Zlín – Dynamo 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – K. Vary 1:0 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:7 (kon.)
Mladá Boleslav – Warrior Brno 2:3 (po pr.) | Chomutov – Havířov 1:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:0 (kon.)
Vsetín – Havlíčkův Brod 6:5 (po pr.) | Žďár n/S – Třinec 1:3 (kon.)
po prodl.
VHK ROBE Vsetín
6:5 (1:2, 3:2, 1:1 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 12.01.2018, 17:45 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • O umístění
Partner:
   
  V prodloužení si nakonec připsali vítězství Valaši, kteří se dostali do vedení přesně v polovině zápasu, ale do konce druhé třetiny o náskok přišli. Oba týmy si tedy v utkání vyzkoušely vedení o dvě branky, ale vždy byli dohnáni pílí soupeře. Za stavu 5:5 se nastavovalo dalších pět minut, které skvěle využil Ondračka.
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze Vsetína Vám přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:02:44)
   
  Konec zápasu.
   
  61:04
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Vsetínští nakonec strhává zápas na svou stranu, když se po návratu Horáka na led nenechali obrat o pásmo a vytrvali v tlaku. Vítězný gól si připisuje MICHAL MATIAŠKO, který objel bránu a zakončil k pravé tyčce. Asistence: Tomáš Ondračka, Roman Půček.
   
  60:40
  Hosté v plném počtu.
   
  60:30
  Domácí už se usadili v útočném pásmu a z mezikruží vystřelil Půček, jeho střela branku minula a Havlíčkův Brod vyhazuje.
   
  60:04
  Cachnín při prvním dotyku s kotoučem vyhazuje za Chrásteckého branku.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třetí třetina skončila nerozhodně, a tak je nerozhodné i celkové skóre. Za stavu 5:5 se bude na vsetínském Lapači prodlužovat, domácím ještě zbývá 39 sekund přesilovky při vyloučení Horáka.
  Prodloužení začne cca v 19:55.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:24
  Souboj u mantinelu vyhráli Valaši a začali kombinovat. Ke střele se z pravého kruhu odhodlal Půček, jehož střela skončila na zadním mantinelu. Na stejném místě skončila i jeho střela od modré.
   
  58:58
  Vsetín stačil rozestavit přesilovkovou formaci, ale hosté rychle vyhazují.
   
  58:40
  Oddechový čas pro domácí.
   
  58:40
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Horák – 2 min., sekání).
   
  58:06
  Matiaško nabruslil po levém křídle za branku, odkud poslal zadovku do mezikruží, tam však nikdo ze Vsetínských nestál a puk končí na druhé straně kluziště.
   
  57:06
  Půček nejprve netrefil odražený kotouč a při druhém střeleckém pokusu zasáhl Arbelovský. Ondračka mohl dostat svůj tým do vedení postrčením kotouče, který zůstal ležet v brankovišti, ale rychlejší byla hostující obrana.
   
  56:13
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Kombinace Vsetína skončila na modré čáře u Jenáčka, který přihrávkou našel volného JÁNA PETRISKU, jenž stál připraven na hranici brankoviště. Nahrávka mu nejprve nesedla a musel si ji na hokejce připravit, to se mu ale povedlo a poslal puk za zády gólmana do pravého horního rohu. Asistence: Šimon Jenáček, Jan Vašenka.
   
  55:35
  Adamova střela skončila na betonech Chrásteckého a odrazila se na volného Kulhánka, před nímž se zjevila prázdná branka. Domácí gólman se nestačil přemístit, ale k jeho štěstí hostující útočník minul.
   
  54:23
  Klímkovu střelu z pravého kruhu vyrazil Arbelovský levým betonem zpět do hry, a tak na něj opět zamířil Kožený. Jeho pokus byl zablokován, ale odražený puk se dostal na Klímka, který podruhé vystřelil. I tento pokus skončil na hostujícím brankáři.
   
  53:46
  Ondračka se chopil kotouče za vlastní brankou a rozehrává. Hosté jsou ale nyní opravdu lepším týmem a domácí se do šancí nedostávají.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 18. Ondračka (Klímek, Půček), 22. Matiaško (Vašenka, Kožený), 30. Petriska (Vašenka, Kožený), 32. Baďura (Petriska), 57. Petriska (Jenáček, Vašenka), 62. Matiaško (Ondračka, Půček) – 7. Křehlík (Tecl, Kohout), 9. Tecl (Cachnín, Křehlík), 36. Petržilka, 39. Pokorný (Petržilka, Dvořák), 51. Tecl (Cachnín)


  VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Chromý) – Jenáček, Ondračka, Vávra, Kožený, Mikulenčák, Pernický, Fojtášek – R. Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
  BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Nedvěd) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Dudek, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál.

  Rozhodčí: Koziol – Tomis, Carbol