své plody, neboť Kanada se odhodlala k bránění v hlubokém bloku. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží bez úhony.
   
  40:35
  USA právě vstřelily branku!
  A je tu další vyrovnání! Po přihrávce Foleyové zpoza brány na brankoviště se pokusila TAYLOR STEADMANOVÁ střílet, jenomže její teč ještě následně zavadila o výstroj Coozeové, která se asi jako poslední dotkla tohoto gólového nahození. Asistence: Kelly Foleyová.
   
  39:34
  Mooreová byla iniciátorkou další americké šance na vyrovnání! Její dělovka od modré čáry totiž vyzvala Desmierovou k dorážce, jenomže ve finálním momentů se právě této hráčce před brankou vyzula bota. I to byl možná důvod, proč šance zůstala nevyužita.
   
  38:10
  Harringtonová otestovala pozornost Girouardové, avšak její přízemní rána tyto úmysly moc neplnila. Kanadská brankářka tento pokus bez sebemenších problémů zlikvidovala.
   
  37:09
  Kanada právě vstřelila branku!
  Javorové listy si berou vedení zpět na svou stranu! Po rychlém protiútoku se k do kombinace dostala AMANDA KEANOVÁ, která si nejprve vyměnila přihrávku s Johnstonovou, aby poté dorazila její střelu z hranice brankoviště do prostoru, kam už Bekkeringová nemohla dosáhnout. Asistence: Mallory Johnstonová.
   
  36:32
  Marszová zkusila pálit z velké dálky, ale na clonící Kaylu McCueanovou nevyzrála. USA se mohou v zadních řadách po dlouhé době uklidnit.
   
  35:27
  USA se opravdu nedaří, před malou chvílí totiž jeho hráčky nesmyslně zahrály míček za půlící čáru, čímž se samy obraly o možnost překvapení. Kanada totiž v defenzívě pořádně přidala.
   
  34:41
  Kanadské hráčky jsou inkasovanou brankou paradoxně posíleny, protože svůj výkon teď dokázaly zvýšit během pár okamžiku na velice zajímavou hodnotu. Američanky v této fázi zápasu táhnou za kratší konec.
   
  33:13
  Kanada je v pěti, USA velikánské možnosti zahodily. Na případný obrat si tak budou muset ještě zřejmě počkat.
   
  32:29
  Lacy McCueanová se natlačila do kanadského brankoviště, ale přesile soupeřek s větší sílou brzy podlehla. K dorážce odražené střely tak ani nedošlo, Girouardová celou situaci hasila výborným zákrokem.
   
  31:27
  Američanky sice mocně tlačily, ale na branku to ve dvojnásobné přesilovce nedopadlo. Johnstonová je zpět na hřišti.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 6. Desmierová (Coozeová), 38. Keanová (Johnstonová) – 31. Foleyová (Stewartová, Bronsonová), 41. Steadmanová (Foleyová), 45. Dobsonová (Pfundtová, Wildeová)


  Kanada: Girouradová (Sugyiamaová) – Berzinsová, Marszová, Coozeová, Johnstonová, Duhamelová, Tinklerová – Kurioová, Tulková, Desmierová, Rattrayová, Eagleová, Francisová, Traversaová, Keanová, Skeatsová, Palottaová, Swansonová, Drakeová, Pickfordová
  USA: Bekkeringová (Glistaová) – Mooreová, Wildeová, Cabanová, Levinová, Meslarová, Harringtonová, K. McCueanová, Gnozziová, L. McCuenová – Pfundtová, Foleyová, Dobsonová, Fradeová, Aidonidisová, Stewartová, Bitlerová, Bronsonová, Dixonová, Simpsonová, Steadmanová, Strohmierová, Reddingtonová

  Rozhodčí: Radka Synková, Patricie Vokálová (obě CZE)