Chomutov – PZ Kladno 5:0 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 7:1 (kon.) | Kladno – Sparta 5:3 (kon.)
Technika Brno – Vítkovice 2:1 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 6:1 (kon.)
K. Vary – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 1:6 (kon.) | Přerov – Warrior Brno 6:2 (kon.)
Pardubice – Letňany 7:3 (kon.) | Vsetín – Zlín 0:7 (kon.) | Havířov – Třinec 7:2 (kon.)
HC Litvínov – Třemošná 11:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 0:7 (kon.)
konec
Mountfield HK
6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 28.09.2017, 15:00 • ČPP Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 5. kolo
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek dne a někdy příště se budu u zápasů ledního hokeje opět těšit, na počtenou. (17:10:44)
   
  Dnešní utkání patří minulosti. Hradec v zápase jednoznačně dominoval a svého soupeře takřka nepustil ke slovu. Převahu v zápase potvrdil i šesti brankami a zaslouženě vyhrál. Nadále tak bude vládnout tabulce skupiny Střed. Parádní výkon dnes podalo trio Budina – Kašpar – Lang. První jmenovaný si připsal hattrick, druhý čtyři kanadské body. Čest Budějovic zachránil svou trefou Jan Janoch. I přesto je prohra Motoru opět vysoká a trenér Kampf jistě nebude spokojen.
   
  Konec zápasu.
   
  59:38
  O touš se bojuje v rohu kluziště za brankou Východočechů. Kotouč měl na holi Hanák, jenže nedokázal přihrát spoluhráčům.
   
  59:16
  Svěřenci Radka Kampfa si s forčekingem soupeře neporadili právě nejlépe a je jim pískáno zakázané uvolnění.
   
  58:55
  Hradečtí jsou i nadále aktivní a napadají rozehrávku protivníka v jeho pásmu.
   
  58:01
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec rychle odpovídá na soupeřův gól. MATYÁŠ BUDINA kompletuje svůj hattrick! Langovu střelu z kruhu hned po vhazování Korytar vyrazil. Na dorážku už byl krátký a Lvi vedou 6:1! Asistence: Kryštof Lang, Jaroslav Kašpar.
   
  57:32
  Perička, Šlaicher a Pelda přetlačili napadající hráče v rohu kluziště a mohou tak založit další ofenzivní nápor Hradeckých.
   
  57:02
  Jihočeši i nadále tlačí protivníka. Střelu Pouzara z levé strany tečoval Havlíček do ochranné sítě za klecí Mountfieldu.
   
  56:33
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Motor upravuje skóre duelu! Ihned po vhazování se ke střele zprava dostal JAN JANOCH a namířil svůj pokus nekompromisně k přední tyči. Asistence: Tomáš Hanák.
   
  56:09
  O černou pryž se teď bojovalo za klecí Motoru. Defenziva Jihočechů jej nakonec získala a po pravém mantinelu poslala vpřed.
   
  55:27
  Budějovičtí jsou v plném počtu, ale i nadále se musí bránit náporu Mountfieldu, který je svírá v jejich třetině jako v kleštích.
   
  55:05
  Jihočeši dostali kotouč za obrannou modrou a následně dokonce nebezpečně zaútočili! Michal však nadvakrát střelou zprava Sajdla nepokořil.
   
  54:45
  Další velká šance Lvů! Pinkas dostal přihrávku zpoza brány a pálil z bezprostřední blízkosti. Vyprášil však pouze betony Korytara.
   
  54:23
  Puk před Peričkou na modré skočil a nakonec se odrazil až na střídačku, hra přerušena. Buly ve středním pásmu.
   
  54:03
  Pelda ve spolupráci s Peričkou rozehrávají akci zpoza svatyně Mountfieldu, touš dostal Kašpar na pravou stranu a spěchá s ním kupředu.
   
  53:36
  Pelda zastavil vyhození Budějovic po levém mantinelu na útočné modré a Hradec tak může i nadále kombinovat v třetině Motoru.
   
  53:27
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Janoch – 2 min., podražení).
   
  52:49
  Tak jako obvykle Jihočeši odpovídají na inkasovanou branku náporem, ale tentokrát se před Sajdlem dlouho nezdrželi.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 2. Naar (D. Šedivý, Jušta), 19. Lang (Boštík, Kašpar), 36. Budina (Moravec), 49. Boštík (Lang, Kašpar), 53. Budina (Pelda, Kašpar), 59. Budina (Lang, Kašpar) – 57. Janoch (Hanák)


  Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Pelda, Perička, Naar, Pinkas, Havlíček, Boukal – Boštík, Kašpar "C", Lang, Jušta, Moravec, D. Šedivý, Beneš, Šlaicher, Budina, Pajer. Trenér: Petr Luštinec.
  HC Motor České Budějovice: Korytar (Lidák) – Jasečko, Pojar "C", Dvořák, K. Ryba, Pavlát, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Hanák, A. Ryba, Nevšímal, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar. Trenér: Radek Kampf.

  Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Zídek