Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 7:4 (kon.) | Zlín – Chomutov 2:1 (kon.)
Vítkovice – Slavia 2:5 (kon.) | Dynamo – HC Plzeň 0:4 (kon.)
konec
Mountfield HK
7:4 (1:2, 2:0, 4:2)
HC Motor České Budějovice
Sobota 18.11.2017, 12:00 • ČPP Aréna • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo
Předzápasové kurzy: 2.0 4.5 2.57
Partner:
   
  To je ode mě v tuto chvíli již vše. Přeji příjemný zbytek víkendu a u dalších juniorských on-line přenosů se těším na shledanou! (14:28:44)
   
  Je to tak, Hradec vítězí nad tabulkovým sousedem 7:4! Do utkání sice Východočeši nevstoupili nejlépe, když inkasovali dvě branky, pak ale jako by se na ledě objevil jiný tým. Lvi najednou hýřili aktivitou a ve druhé třetině otočili na 3:2 a přestože Budějovicím se povedlo jednou vyrovnat a jednou snížit, i díky trefám do prázdné brány si Mountfield dokráčel pro výhru 7:4. Zajímavé určitě je, že čtyři branky vstřelil Hradec v přesilovce, dvě v oslabení a pouze jedinou při hře pět na pět.
   
  Konec zápasu.
   
  59:28
  Hradec právě vstřelil branku!
  Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto, Hradec zvyšuje na 7:4! Hostující obraně ujel za zády PATRIK HIDVEGHY, jenž nikým nerušen dovezl po levé straně puk až do prázdné budějovické svatyně. Asistence: Štěpán Matějček.
   
  59:16
  Matěj Bartozel předvedl zásah maskou a hra byla proto přerušena. Domácí brankář se musí oklepat.
   
  59:11
  Kotouč sice neměl přílišnou rychlost, Bartozel ho raději ale podržel pod lapačkou.
   
  58:42
  Budějovický gólman i nadále zůstává pryč ze své klece!
   
  58:42
  Hradec právě vstřelil branku!
  Bartozel nejprve předvedl těžký zákrok pravým betonem a poté se Východočeši radují z šesté branky! U té si připsal asistenci právě hradecký gólman, když od něj odražený kotouč dostřelil do prázdné brány DOMINIK ŘEPÍK. Asistence: Matěj Bartozel.
   
  58:35
  Adam Jonáš vystřelil puk přímo do ochranné sítě a Budějovice tak mají power-play zesílenou o početní výhodu!
   
  58:13
  Tečovaná střela od modré proskákala kolem tyče, chvíli poté se kotouč dostal mimo hradecké obranné pásmo.
   
  58:07
  Zůstane, Budějovice to zkusí v šesti!
   
  58:07
  Hradec se při vyhození provinil icingem a hradecký trenér využívá oddechový čas. Zůstane Budějovický brankář už na střídačce?
   
  57:52
  Motor se po vhazování stále drží v útočné zóně, Lvi ale aktivním forčekinkem nechtějí nechat nic náhodě.
   
  57:25
  Teď se Východočechům příliš nepovedla rozehrávka, a tak Bartozel raději podržel kotouč, aby mohli jít spoluhráči vystřídat.
   
  56:16
  Budějovice vycítily šanci a snaží se prosazovat do útočného pásma, Hradečtí se jim v tom snaží zabránit.
   
  54:50
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Je zaděláno na drama, Motor snižuje na rozdíl jediného gólu! Ondřej Šulek přejel v okamžiku střely před hradeckým brankářem, čímž mu ztížil výhled. JAKUB DOKTOR pak z vrcholu levého kruhu poslal svou dělovku až do domácí sítě – 5:4. Asistence: Jan Bárta, Ondřej Šulek.
   
  54:08
  Dominik Sklenář, věkem starší dorostenec, neodhadl protihráče a nepovedlo se mu projít skrz dvojici beků.
   
  53:14
  Adam Jonáš poslal z vlastního pásma puk až za Březinovu svatyni, čímž zavinil zakázané uvolnění.
   
  52:36
  Hradec právě vstřelil branku!
  Východočeši odskakují na 5:3, je to jejich první gól, který nevstřelili v početní výhodě! Mikuláš Pohl vystřelil od modré čáry směrem do mezikruží, kde číhal FILIP JIRÁSEK. Hokejista, jenž doposud hrál v letošní sezóně za prvoligové Litoměřice, bravurně nastavil hůl a tečoval kolem tyče kotouč za záda českobudějovického gólmana. Asistence: Mikuláš Pohl, Michael Gaspar.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 19. Hejna (Pohl, Hnik), 26. Pohl (Gaspar, F. Moník), 32. Hnik (Gaspar, Mašín), 44. Pažourek (Hašek, Muška), 53. Jirásek (Pohl, Gaspar), 59. Řepík (Bartozel), 60. Hidveghy (Matějček) – 12. Brabec (Káník, Škola), 14. Dosek (Tejko, Bárta), 42. Bárta (Dosek, Šulek), 55. J. Doktor (Bárta, Šulek)


  Mountfield HK: Bartozel (Dvořák) – Hroudný (C), Muška, Gaspar, Pohl, J. Moník, Jonáš – M. Matouš, Matějček, Pažourek, Hnik, Jirásek, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Sklenář, Hidveghy, Chalupa, Hejna. Trenér: Aleš Krátoška.
  HC Motor České Budějovice: Březina (Svoboda) – Grauer, Škola, Rákosník, V. Doktor, Dosek (C), Brabec – Rolínek, Matys, J. Doktor, Bláha, Káník, Šulek, Tejko, Kronus, Dančišin, Bárta, Beránek. Trenér: Martin Štrba.

  Rozhodčí: Wagner – Lučan, Maštalíř