Olomouc – Havířov 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Jihlava 2:1 (kon.)
Liberec – Kladno 4:3 (kon.) | Letňany – Třinec 2:6 (kon.) | Sparta – Slavia 2:1 (1:0 po s.n.)
Vsetín – Warrior Brno 5:0 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 3:9 (kon.)
Žďár n/S – Chomutov 5:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
AZ RESIDOMO Havířov
Pátek 08.12.2017, 14:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Extraliga staršího dorostu • O umístění
Partner:
   
  Havířov nakonec i přes obrovskou snahu v závěru nedokázal najít recept na vyrovnání. Olomouc se totiž prezentovala ve třetí třetině solidní obranou, která byla o chloupek lepší než ta borců z AZ. Ti si totiž nedokázali pohlídat šest minut před koncem Kalačův únik, který nakonec rozhodl o majiteli tří bodů. Domácí se tudíž udrží mezi elitní čtyřkou, Havířov naopak lehce tabulkou poklesne. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek. (16:08:29)
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Olomouc je nyní v defenzívě velmi pečlivá, což jde proti plánům Havířova. Na hostech je vidět obrovská motivace za vyrovnáním.
   
  58:46
  Olomouc se osvobozuje jen za cenu icingu, do prázdné brány se tak v powr-play logicky netrefuje.
   
  58:33
  Havířovský trenérský štáb si vyžádal oddechový čas!
   
  57:50
  Grygar zkoušel mířit z modré čáry, ale i on trefil jen clonu. Bahounek tak může kotouč vyvézt mimo vlastní třetinu, AZ hraje i nadále velmi sympaticky, s ofenzivním zápalem.
   
  56:48
  Žídek s Karlem Dufkem bez ustání vysílají jednu křižnou nahrávku za druhou, jenomže efekt na rozhýbání soupeře to moc nemá. Olomouc je nyní až překvapivě koordinovaná.
   
  55:34
  Tomeček vlétnul do hloubky olomoucké obrany, avšak finální fáze se mu s velkou smůlo nepovedla. Do jeho rány totiž na poslední chvíli vstoupil spoluhráč z útoku, jehož brusle nakonec dostala puk mimo tři tyče.
   
  54:19
  Hosté ještě rozhodně nic nevzdávají, neboť na Mokrého vysílají jeden projektil za druhým. Mora si tak v posledních pár vteřinách musí srovnat s pobytem jen v obranné třetině.
   
  53:42
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Ve chvíli, kdy na hřišti probíhal jeden brejk za druhým, se Hanáci přece jen dočkali dlouho vytouže branky. Po akci vedené po levém křídle dokázala přihrávka Rutara zmást obranu Havířova, která si tudíž nepohlídala DAVIDA KALAČE. Jeho rána byla rychlejší než přesun Dufka po brankové čáře. Asistence: Adam Rutar, David Štefka.
   
  52:37
  Mora vytrvale svého protivníka presuje, jenomže i nadále bez viditelného výsledku. Olomoucká ofenzivní síla tudíž moc účinku na brankáře Dufka nemá.
   
  51:25
  Hanáci jsou sice v mírné převaze, ale spolupráce Kalače se Štefkou moc nevyšla. Havířov se díky olomouckému zakázanému uvolnění dostane zadarmo před Mokrého.
   
  50:39
  Juhász se ocitl v podobné situaci jako před chvíli, jenomže ani tentokrát neuspěl. V jeho trajektorii totiž stál Rutar, přes něhož už hostující šik nedostal.
   
  49:45
  Juhász se už už dostával do brejku na osamoceného Mokrého, jenomže pohotový Bahounek byl na svém místě. Olomouc tak zabránila možná velké gólové příležitosti, Havířov se nyní musí navíc stáhnout k vlastní kleci,
   
  48:53
  Bochnak je zpět na ledě, ani tentokrát mančaft svou početní výhodu ke skórování nevyužil.
   
  47:44
  Hanáci sice povětšinu času drží kotouč na svých holích, leč překonat obranu soupeře se jim vůbec, ale vůbec nedaří. Havířov tak v oslabení hraje relativně bez nervů.
   
  46:53
  AZ jde znovu do čtyř mužů, v tut chvíli je totiž vylučován Ernest Bochnak (HAV), jenž si připsal faul kolenem.
   
  46:25
  Bochnakova tečovaná rána měla gólové parametry, jenomže nakonec zvláštně odskákala mimo bránu. Hanáci si tak mohou pro tuto chvíli oddechnout.
   
  45:45
  Olomouci se ani tentokráte, po dost nepřesná rozehrávce jí rozhodčí pískají icing.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 6. Štefka (Vosátko, Pírek), 54. Kalač (Rutar, Štefka) – 14. Janeček (Thiel, Ševeček)


  HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Rutar, Mader, Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Štefka, Rosecký, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kret, Dvořák
  AZ RESIDOMO Havířov: M. Dufek (Štipčák) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Mastič, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, K. Dufek, Pindel

  Rozhodčí: Beránek – Rychlý, Dopitová