Sparta – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Zlín 7:0 (kon.)
Chomutov – Dynamo 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 7:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 21.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 2.5 4.0 2.5
Partner:
   
  Třetí třetina sice ještě přinesla menší drama, když se Olomouc dostala ke kontaktní trefě, Plzeň si však již závěr bez větších problémů pohlídala, když navíc přidala čtvrtou, uklidňující branku do opuštěné Konrádovy branky. Plzeň se tak udržela znovu na první pozici, naopak Olomouc je na šesté pozici znovu na pospas soupeřů. Ode mě je tom pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (19:23:36)
   
  Nejlepší hráči utkání: Jan Eberle (Olomouc) – Lukáš Kaňák (Plzeň)
   
  Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – 9, Plzeň – 8
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Schleiss si ještě najížděl při přečíslení dvou proti jednomu na střelu, jenže Konrád už byl proti jeho pokusu přesný. Puk se následně odrazil na zadní mantinel.
  58:48 Tomáš MERTL - 2:4
   
  58:48
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A je zřejmě o vítězi rozhodnuto! Po laciné ztrátě Olomouce v ofenzivním pásmu se dostává ke střele přes celé hřiště TOMÁŠ MERTL. Opuštěná branka byla pro něj lacinou kořistí. Asistence: Miroslav Svoboda.
   
  58:32
  Olomouc je nadále natlačená v soupeřově pásmu, Konrád na střídačce, napětí vrcholí!
   
  Dnešní utkání sleduje 4381 diváků.
  57:04 Tomáš HOUDEK - 2:3
   
  57:04
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Tak tohle zápletka! Olomouc se ještě dostává na dostřel, když se přesnou střelou z osy hřiště prezentoval TOMÁŠ HOUDEK. Jeho příklep zaplul přesně do šibenice Svobodovy klece. Asistence: Jakub Herman.
   
  56:55
  Kouč Venera si bere oddechový čas!
   
  56:55
  Miroslav Svoboda (PLZ) nyní při šanci Vyrůbalíka úmyslně vyhodil branku ze špuntů, což je pokynem pro udělení menšího trestu. Za plzeňského brankáře tento prohřešek odsedí Petr Straka.
   
  56:41
  Plzeň se prezentuje velmi zodpovědným výkonem, Schleiss tak hned na modré čáře bodyčekoval Strapáče. Olomouc se musí vracet znovu do středního pásma.
   
  55:32
  Na domácích je vidět velké odhodlání ke změně aktuálního stavu, jenže jim nevycházejí jasné tutovky. Tentokrát selhal osamocen před bránou Jergl, který se nestačil otočit a padl pod tíhou Jonese. Svoboda tak nemusel ani zasahovat.
   
  54:12
  Olomouc je neustále natlačená ve svém útočném pásmu, jenže v této chvíli se jí to málem vymstilo. Do brejku už už mířil Schleiss, jenže v poslední možný okamžik zasáhl Staněk. Skóre se tak po rychlém obranném návratu nemění.
   
  53:55
  Holec dvakrát zkoušel pozornost, jenomže v obou případech byl muž v plzeňské brance na svém místě. Indiáni v této chvíli ovšem nakonec volí jednoduché řešení, puk míří na zákázané uvolnění.
   
  52:21
  Vráblíkovi se znovu povedlo osvobodit se od olomouckého tlaku, puk tak znovu míří až ke Konrádovi. Hra je však už hodně pozvolná, oproti předchozím třetinám oba mančafty hodně ubrali na tempu.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) – 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (L. Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (L. Kaňák, Kracík), 59. Mertl (M. Svoboda)


  HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Dujsík, Vyrůbalík (C), Houdek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.
  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, D. Sklenička, J. Kindl, Vráblík, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš (C), Mertl (A), Straka – Pour, Kratěna, Schleiss (A) – Kantner, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, D. Kindl – Rubner.

  Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Flegl, Polonyi

  Diváci: 4381