Třinec – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:5 (kon.)
Sparta – Liberec 7:1 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Pátek 29.09.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 8. kolo
Předzápasové kurzy: 2.74 4.3 2.2
Partner:
   
  Z mé strany to je dnes vše. Díky za pozornost a někdy zase u Tipsport extraligy napočtěnou! (19:57:29)
   
  Je konec! Plzeňská Škodovka přežila tlak Chomutova ve třetí třetině a poté udeřila. David Stach a Tomáš Mertl se prosadili a stanuli konečný stav na 4:1! Za domácí skóroval Vladimír Růžička.

  Střely na branku: 33:28
  Nejlepší hráči utkání: Vojtěch Tomeček (0+1) – Tomáš Mertl (2+0)
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Piráti jsou na puku za svou brankou a utkání zde nejspíše dohrají. Tři body bere plzeňská Škodovka, která vystřídá na prvním fleku právě Chomutov.
   
  58:12
  Hodně zajímavý pokus Romana Chlouby, který nahazoval ze střední třetiny. Svobodovi kotouč vypadl a padal do branky. Nakonec ale skončil jen těsně vedle!
   
  57:03
  Alex Rašner to zkoušel hned po vhazování. Jeho dělovka ovšem skončila jen na prsou připraveného Svobody, kvůli němuž dnes Plzeň bere tři body.
   
  56:35
  Na ledě vidíme takové tempo, které naprosto jasně připomíná, že již není o co hrát. Domácí se sice snaží, ale už to moc nejde. Hosté hrají to, co potřebují.
   
  55:55
  Chytře to udělal Denis Kindl, který prošel do útočné třetiny a nahozením na branku vybojoval útočné pásmo. Hra tak bude pokračovat před brankou Jána Laca.
   
  55:09
  Do zakončení se dostal hostující Petr Straka, který zakončoval z levého kruhu. Mezírku mezi tyčí a Lacem ovšem nedokázal najít.
   
  55:03
  Hosté v plném počtu.
   
  53:54
  Piráti ale nejspíše nemají síly a Plzeň dobře brání. Domácí celek se nemůže dostat do nějaké akce a hraje se u branky Jána Laca.
   
  53:07
  Hned po vhazování se do kotouče opřel Jaroslav Mrázek, jehož střela prošla až k Miroslavu Svobodovi, betony ale byly na svém místě.
   
  53:03
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., podražení).
  52:37 Tomáš MERTL - 1:4
  Zdroj: Hokejka TV
   
  52:37
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Nyní je již hotovo, Plzeň dává nejspíše branku, na kterou Piráti již neodpoví! Milan Gulaš našel přesnou přihrávkou před brankou TOMÁŠE MERTLA, který se zblízka nezmýlil! Asistence: Milan Gulaš a Nick Jones.
   
  51:49
  Plzni se nyní stačí pozorně bránit, a to je právě to, co činí. Škodovka se nikam moc nežene a klidnou hrou míří za třemi body, které je dostanou do čela ligové tabulky.
  50:43 David STACH - 1:3
  Zdroj: Hokejka TV
   
  50:43
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Ojedinělá akce plzeňských hokejistů končí třetí brankou! DAVID STACH se dostal přes bránící hráče a svižnou střelou do pravé šibenice nedal Lacovi jedinou šanci! Asistence: Michal Moravčík.
   
  49:55
  Do útoku se s pukem dostal Petr Koblasa, který přes obránce zakončoval. Miroslav Svoboda ovšem kotouč viděl a hokejkou jej srazil za svou branku.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 12. V. Růžička (V. Tomeček, Poletín) – 29. D. Kubalík, 39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík), 53. Mertl (Gulaš, Jones)


  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Rašner, Slovák, Szathmáry – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chlouba, Hlava.
  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán – Gulaš, Mertl, Indrák – Kindl, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Schleiss – Straka, Preisinger, Kodýtek – Hollweg.

  Rozhodčí: Hradil, Bejček – Zíka, Klouček

  Diváci: 5 028