Č. Budějovice – Kladno 3:5 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 8:2 (kon.) | HC Plzeň – Mountfield HK 3:0 (kon.)
Letňany – Žďár n/S 2:3 (0:1 po s.n.) | Sparta – Jihlava 7:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:2 (po pr.)
Vsetín – Olomouc 6:7 (kon.) | K. Vary – Dynamo 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 5:6 (1:2 po s.n.)
Třinec – Havířov 2:3 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
6:7 (1:2, 1:3, 4:2)
HC Olomouc
Pátek 09.02.2018, 17:45 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • O umístění
Partner:
   
  Je konec, Vsetín po bláznivé třetí třetině těsně podléhá Olomouci 6:7. Valaši nejprve ve dvojnásobné početní výhodě dokázali stáhnout manko na rozdíl jediné branky, to byl stav 4:5. Jenže Olomouc dokázala najít rychlé odpovědí a odskočila zpět do tříbrankového náskoku. I přesto Vsetín neházel flintu do žita a znovu se vrátil do zápasu. Kýženého vyrovnání se však zelenožlutý tým nedočkal a bude muset čekat v posledním kole na výsledky ostatních soupeřů, až poté se uvidí, zda Valaši nastoupí v kvalifikaci o play-off a nebo ve skupině play-out. Ode mne je to pro dnešek vše, ze Vsetína vám přeji příjemný páteční večer. (20:00:06)
   
  Konec zápasu.
   
  59:33
  Vsetín hraje v šesti!
   
  58:34
  Klímek si najel do rohu kluziště a zkoušel střelou z ostrého úhlu zaskočit Hasalu, ten se ovšem nenechal rozhodit a kotouč utlumil ve své výstroji.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  56:55
  Vsetín se snaží v závěru třetí třetiny o vytvoření náporu, Olomouc už posílá kotouč pouze do středního pásma.
   
  55:58
  Další slibně se rodící akci Vsetína přerušuje postavení mimo hru.
   
  55:09
  Vsetín byl blízko vyrovnání! Akci vedl Vašenka a předložil kotouč Krupovi, jenž jen o milimetry minul olomouckou branku!
   
  54:23
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Vsetín se opět dotahuje na rozdíl jediné branky! Samostatný únik proměnil MICHAL MATIAŠKO, jenž dokázal vykoupat brankáře Hasalu. Asistence: Daniel Klímek, Šimon Jenáček.
   
  54:14
  Vosátko pálil po vhazování od modré čáry, jeho střelu k tyči Ziegler vykryl.
   
  54:08
  Zakázané uvolnění Vsetína, hra se po brankových hodech opět zklidnila.
   
  52:33
  Kalač prověřil pozornost střídajícího brankáře Zieglera, jenž se předvedl pohotovou lapačkou.
   
  51:01
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Brankové hody na Lapači pokračují! Útočnou akci Valachů dovedl k dokonalosti MICHAL MATIAŠKO, jenž v předbrankovém prostoru nezazmatkoval a kličkou do bekhendu překonal brankáře Hasalu. Asistence: Daniel Klímek, Martin Mikulenčák.
   
  49:41
  Vsetín střídá brankáře, Jakuba Málka nahrazuje Raimund Ziegler.
   
  49:41
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Olomouc si bere zpět svůj pohodlný tříbrankový náskok, když se po důrazu před brankou prosadil DOMINIK LIŠKA. Asistence: Daniel Indrák, Daniel Paťava.
   
  49:13
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hanáci ovšem na vsetínské snížení bleskurychle odpovídají! Přesnou střelou z pravého křídla překonal Málka DAVID ŠTEFKA. Asistence: David Vosátko, Dominik Liška.
   
  48:00
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Vsetín využívá trestá i druhý olomoucký trest a rázem se na Lapači zrodilo drama. Další povedenou kombinaci Valachů zakončil nechytatelnou střelou z pravého kruhu DANIEL KLÍMEK. Asistence: Michal Matiaško, Martin Mikulenčák.
   
  47:43
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Valaši využívají dvojnásobnou početní výhodu! Skvěle sehraná kombinace začala ihned po vhazování, kdy od modré čáry poslal kotouč do křídla Klímek, Matiaško obdržený puk naservíroval ŠIMONU JENÁČKOVI, kterému stačilo pouze vložit hůl do prudké přihrávky Matiaška. Asistence: Michal Matiaško, Daniel Klímek.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 12. Klímek (Lukačka), 34. Jenáček (Matiaško, Mikulenčák), 48. Jenáček (Matiaško, Klímek), 48. Klímek (Matiaško, Mikulenčák), 52. Matiaško (Klímek, Mikulenčák), 55. Matiaško (Klímek, Jenáček) – 8. Kořenek (Kalač), 20. Kořenek (Štefka), 25. Liška (Paťava, Indrák), 29. Vosátko (Kalač, Kořenek), 32. Kořenek (TS), 50. Štefka (Vosátko, Liška), 50. Liška (Indrák, Paťava)


  VHK ROBE Vsetín: Málek 50. Ziegler – Jenáček, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra, Kunst, Houser – Turek, Matiaško, Klímek – Baďura, Pernický, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
  HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák.

  Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil