Most – Řisuty 5:3 (kon.) | Jablonec – Děčín 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Šumperk – Val.Meziříčí 4:0 (kon.) | Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Kobra – Trutnov 5:2 (kon.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
konec
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (4:0, 1:2, 1:0)
HK Nový Jičín
Středa 15.11.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA/KOOPERATIVA ARENA • 2. liga skupina Východ (ČR) • 20. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 6.5 8.1
Partner:
   
  Děkuji, že jste se mnou vydrželi toto dlouhé utkání do konce. Z KOOPERATIVA ARTENY se pro dnešní večer s Vámi loučím a těším se opět na počtenou v dalším utkání porubského týmu. (20:45:37)
   
  Dnešní zajímavé utkání, které začalo v relativně teplé hale RT TORAX ARENY a skončilo v mrazivém prostředí KOOPERATIVA ARENY, skončilo očekávanou výhrou Poruby.
  Hosté ovšem mohou taky slavit. Vstřelili porubskému gólmanovi po dlouhých 174 minutách gól a ukončili jednu nepříznivou šňůru. HC RT TORAX PORUBA 2011 nastartoval snad další vítězné tažení, když k pěti brankám z předcházejících dvou třetin přidal gólový zápis obránce Marek Kaluža a stanovil tak konečné skóre 6:2.
  Ďáblové už další branky nepřidali.
   
  Konec zápasu.
   
  58:54
  Ďáblové zakládají útok za vlastní brankou. Domácí je nechají snadno přejít před porubskou branku. Ale mají dost sil na to, aby soupeře zatlačili na hrazení a nedopřáli Kůdelovi další zásahy.
   
  58:40
  Poruba musela zahrát zakázané uvolnění. Před tím Kůdela vytěsnil puk po střele Motlocha.
   
  57:30
  Nový Jičín nedovolí Porubským vyjet z třetiny. Kůdela se v brankovišti přemisťuje jako tenisový míček přes síť. Každou chvilku je puk totiž na jiné straně. Střely ale nepřicházejí.
   
  56:44
  Osobní souboje vyhrála Poruba. Haas vytáhl kotouč do středního pásma.
   
  55:10
  Únik Fojtíka gólem neskončil. Přesný pas na útočnou modrou přebral od Kaluži, ale Slovák jeho úmysl střílet na druhou tyč, tedy a vyrážečku, vystihl. Puk skončil na zadním mantinelu.
   
  54:19
  Ďáblové se nadechli k souvislejšímu tlaku. Kůdela zakročil proti střelám Zedníka, Gebauera i Metelky.
   
  53:56
  Vhazuje se po levici domácího brankáře.
   
  53:20
  Domácí gólman jen tak tak dokázal nastavit levý beton proti nečekané střele Běhala.
   
  52:50
  Hosté malinko zahřáli Kůdelu, když se do pásma probruslil Kratochvíl.
   
  51:47
  Vhazovalo se před Slovákem. Střela Fojtíka skončila v gólmanově lapačce.
   
  50:50
  Puškár s Hryciowem hledali cestu na rozehrávku. O kotouč pak domácí přišli po přejetí středního pásma. Hosté otočili hru a Kůdela raději puk schoval pod lapačkou.
   
  49:50
  Hosté nevyužili porubského zaváhání. Kůdela nemusel ani zasahovat, protože porubská obrana začala opět pracovat jako dobře seřízený hodinový strojek.
   
  47:54
  Poruba právě vstřelila branku!
  Přeci jen se dal hostující gólman překonat. Obránce MAREK KALUŽA měl přesnou mušku a dává týmu čtyřgólové vedení. Asistence: David Ballner.
   
  46:55
  Domácí dostali Ďábly pod tlak, jenže gólově to nezpečetili. Slovák je momentálně nepřekonatelný a chytá i nemožné.
   
  45:59
  Je pískán ofsajd Nového Jičína.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 2. Haas (Popela), 4. Finsterle (Zdeněk, Luka), 9. Zdeněk (Finsterle, Luka), 17. Zachar (Kaluža, Ballner), 21. Luka (Zdeněk), 48. Kaluža (Ballner) – 36. Kafka (Hruška), 40. Hruška (Běhal, Zedník)


  HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Janota, Kaluža, Puškár, Hryciow, Dresler, Popela – Ballner, Zachar, Fojtík – Finsterle, Zdeněk, Luka – Jaroš, Haas, Ollender – Gellnar, Schwarz
  HK Nový Jičín: Slovák Jiří (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupu, Motloch, Kafka, Chvostek, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Irgl, Sonnek, Slovák Jiří II.

  Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Vengřín