Slavia – K. Vary 2:1 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Třebíč 2:1 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 4:3 (kon.)
Litoměřice – Kladno 1:8 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:4 (kon.)
konec
LHK Jestřábi Prostějov
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 29.12.2017, 18:00 • Zimní stadion města Prostějov, Prostějov • Chance Liga • 35. kolo
Předzápasové kurzy: 1.65 4.4 3.94
Partner:
   
  Dámy a pánové, skončilo nám utkání 35. kola WSM Ligy mezi Prostějovem a Vsetínem. O osudu utkání rozhodla hrubě nepovedená tříminutovka Jestřábů ve druhé třetině, kde domácí ztratil vedení z 22. minuty. Vsetín dokázal skóre otočit, ve třetí části hosté gól přidali, hráli ze zabezpečené obrany a v poklidu si hlídali vedení. Tři body pak definitivně stvrdil Frolo. Ode mě je to dnes vše, přeji vám šťastný nový rok a někdy u WSM ligy příště napočtenou. (20:19:26)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Podtrženo, sečteno. Zde už není o čem psát, kotouč se ve vlastním obranném pásmu dostal od Ostrčila k TOMÁŠI FROLOVI a ten ho napálil přes hřiště do prázdné brány. Asistence: Radim Ostrčil.
   
  59:11
  Drtina vypálil, Šurý působí dnes jistým dojmem a připisuje si další zákrok. Vsetín zase vyhodil a navíc se icing nepíská.
   
  58:34
  Další zakázané uvolnění Vsetína, v hostujícím kotli zní všem známý Vysoký jalovec, až nyní se domácí usadili pořádně v pásmu a kombinují. Dnes se ale nedaří a ROBE jde pro tři body.
   
  57:49
  Před Beránkem se otevřela dálnice a prázdná brána, Mikliš mu skočil pod nohy a čistě ho zbavil kotouče. Domácí jsou v útoku bezzubí, hosté v honbě za čtvrtou trefu vjeli do ofsajdu a Groh se na chvíli vrací do branky.
   
  57:30
  Prostějov je v šesti!
   
  57:29
  Teper měl kotouč a trochu nepochopitelně ho vyhodil přes celé hřiště, ač měl okolo sebe volné hráče. Icing.
   
  57:10
  Drtinovi puk uskočil a kotouč se navíc dostal do držení hostí + Divíšek hrál i přes signalizovaný ofsajd a je to tedy ofsajd úmyslný.
   
  56:25
  Hanáci se snaží hrát dopředu, nic jiného jim ostatně nezbývá. Uvidíme, zda sáhnou k variantě bez brankáře. Šurý nyní podržel kotouč a domácí v útočném pásmu zůstanou, zatím stále v pěti.
   
  54:58
  Chvíle si zpříjemňuje jeden fanoušek s píšťalkou v publiku, zvuk se krásně nese celým stadionem, hráči si toho vůbec nevšímají. Na ledě mezitím Vsetín v klidu dohrává toto utkání.
   
  54:23
  Stejný průběh jako přesilovka Vsetína tak tři minuty dozadu. Nikam se nehnat, netlačit, nespěchat, to je hlavní motto hostí.
   
  53:52
  Žovinec si vůbec nevšímal puku, nýbrž hráče a trest za nedovolené bránění ho nemine. Disciplinovanost v této fázi utkání domácím zoufale chybí.
   
  53:11
  Jestřáby sráží nepřesnosti v rozehrávce a to je voda na mlýn Ogarů, kteří v poklidu vyhazují puk z pásma a nikam se neženou.
   
  52:34
  Domácí v plném počtu.
   
  51:43
  Až teď se hosté dostali do přesilovkového vzorce a kombinují, není to ale nic, co by přímo ohrožovalo branku Groha.
   
  51:40
  Podešva vypálil od modré přímo do náruče Groha.
   
  51:05
  Sice se Zbrojovka absolutně nedostala do pásma, vůbec jí to však nevadí, hlavní je šetřit čas.

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 22. Divíšek (Rudovský, M. Drtina) – 28. Dundáček (Kopta, Březina), 29. Protasenja (Holomek, P. Beránek), 31. Protasenja (Teper, Kucharczyk), 60. Frolo (Ostrčil)


  LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (31. Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Mikliš, Žovinec, Horyna – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Zabloudil, V. Meidl, Hajný – Fiala, Prokeš, Nestrašil.
  VHK ROBE Vsetín: Šurý (Horčička) – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Holomek, Žák – Slováček, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Podešva, Šilhavý, Vávra – Karafiát, Illéš, Vítek.

  Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Špringl

  Diváci: 3275