Sparta – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Zlín 7:0 (kon.)
Chomutov – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 7:3 (kon.)
konec
Mountfield HK
7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 21.01.2018, 18:20 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 1.37 5.8 6.65
Partner:
   
  Ode mě to je pro dnešek z hradeckého zimního stadionu všechno. Příjemný zbytek nedělního večera a do nového týdne vykročte pravou nohou! (20:49:31)
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Hradec Králové – 19 (41)
  Litvínov – 8 (23)
   
  Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za Hradec Jaroslav Bednář (0+4) a za Litvínov František Gerhát (2+1).
   
  Honba za hattrickem tak skončila pro všechny aktéry neúspěšně. To samozřejmě nic nemění na hradecké radosti z jednoznačného vítězství. Domácí po ospalé první třetině zabrali a předposlednímu týmu tabulky nedali nárok.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  A litvínovský brankář nepustil ani Gregorcovu dělovku a Köhlerovu dorážku, tedy tradiční hradecký vzorec.
   
  59:36
  Červenému není přáno, Soukup jeho ránu vyráží!
   
  59:09
  Litvínov vyhazuje. Na ledě je kompletní hradecká trojice, která na hattrick útočí!
   
  58:51
  "My chceme hattrick," řve domácí kotel. Důvodem je držení v podání Marka Baránka (LIT).
   
  58:40
  Zakázané uvolnění Mountfieldu vrací hru před Rybára, mezitím hradeckou arénou obíhá mexická vlna. Stadion přišel pozdravit Radek Smoleňák, toho času na marodce.
   
  58:21
  Cingel s Džerinšem připravili svou kombinací šanci pro Filipa Jiráska, tomu ale před Soukupem kotouč uskočil z čepele hokejky!
   
  57:43
  Hradecká vyvolávačka nyní dospěla až do bodu "sektor hostí odpovídá". Po chvilce ticha, kdy sektor hostí celkem podle očekávání neodpověděl, se domácí fanoušci rozesmáli. Samozřejmě že za tohoto stavu už si finiš zápasu můžou užít.
   
  56:56
  Tak pozor, i František Gerhát měl blízko k hattricku! Na hraně brankoviště dorážel, natažený Rybár ale čtvrtý gól nepustil.
   
  56:25
  Závěr rozhodnutého duelu domácí kontrolují, junior Jrirásek se mezitím dostal na led podruhé.
   
  55:13
  Domácí fanoušci nyní vyvolávají jméno města postupně sektor po sektoru, vždy na střídačku s kotlem. Celkem vítaná invence v podpoře, která se evidentně chytla na výbornou.
   
  54:43
  Soukupova šichta pokračuje, jeho spoluhráči si odpočinou jen za cenu zakázaného uvolnění.
   
  54:27
  Tak k hattricku měl ze mnou zmiňovaného kvartera nejblíž Rudolf Červený, který si to na Soukupa uháněl sám. Gólmana ale nepřekonal!
   
  54:05
  Zakázané uvolnění z hradeckých hokejek, zápas už se asi bude jenom dohrávat.
   
  53:46
  Mountfield je kompletní a Martin Látal natáhl k neskutečné bombě, kterou Jakub Soukup vyrazil maskou do rohu. Nevím tedy, jestli měl na výběr, spíš ho to trefilo. Hra je přerušena a Soukup může být rád, že se oklepe. Slušné K.O.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 11. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený), 21. Koukal (Látal, Graňák), 30. Červený (Koukal), 31. Köhler (Gregorc, Jaroslav Bednář), 40. Koukal (Jaroslav Bednář), 43. Cingel (Cibulskis, Zámorský), 47. Červený (Jaroslav Bednář) – 12. Gerhát (K. Pilař, Šesták), 32. Gerhát (V. Hübl, Kubát), 44. Trávníček (Gula, Gerhát)


  Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – Jirásek.
  HC VERVA Litvínov: Kantor (41. Soukup) – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – M. Hanzl, V. Hübl (A), F. Lukeš – Jurčík, Gerhát, Trávníček (C) – M. Havelka, Válek, Matoušek – Smolka, Havlíček, Jícha.

  Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.

  Diváci: 4045