Sparta – Pardubice 6:4 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 4:3 (po pr.)
Slavia – Kometa Brno 4:2 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 4:6 (kon.) | Třinec – Zlín 4:6 (kon.)
Č. Budějovice – Vítkovice 10:4 (kon.)
konec
HC Energie Karlovy Vary
4:6 (0:2, 1:3, 3:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 15.03.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • O umístění
Předzápasové kurzy: 2.87 4.5 1.85
Partner:
   
  Poslední třetina patřila jednoznačně domácím. Celé utkání se trápili se zakončením a pak náhle v posledních třech minutách vsítili hned tři branky. v 57. minutě se prosadil Hotěk, ten se naskytl ve správný čas na správném místě a po přihrávce prohodil Kožnara. V 58. minutě se trefil Jan Bečka, ten byl vysunut přihrávkou od modré za litvínovskou obranu a přesně trefil Kožnarovu vzdálenější tyč. Posledním domácím střelcem byl dvacet sekund před koncem Karbulka. Karbulka po přihrávce přesně zavěsil pod horní tyč. Jediným hráčem Litvínova, který se prosadil v poslední dvacetiminutovce byl dvě minuty po začátku třetiny Bárdoš, ten se prosadil v přesilovce zboku a trefil odkrytou část sítě za Bednářem. Zápas tedy nakonec končí s ne až tak velkým náskokem hostů 4:6. Děkuji vám za vaši pozornost u dnešního onlajnu a u dalších se na vás budu těšit Jakub Mahr. (21:00:00)
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Pár sekund před koncem dávají karlovarští junioři Litvínovu najevo, že to vítězství nebylo zadarmo. JAN KARBULKA zavěsil pod horní tyč po přihrávce a stáhl litvínovské vedení znovu na dvě branky. Asistence: Michal Fečo.
   
  57:56
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Po minutě Hoťka se prosazuje i JAN BEČKA, ten dostal přihrávku od modré a sám pak přesně trefil Kožnarovu vzdálenější tyč. Asistence: Jan Karbulka.
   
  56:09
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Čtyři minuty před koncem utkání se domácím ještě daří vstřelit branku. Po povedené přihrávce do brankářova protipohybu se dostal MICHAL HOTĚK k otevřenému prostoru za Kožnarem a krásně ho prohodil. Asistence: Tomáš Brabec.
   
  54:50
  Domácí jsou po rozehrávce zastaveni ve středním pásmu a hra se vrací do litvínovské útočné třetiny.
   
  52:43
  Po naskočení Hoťka na led se hra přesouvá do útočné třetiny domácích.
   
  51:19
  Domácí jsou znovu v oslabení s dávají tak Litvínovu další šanci na gól. Zatím však úspěšně vyhazují.
   
  50:17
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hotěk – 2 min., krosček).
   
  48:39
  Všichni z litvínovských útočníků míří vcelku nahoru a tak je tu další Bednářův zásah po kterém končí kotouč v ochranné síti.
   
  47:57
  Litvínov znovu zavezl puk do útočné třetiny a snaží se přelstít domácí a střílet.
   
  46:51
  Havlík M. po přihrávce zpoza brány vystřelil přímo na Bednáře, přes celou halu zaduněl jeho beton a hra pokračuje.
   
  44:59
  Bečvář už měl napřaženo, puk mu ale před očima sebral domácí obránce, ten si ho ale také neužil dlouho a puk je znovu na holích hostů.
   
  42:36
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Znovu pár sekund do začátku přesilovky vstřelil svou druhou branku JAN BÁRDOŠ . Ten se trefil zboku přesně do volného prostoru za Bednáře. Asistence: Dominik Havlík, Jan Bečvář.
   
  42:28
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kala – 2 min., vysoká hůl).
   
  40:46
  Po úvodním buly se hosté znovu pouštějí do útoku.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Ve druhé dvacetiminutovce padly čtyři branky. Jedna ne straně domácích v 23. minutě zásluhou Vodičkovy přesné střely, puk po této trefě zapadl za Kožnara a pomalu pak dojel až za brankovou čáru. Zbylé tři góly si znovu připsal Litvínov, v 31. minutě se trefil Krsek, který propálil Bednáře pod ruku dalším byl v 36. minutě Urbánek, který zblízka protlačil puk za domácího gólmana jako poslední se po třech minutách po Urbánkovi prosadil i Bárdoš, ten v oslabení probruslil celým hřištěm a pakdostal puk mezi Bednářovy betony. Poslední perioda začne v 19:32.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.

  Jakub Mahr

  Branky a nahrávky: 23. Vodička (Brabec, Bečka), 57. Hotěk (Brabec), 58. Bečka (Karbulka), 60. Karbulka (Fečo) – 8. Dufek (Urbánek), 20. Dufek (Havlík, Franc), 31. Krsek (Bartoš), 36. Urbánek (Pecka, Dufek), 39. Bárdoš (Drašar), 43. Bárdoš (Havlík, Bečvář)


  HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Grančarov) – Přibyl, Pajk, Brabec, Stejskal, Kala, Vodička – Salnikov, Bečka, Karbulka, Halberštát, Janata, Hotěk, Habr, Procházka, Fečo
  HC Litvínov: Kožnar (Orct) – Urbánek, Franc, Havlík D., Havlík M., Starý – Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Helt, Bartoš, Krsek, Dufek

  Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Malý

  Diváci: 49