Slavia – Slovácko 0:0 (kon.) | Teplice – Olomouc 1:2 (kon.) | Zlín – Bohemians 1905 1:1 (kon.)
Jablonec – Liberec 2:0 (kon.)
konec
FK Jablonec
2:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
Neděle 29.04.2018, 18:30 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • HET liga • 26. kolo
Předzápasové kurzy: 1.7 3.73 5.81
Partner:
   
  To už je ode mne pro dnešek vše. Z Jablonce se s vámi loučím, přeji povedený vstup do nového týdne a někdy příště znovu na počtenou! (20:27:41)
   
  Je dobojováno, vítězem Podještědského derby se stává tým FK Jablonec! Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Zelenobílí byli střelecky o poznání mnohem aktivnější, v tomto ohledu přehráli soupeře poměrem 15:4. Ve druhém poločase potvrdil jablonecké tři body ranou z dálky Jaroslav Diviš. Slovan svoji jedinou vyloženou šanci spálil už v samotném úvodu.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Lukáš Masopust šetřil čas před pokutovým územím. Nevěděl ale o Radimu Breitem, jenž se náhle přihnal a balon mu odebral. Rozhodčí Zelinka už ovšem vkládá píšťalku dnes naposledy do úst, je konec!
   
  90+2
  Vladimír Coufal se hnal za trošku delší přihrávkou, než by potřeboval. Situaci mu navíc ještě ztížil Jakub Považanec, který dobře použil tělo a nepustil Coufala k míči.
   
  90+1
  Jablonečtí si to už zkušeně hlídají. Nákop Václava Hladkého propadl k Tomáši Holešovi, který poslal hlavou míč svému brankáři. Další cenné vteřinky jsou z pohledu zelenobílých ušetřeny.
   
  90
  Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty!
   
  90
  Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Jiří Piroch.
   
  89
  Nyní se ale fanoušci trošku zlobí, souboj Davida Lischky s Radimem Breitem totiž rozhodčí vyhodnotil jako nedovolené počínání jabloneckého stopera. Zdeněk Folprecht však s centrem naložil bídně a poslal jej přímo do rukavic Vlastimila Hrubého.
   
  88
  Na jablonecké Střelnici panuje skvělá nálada, domácí mají totiž na dosah cenné vítězství v prestižním derby. Navíc se jim stále daří držet balon a kouskovat hru, což Liberci bere potřebný čas.
  86. Jaroslav DIVIŠ - 2:0
   
  86
  Jablonec právě vstřelil branku!
  Zřejmě je rozhodnuto, Jablonec si nyní trošku vybírá odměnu za smůlu v zakončení. Michal Trávník připravil střeleckou pozici JAROSLAVU DIVIŠOVI. Ten vypálil z dobrých pětadvaceti metrů a parádní dělovka zaplula přesně do vzdálenějšího horního rohu branky Václava Hladkého. 2:0!
   
  85
  Lukáš Masopust měl na levé straně doslova volnou dálnici. Patřičně toho tedy využil a naběhl si až k pokutovému území, načež hledal po zemi Jaroslava Diviše, jenž zády k brance nezakončil.
   
  84
  Radim Breite byl v honičce za nákopem Vlastimila Hrubého nejdůraznější a holení poslal míč kupředu. Miloš Bosančić s ním ale naložit nedokázal a domácí budou vhazovat.
  83. Chramosta se snažil o zakončení.
   
  83
  Michal Trávník se ujal exekuce rohového kopu od levého praporku. Na dobrý centr Martin Doležal nedosáhl, ale Jan Chramosta mohl zakončit. To mu ovšem překazil jeden z Libereckých, který mu nedal prostor.
   
  81
  Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Wesley Da Silva, přichází Daniel Köstl.
   
  81
  Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jaroslav Diviš.
   
  81
  Zatímco můžeme pozorovat krásný zápas slunce za Ještěd, derby dospělo do poslední desetiminutovky. Hra se v těchto chvílích notně kouskuje a oba týmy budou střídat.

  Ondřej Belák


  Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

  Branky: 16. Doležal (Holeš), 86. Jaroslav Diviš (Trávník)

  Karty:   26. Hübschman (JAB), 58. Považanec (JAB) – 63. Ševčík (LIB), 76. Malinský (LIB)


  Držení míče: 46 % : 54 %.
  Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:5.
  FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Lischka, Pernica, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (73. Chramosta) – Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovović (81. Jaroslav Diviš) – Doležal.
  Náhradníci: Hanuš – Piroch, Jaroslav Diviš, D. Breda, Čvančara, Chramosta, Pleštil.

  FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr – Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančić) – Ševčík – W. Da Silva (81. Köstl).
  Náhradníci: Nguyen – Malinský, Bosančić, Köstl, Havelka, Oscar, Kačaraba.

  Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Hájek.

  Diváci: 5 426