K. Vary – Olomouc 2:6 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | HC Litvínov – Třinec 2:3 (kon.)
konec
HC Energie Karlovy Vary
2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
HC Olomouc
Středa 07.03.2018, 15:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • O umístění
Předzápasové kurzy: 1.8 4.5 3.0
Partner:
   
  V poslední periodě se dokázali prosadit pouze olomoučtí junioři a to hned třikrát. Jako první se v této části hry zapsal jako střelec gólu v 43. minutě Říčka, ten se prosadil v dnešním utkání již podruhé, po přihrávce se trefil do odkryté části Grančarovi klece a hosté byli ve vedení o dvě branky. Po šesti minutách se trefil mezi betony domácího gólmana Beier a jako poslední skóroval Macuh, ten se trefil bekhendovou střelou z kličky. Děkuji, že jste dnes sledovali tento onlajn a u dalších se budu znovu těšit Jakub Mahr. (18:03:46)
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Po úspěšném vhazování pro domácí tým se puk dostal až modrou čáru a tak se energetici připravili o možnost kombinace a případného zakončení.
   
  58:49
  Zakončit se pokoušel Rutar po přihrávce, jeho střela mířená mezi betony ale Grančarova nezaskočila a tak ji s klidem zastavil.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  56:00
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Bekhendová střela zpoza shluku hráčů, přesně do prostoru kde Grančarov nebyl. ROK MACUH se po dvou asistencích dočkal i vlastního gólu a Olomouc tak čtyři minuty před koncem dokazuje svou nadvládu v dnešním utkání. Bez asistence.
   
  55:27
  Grančarov musel znovu zachraňovat situaci, v rozštěpu vykryl betonem střelu z blízka a odvrátil tak hrozící šestou branku.
   
  54:00
  Hosté se znovu dostávají do útočné třetiny a kombinují zde.
   
  52:43
  Zelenobílí dostávají puk těsně za modrou čáru, kde se ho znovu zmocňuje Olomouc.
   
  51:55
  Olomouc stále vyvíjí tlak a chce zabrat útočné pásmo, Karlovarští se tak potýkají s velkým problémem, kterého se jim zatím nedaří zbavit.
   
  50:36
  Marek se pokoušel o samostatné zakončení, v zádech mu jel domácí obránce a tak neměl Marek moc času, proto jeho střela Grančarovu klec minula.
   
  48:43
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Olomouckým se podařilo po kombinaci zásluhou JANA BEIERA překonat Grančarova již popáté, střelou mezi betony si hosté zařizují tříbrankové vedení a energetici budou mít co dělat aby se dotáhli zpět. Asistence: Michal Smutný.
   
  46:57
  Smutný dojel kotouč za Grančarovem, v tu chvíli však neměl komu přihrát a tak byl odsouzen ke kličkování, po několika vteřinách mu puk ale zabavili energetici a hra se přemisťuje na druhou stranu ledové plochy.
   
  46:00
  Energetici se snažili udržet útočné pásmo a puk na holích, bohužel pro ně jim v tom bylo po chvíli zabráněno olomouckými juniory, kteří vyráží do útočné třetiny.
   
  44:23
  Tlačilova střela byla zblokována a olomoučtí hráči vyrážejí do útočného pásma.
   
  42:51
  Olomouc právě vstřelila branku!
  PATRIK ŘÍČKA si připisuje další branku v dnešním utkání, po přihrávce našel přesně volné místo za Grančarovem a navýšil tak náskok svého týmu už na dvě branky. Asistence: Rok Macuh, Miroslav Kuba.
   
  41:48
  I přes povedenou kombinaci hostí se kotouče ve vlastním pásmu zmocnili energetici.
   
  40:46
  Po úvodním buly se Olomoučtí pustili do útoku a hned zkoušeli překvapit Grančarova, ten se však nachytat nenechal a domácím se podařilo vyhodit.

  Jakub Mahr

  Branky a nahrávky: 7. Tlačil (Hotěk), 8. Salnikov (Halberštát, Habr) – 4. Marek (Beutl, Beier), 9. Kuba, 33. Říčka (Macuh, Kuba), 43. Říčka (Macuh, Kuba), 49. Beier (Smutný), 56. Macuh


  HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Bednář) – Přibyl, Pajk, Brabec, Novák, Kala, Vodička – Horký, Tlačil, Salnikov, Pastyřík, Bečka, Halberštát, Janata, Hotěk, Habr, Procházka
  HC Olomouc: Matoušek (Ovčaři) – Szturc, Rutar, Kuchař, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Cach, Říčka, Hajšman, Beier, Macuh, Marek, Janečko, Pěcha, Kuba

  Rozhodčí: Grech – Gerát, Fiala

  Diváci: 76