Rusko – Česko 5:2 (kon.) | Finsko – Kanada 4:3 (kon.)
konec
Rusko
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Česko
Neděle 12.11.2017, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (14:49:26)
   
  Je dobojováno. Česká reprezentace z Karjaly odjíždí s bilancí jedné výhry a dvou porážek, dnes proti Rusku to navíc byla jasná záležitost. Rusové měli po celou dobu utkání navrch a svěřenci Josefa Jandače se dokázali prosadit jen v přesilovkách. Hvězdou zápasu se stal Michail Grigorenko, který vsítil hattrick.
   
  Konec zápasu.
  59:52 Jakub KLEPIŠ - 5:2
   
  59:52
  Česko právě vstřelilo branku!
  Osm sekund před koncem využíváme přesilovku! JAKUB KLEPIŠ dostal puk do své tradiční pozice na levém kruhu a přesnou přízemní střelou překonal přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Jan Kovář.
   
  59:23
  Nikita Trjamkin (RUS) vyhodil puk až na tribunu, národní tým tak dohraje zápas v početní převaze.
   
  58:56
  Rodící se přečíslení vyřešil Zaťovič nepřesnou přihrávkou, o chvilku později Jakub Nakládal alespoň vybojoval buly v útočném pásmu.
   
  58:12
  Tkačov uklidnil hru zadovkou na Kiseleviče, v samotném závěru utkání už se Rusové nikam neženou a kontrolují dění na ledové ploše.
   
  57:23
  Dominik Kubalík tvrdě vypálil z levého kruhu, Sorokin však jeho ránu bezpečně ukryl ve své lapačce.
   
  56:25
  Proti nebezpečné střele Vitáska měl ležící Sorokin i trochu štěstí, ruský brankář to ale nakonec zvládl a sborná už míří opět do útoku.
  55:36 Dinar CHAFIZULLIN - 5:1
   
  55:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nedáš – dostaneš. Rusové se usadili v útočném pásmu, načež Mozjakin našel přesným křižným pasem na levém kruhu nikým nehlídaného DINARA CHAFIZULLINA, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Mozjakin, Vladimir Tkačov.
   
  53:54
  Právě Zaťovič teď měl na hokejce kosmetickou úpravu skóre, z mezikruží ale na skvělého Sorokina nevyzrál!
   
  53:10
  Vojnovovo nahození od pravého mantinelu bylo zblokováno a na opačnou stranu už vyráží Martin Zaťovič.
   
  52:12
  Ilja Ljubuškin posunul kotouč Kraskovskému na levý kruh, s následnou střelou ruského útočníka si ale Marek Mazanec poradil.
   
  51:32
  Ničuškin ujel po pravém křídle a poté se natlačil až do předbrankového prostoru, česká obrana ale bývalého útočníka Dallasu do zakončení nakonec nepustila.
   
  50:52
  Vypadá to, že Jakub Krejčík už se do tohoto utkání nevrátí, a Karjala Cup tak pro něj bohužel skončil předčasně.
   
  50:11
  Tomáš Mertl z předbrankového prostoru šikovně tečoval nahození od modré, tento pokus ale nakonec Sorokina neohrozil a puk skončil až v ochranné síti.
   
  49:50
  Svěřenci Olega Znaroka vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat tak bude buly před Sorokinem.

  Vojtěch Balon

  Branky a nahrávky: 5. Grigorenko (Tokranov), 11. Grigorenko (Kalinin), 24. Kaprizov (N. Gusev, Nestěrov), 34. Grigorenko (Kraskovskij), 56. Chafizullin (Mozjakin, Tkačov) – 31. D. Kubalík (Jan Kovář, Řepík), 60. Klepiš (Jan Kovář)


  Rusko: I. Sorokin (Karejev) – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov – Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko.
  Česko: Mazanec (Francouz) – Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, J. Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář (A), D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš (A), Lev, Zaťovič – Mertl.

  Rozhodčí: Rantala, Fonselius – Hägerström, Suominen

  Diváci: 3143