Zlín – Třinec 1:3 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Plzeň 1:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 3:2 (3:0 po s.n.)
konec
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.11.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo
Předzápasové kurzy: 3.51 4.4 1.85
Partner:
   
  Utkání skončilo prohrou domácích 1:2, v třetí části se Jihlava dokázala probrat a zahrozit, skórovala v 59. minutě zásluhou Semana. Utkání mohl srovnat Jiránek 0,4 sekundy před koncem, netrefil však poloprázdnou bránu a bylo rozhodnuto. Oba tábory ještě vyvolávají brankáře Svobodu a oceňují jeho práci ve službách Dukly minulý rok. Ode mě je to dnes opravdu vše, přeji příjemný víkend a někdy zase napočtenou. (20:13:13)
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Jiránek dostal 0,4 sekundy před koncem kotouč před poloprázdnou bránou a zakončil nad! Tohle je pro domácí škoda, Jihlava rozhodně na ten druhý gól měla!
   
  59:21
  Jiránek nahodil puk a Dukla se usazuje v pásmu.
   
  59:11
  Sudí zadul do píšťalky a kotouč ze hry zmizel, zřejmě mimo led se nachází ten původní. Navíc sudí vykazuje Duklu z pásma.
   
  58:59
  Plzeňští získali puk a vyhodili ven s přispěním teče jednoho z domácích.
   
  58:52
  Dukla v šesti, uvidíme, co z toho bude!
   
  58:52
  Suchánkovo nahození podržel Svoboda, Dukla si bere time-out.
   
  58:33
  Icing Dukly, zlobí se oba týmy, domácí kvůli odpískání icingu, hosté kvůli tomu, že hra nepokračovala dále.
  58:25 Filip SEMAN - 1:2
   
  58:25
  Dukla právě vstřelila branku!
  Gól pojištěný videem a ještě to možná bude zajímavé. Po nahrávce od Suchánka střílel z první Stříteský, který napoprvé Svobodu nepřekonal, dorážka z hole FILIPA SEMANA už gólová byla! Asistence: Jakub Suchánek, Matěj Stříteský.
   
  58:25
  Gól nebo ne? To nám napoví videotechnologie na jihlavském zimáku. Zatím vždy bylo video ve prospěch Jihlavy, tak uvidíme. Seman střílel a napoprvé sudí rozpažil, napodruhé signalizoval gól a jde volat.
   
  57:49
  Střela Suchánka se neujala, dva pokusy Zemana už ale zajímavé byly, to samé platí o ohromné šanci Čachotského, na kterého po pasu Zemana zívala prázdná klec, Svoboda ale odmítl jakékoliv drama výtečným zákrokem a Čachotský dlouho nechápal toto selhání.
   
  57:35
  Velmi pozdní reakce sudího na krosček Schleisse, který je tak vyloučen a Jihlava má 35 sekund hry 5 na 3!
   
  57:10
  Svoboda napálil puk přes všechny čáry, dnes to opravdu na drama nevypadá.
   
  56:27
  Stříteský pálil z modré, puk netrefil ale vůbec dobře. O pár sekund později se opět dostal k puku a volil nahrávku, která se mu až tak nepovedla a nová posila Dukly tak poznává reakci jihlavského publika na chybu.
   
  56:10
  Jones nyní při zpracování puku hrál rukou tak, že kotouč sevřel a popojel s ním o pár metrů, dostává tedy dvě minuty.
   
  55:30
  Hra je nyní hodně roztažená, že by i některé horské vesničky záviděly, Dukla se snaží tlačit dopředu, Západočeši hrají zatím to, co jim stačí a nevypadá to na žádné drama.
   
  54:32
  Závar po střele Suchánka od modré, Anděl přikopl kotouč na Žálčíka, který se v tom nastalém zmatku nedokázal zorientovat, Svoboda dnes chytá velmi dobře a s klidem celou situaci vyřešil nejlépe, jak mohl, puk si našel a zastavil hru.

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 59. F. Seman (Stříteský, Suchánek) – 18. Indrák, 45. Stach (Straka)


  HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Ulrych, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Půža – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – D. Váňa, R. Hubáček, Diviš (A).
  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – Stach, Kratěna, Straka – M. Chalupa, Preisinger, Hollweg (A).

  Rozhodčí: Pešina, Souček – Polonyi, Rampír

  Diváci: 5639