Znojmo – Pardubice 1:3 (kon.) | Ústí n. L. – Táborsko 3:3 (kon.) | Hr. Králové – Varnsdorf 2:0 (kon.)
konec
FC Hradec Králové
2:0 (0:0)
FK Varnsdorf
Pátek 13.04.2018, 18:00 • Všesportovní stadion, Hradec Králové • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo
Předzápasové kurzy: 1.66 3.68 4.99
   
  Je dobojováno, Hradečtí díky začátku druhého poločasu, kde se jim podařilo vsítit dvě branky, dnes poráží Varnsdorf 2:0 a připisující si čtvrté vítězství v řadě! Ode mě je to z Hradce Králové pro dnešek vše, díky za pozornost a příště na počtenou. (19:52:02)
   
  90+1
  Konec zápasu.
   
  90+1
  Parádní rána Schwarze na závěr zápasu k pravé tyči! Porcal se ještě proletěl vzduchem a zamezil jinak jasnému dalšímu inkasování.
   
  90
  Ještě jedna příležitost pro Hradec, domácí si totiž staví míč nedaleko hranice vápna a bude se pokračovat přímým kopem.
   
  89
  Zorvan hned provedl míč mezi třemi hráči a nahrál do úniku na Urmu, ten si zasekl ve vápně brankáře a ještě nechal míč na Mikera. Jeho rána je těsně zablokována a bude to roh!
   
  87
  Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Filip Zorvan.
   
  85
  Hosté se však stále snaží, na druhou stranu už jim je nyní jasné, že to budou mít pod Bílou věží dnes už více než složité.
   
  83
  Vlkanova dostal nakopnutý míč nějakých osm metrů před pokutové území hostů a musel tak svést souboj s vyběhnutým Porcalem. I když se mu to povedlo, balón se pak odrazil před Mikera, jenž však proti dvěma bránícím hráčům neměl nárok.
   
  82
  Žlutou kartu dostává Jiří Miker (FC Hradec Králové).
   
  77
  Další nebezpečná akce v podání hostů! Rudnytskyy vypálil zpoza pokutého území a jeho svižná rána končí centimetry vedle pravé tyče hradecké svatyně!
   
  75
  Zbrožek se hnal levopu stranou na domácí branku, míč si ale příliš předkopl, takže Ottmar měl setinku navíc, kterou využil k dalšímu stoprocentnímu zákroku! Varnsdorf je tedy i nadále pořádně nebezpečný.
   
  73
  Hosté jsou nyní určitě aktivnější a snaží se rychle snížit, a tedy rychle zdramatizovat závěrečné minuty zápasu. Je však pravdou, že pokud by se jim to povedlo, byla by poslední čtvrt hodina hry pořádně zajímavá!
   
  71
  Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jan Pázler, přichází Marek Plašil.
   
  70
  Hosté začínají takéí vystrkovat pořádně růžky! Tentokrát z hranice vápna vypálil projektil pod břevno Rudnytskyy a jeho gólová střela nakonec pouze prásla do rukavic skvěle připraveného Ottmara!
   
  69
  Domácí Janoušek na polovině hřiště zatáhl hostujícího hráče za dres a oprávněně dostává žlutý kartónek.
   
  67
  Vlkanova se hnal do další příležitosti, a to navíc sám na branku, balon si ale musel zpracovat, takže se přibrzdil a raději následně volil nahrávku na Pázlera. Z vápna se ale kanonýrovi domácích tentokrát vypálit úspěšně nepovedlo.
   
  65
  Ovšem teď to bylo jinak, protože k pořádně prudké střele natáhl hostující Zieris, jenž pumelicí těsně přestřeluje břevno hradecké branky!
   
  63
  Utkání sleduje 667 diváků, kteří jsou zatím z většiny určitě spokojenější z druhé poloviny zápasu, která je převážně v režii domácích.
   
  61
  Další dobrá příležitost Východočechů, Vlkanova procpal míč do pokutového území Varnsdorfu, kde se ještě rychle snažil oslovit Martana. Ten sice dokázal nastavit placíru a zakončit, chyběla však razance, takže Porcal bezpečně kryje!

  Ondřej Novotný

  Branky: 47. Miker, 52. Urma

  Karty:   69. Janoušek (HKR), 82. Miker (HKR) – 45. Kouřil (VDF)


  FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (46. Miker) – Vlkanova (87. Zorvan), Pázler (71. Plašil).
  Náhradníci: Lindr – Plašil, Zorvan, Súkenník, Eliáš, Pajer, Miker.

  FK Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Chlumecký, Zbrožek (53. Durdević), Zieris – Šup, Bláha (59. Kocourek), Dordić, Barac, Rudnytskyy – Kozma.
  Náhradníci: Samoel – Durdević, Šulc, Ondráček, Kocourek.

  Rozhodčí: Klíma – Boček, Kotalík

  Diváci: 667