Benátky n/J – Třebíč 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Frýdek-M. – K. Vary 0:4 (kon.) | Kadaň – Kladno 0:5 (kon.) | Prostějov – Přerov 6:4 (kon.)
Havířov – Slavia 1:2 (kon.)
konec
HC Frýdek-Místek
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 17.01.2018, 18:00 • Hala Polárka • WSM Liga • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 2.65 4.1 2.15
Partner:
   
  A je dobojováno. Karlovy Vary naplnili před zápasové předpoklady a pyšní se čtyřbrankovou výhrou. Úvod utkání byl hodně opatrný a dalo by se říct, že Frýdek-Místek měl menší převahu, do žádného slibného zakončení se ale ne a ne dostat. První branka padla v úplném závěru první třetiny, prosadil se Petr Stloukal, který se jen zastřeloval. Tento útočník dnes převedl naprosto perfektní výkon, vstřelil dvě branky a podílel se na dalších dvou gólech. Hosté se dokonce dokázali prosadit i při hře čtyři na čtyři a definitivně tak potvrdili vítězství. To je z dnešního utkání vše, přeji pěkný večer. (20:10:11)
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Frýdek-Místek se ještě pokouší o poslední zakončení. Do útočného pásma se dostal Tomáš Franek, ale jeho rána neměla žádnou šanci na úspěch.
   
  58:35
  Karlovy Vary už utkání víceméně dohrávají a nikam s kotoučem nehrnou.
   
  57:43
  Hosté v plném počtu.
   
  57:41
  Frýdek-Místek v početní převaze zatím nezaznamenal žádnou šanci, která by stála za zmínku.
   
  56:30
  Dnešní utkání sleduje 1237 diváků.
   
  55:43
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Vachovec – 2 min., podražení).
   
  54:40
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  A je tam další. Někteří domácí fanoušci už předčasně opouští halu. Dnes se Frýdku-Místku zápas opravdu hrubě nepovedl a v Polárce je naprosté ticho. MARTIN KOHOUT si objel branku a povedlo se mu překonat brankáře Strmeně. Petr Stloukal si dnes vede vskutku perfektně, připsal si dva góly a dvě asistence. Asistence: Vladimír Sičák, Petr Stloukal.
   
  53:05
  Henri Tuominen se rval o kotouč proti domácí obraně a nakonec se k němu i dostal, nahodil kotouč na branku, kde číhal Jakub Flek, ale nepovedlo se mu tečovat tak, aby ohrozil branku.
   
  52:20
  Jan Bartko nic světoborného nevymýšlel a rozhodl se pro samostatný únik. Vedl si velice dobře, ale brankáře se mu překonat, bohužel pro něj, nepovedlo.
   
  50:55
  Jakub Flek se dostal do samostatného nájezdu a nově příchozí brankář Jan Strmeň dokázal skvěle zasáhnout svým pravým betonem. Útočníkovi úplně nesedlo zakončení, protože byl ve velké rychlosti.
   
  50:00
  Jan Zahradníček se prezentoval nepřesnou přihrávkou do hloubky hřiště a Frýdek-Místek opět postrádá kotouč.
   
  49:16
  Zakázané uvolnění hostujících hráčů. Tomáš Franek se snažil vystřelit po rozehrávce, puk mu ovšem špatně poskočil a jeho pokus k brankáři ani nedoletěl. Následně se píská další zakázané uvolnění Karlových Varů.
   
  48:15
  Hosté jednoznačně kontroluje průběh hry a hráčům nedělá problém zariskovat s rozehrávkou, mohou si to také dovolit přes své tříbrankové vedení.
   
  47:28
  Velká šance Frýdku-Místku. Rostislav Martynek dneska snad poprvé vystřelil na branku, z bezprostřední blízkosti ale mířil pouze do výzbroje brankáře Novotného.
   
  45:52
  Hosté v plném počtu.
   
  44:10
  Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., sekání).
   
  44:07
  Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Lukáš Daneček, přichází Jan Strmeň.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 20. Stloukal (Kverka, M. Rohan), 22. Podlipnik (Stloukal), 45. Stloukal (Šenkeřík, Kverka), 55. Kohout (Sičák, Stloukal)


  HC Frýdek-Místek: L. Daneček (45. Strmeň) – Zahradníček, Bartko, Pastor, Haman, Piegl, Matyáš, D. Stránský – J. Kalus, Pechanec, Štumpf – Kvasnica, Mikulík (C), Martynek – Kofroň, Bajtek, Klimša (A) – Przybyla, Franek.
  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Kovačevič, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, Tuominen, A. Rulík.

  Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák

  Diváci: 1237