Dynamo – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Olomouc 1:0 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
PSG Berani Zlín
Neděle 07.01.2018, 15:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga (ČR) • 38. kolo
Předzápasové kurzy: 2.25 3.8 2.9
Partner:
   
  Já vám děkuji za pozornost a zase někdy u extraligy na počtěnou! (17:57:25)
   
  Je konec. Piráti nakonec poráží ve vyrovnaném utkání Zlín 2:0, rozhodující branku vstřelil ve 23. minutě Jakub Chrpa, kterého napodobil v předposlední minutě utkání také Roman Chlouba. Prvním nulu v extralize si připsal Štěpán Lukeš, skvělý výkon předvedl na druhé straně také Libor Kašík.

  Střely na branku: 29:27 (9:8 ve třetí třetině)
  Hvězdy utkání: Štěpán Lukeš (27 z.) – Libor Kašík (27 z.)
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Adam Dlouhý přebruslil bránícího hráče a připravil kotouč na zlatém podnosu pro Martina Šťovíčka. Ten zakončoval do odkryté branky, Libor Kašík ovšem předvedl ještě jeden famózní zákrok!
   
  58:44
  Hosté se ještě pokoušejí něco vymyslet, ale už nezbývá moc času. Jeden z hostů zakončoval od modré čáry jen těsně vedle pravé tyčky chomutovské branky.
  58:21 Roman CHLOUBA - 2:0
   
  58:21
  Piráti právě vstřelili branku!
  Jan Havel se nejdříve do branky netrefil, poté ale předvedl skvělé a nevídané gesto Michal Vondrka. Ten si najel před prázdnou branku, kde si kotouč zasekl a přenechal jej ROMANU CHLOUBOVI, jenž nejspíše rozhodl! Asistence: Michal Vondrka.
   
  57:37
  Úvodní tlak hostů je zažehnán bekhendovým vyhozením Vojtěcha Tomečka až do střední třetiny. Zlín se musí pro puk vrátit až sem.
   
  57:26
  Libor Kašík pochopitelně zůstává na střídačce a Zlín je v šesti bruslařích v útočném pásmu!
   
  57:26
  Aukro se dostalo s pukem do pásma, kde vybojovalo pásmo a vhazování po levici Lukeše. Robert Svoboda následně zavolal na sudího a vzal si timeout.
   
  57:00
  Berani kombinují za vlastní brankou a vymýšlí závěrečný tlak. Během pár sekund můžeme čekat také odjezd Libora Kašíka na střídačku Zlína.
   
  55:54
  Piráti se dostali do rychlé akce. Roman Chlouba se před brankou neotočil, a tak si kotouč vzal Jan Havel. Ten si najel před odkrytou branku, při zakončení ale upadl a nevstřelil branku.
   
  55:39
  Hned po vhazování zahrával nejspíše nacvičený signál David Nosek. Ale i jeho nahození skončilo v rukavici Štěpána Lukeše, jenž nic neriskoval a hru přerušil.
   
  55:35
  Zlínští střádají plány na závěrečný tlak, vše během druhé komerční pauzy třetí třetiny. Po ní se bude vhazovat po pravici dosud nepřekonaného Lukeše.
   
  55:15
  Hraje se bojovný hokej. Berani se pokouší vyrovnat, ale Piráti dobře brání a hosty moc do ničeho nepouští. Uvidíme, zda se modrožlutým povede vyrovnat.
   
  54:11
  Po dlouhé době se přerušovalo. Piráti vyhodili kotouč na icing a hra se přesouvá před Štěpána Lukeše.
   
  53:47
  Roman Chlouba se vydal do útoku, kotouč se mu ovšem zamotal mezi bruslemi. Chomutovský útočník se otočil a do puku plácl, Kašík ovšem včasně zareagoval a hokejkou puk vyrazil.
   
  53:01
  Zlínští se pokoušeli překvapit Štěpána Lukeše dělovkou ze střední třetiny, ten se ale nachytat na švestkách nenechal. Piráti se zmocnili kotouč a jdou dopředu.
   
  52:10
  Akce na obou stranách, ani jedna protiakce ovšem nebyla zakončena střeleckým pokusem. Piráti kombinovali spíše za brankou, Roberts Bukarts se v mezikruží nedostal ke střele.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka)


  Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, L. Chalupa – Koblasa, Huml, Vondrka – A. Dlouhý, V. Růžička, Šťovíček – Poletín, Smejkal, V. Tomeček – Chrpa, Chlouba, J. Havel.
  PSG Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Nosek, Žižka, Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – O. Veselý, Šťastný, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – Popelka, P. Sedláček, Fryšara.

  Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Komárek.