Letňany – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 3:0 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 2:6 (kon.) | Warrior Brno – Technika Brno 6:1 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 1:0 (kon.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 2:8 (kon.) | Sparta – Chomutov 5:3 (kon.) | Havířov – Přerov 2:4 (kon.)
Třemošná – Slavia 2:0 (kon.) | Poruba – Třinec 2:5 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 01.03.2018, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E
Partner:
   
  Třetí třetina byla na branky nejbohatější. Ve 45. minutě se domácí dobře zorientovali v brankovišti a snížili. Stav 1:2 ale nevydržel dlouho a hosté se opět dostali do vedení. Jedenáct minut před koncem třetí dvacetiminutovky se trefil do černého také domácí útočník Babeliak, který byl rozhodně nejlepším hráčem na ledě. Ani jeho střela a dobrý výkon v útoku i obraně však Valachům body nepřinesly. Tři sekundy před koncem pojistil Kaplan výhru hostů gólem do prázdné brány. Draci si tedy z Lapače vezou všechny tři body, i když je nutno podotknout, že se jednalo o velice vyrovnaný zápas a domácí by si také minimálně jeden bod zasloužili.
  Ode mě je to pro dnešní den vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera. (19:06:21)
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Mladí Draci právě vstřelili branku! Střela vsetínského obránce od modré čáry se zastavila na brusli ROBINA KAPLANA, který bezpečně dopravil kotouč do prázdné brány. Asistence: Bez asistence.
   
  59:44
  Veselý vybojoval kotouč za šumperskou bránou a začíná kombinaci posláním kotouče na modrou čáru.
   
  59:18
  Málek míří na střídačku. Domácí hrají v šesti.
   
  58:40
  Kubíček protečoval puk do středního pásma a Valaši se k jeho kontrole dostávají ve středím pásmu.
   
  57:57
  Valaši se vydali střídat a u puku byl Babeliak, který se sám dostal do mezikruží útočného pásma a vypálil mezi dvěma obránci. Borovička zasahuje levým betonem.
   
  57:37
  Domácí v plném počtu.
   
  57:13
  V této přesilovce jsou Draci hodně aktivní. Horkého střelu Málek se štěstím vyrazil a proti Plhalovi předvedl jistý zákrok.
   
  56:43
  Mácha nabruslil do těsné blízkosti Málka a tvrdě vypálil. Od výstroje vsetínského brankáře se puk odrazil do ochranné sítě.
   
  55:50
  Babeliak zachytil kotouč na modré čáře a spolu s Půčkem se dostal do pásma. Půčkovi nahrál z vrcholu pravého kruhu, ale u něj už byl připraven Kubíček, který mu kotouč vypíchl a poslal jej do středního pásma.
   
  55:37
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., podražení).
   
  55:30
  Po delší době se jeden z celků usadil v útočném pásmu. A jsou to hosté, kteří kombinují.
   
  54:44
  Hra se přelévá z jedné strany na druhou a při každém přechodu modré čáry nabízí nebezpečnou střelu. Týmy se teď spíše hrnou do útoku a zapomínají na obranu. Brankáři mají nyní více práce než v jiných pasážích zápasu.
   
  53:36
  Další brejk hostujícího týmu. Kaplana na poslední chvíli obral o kotouč Babeliak.
   
  53:01
  Půček vypálil ihned po buly. Gólmanem vyražená střela si našla Máchu, který se sám řítil na Málka. Vsetínský brankář vyšel z tohoto souboje vítězně.
   
  52:17
  Ke střele se opět dostal Bebaliak. Z otočky u pravé tyčky nastřelil Borovičkův pravý beton. Následně se do šance dostali Půček s Dědkem. Jejich přihrávka však nebyla dost přesná na to, aby celá akce slavila úspěch.
   
  51:37
  Po závaru před bránou Málka se k puku dostal Dědek, který prokličkoval mezi třemi hráči hostů a zakončil na betony.
   
  50:43
  Zemanovu střelu od modré tečoval u levé tyčky Babeliak. Ten je v dnešním zápase hodně vidět, v této šanci ale nasměroval kotouč do výstroje připraveného brankáře.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 45. Kočí (Půček, Dědek), 49. Babeliak (Calaba) – 4. Mácha (Kubíček II., Holub), 40. Kaplan (Horký, Holub), 47. Fibigr (Polách), 60. Kaplan


  VHK ROBE Vsetín: Málek (Křenek) – Houser, Velikovský, Zeman, Mikula, Kunst, Sviták – Urban, Dědek, Kuchařík, Babeliak, Kočí, Calaba, Veselý, Vrána, Půček, Čajanová.
  HK Mladí Draci Šumperk: Borovička (Zlatnický) – Cekr, Kubíček I., Kubíček II., Plhal, Holub – Horký, Kaplan, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách.

  Rozhodčí: Beránek – Rožánek, Rychlý