Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:2 (kon.)
konec
Rusko
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Švédsko
Čtvrtek 19.04.2018, 19:00 • Arena-2000 Lokomotiv • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.8 4.4 3.4
Partner:
   
  Máme tu konec zápasu ve kterém si 3 body připisují Švédové. Rusové měli ve třetí třetině mnoho šancí, ve kterých mohli vyrovnat, Švédy ale podržel výtečný Hellberg. Další Českých hokejových her jsou na programu v sobotu, Švédi se utkají s Českou republikou, Rusové narazí na Finy. (21:21:09)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Deset sekund do konce zápasu, puk se momentálně nachází ve středním pásmu a Rusové tak s největší pravděpodobností nic nestihnou.
   
  59:14
  Rusové střídají brankáře, Šesťorkina nahrazuje Košečkin, který je pověstný svými rychlými přechody na střídačku!
   
  58:40
  Na pravé straně se ocitl úplně volný Gusev, který si ale nedokázal zpracovat přihrávku, pro Rusy je to škoda, kdyby se mu to povedlo, zakončoval by do prázdné brány.
   
  58:30
  Rusové si berou oddechový čas, Šesťorkin nejspíše už zůstane na střídačce.
   
  58:00
  Máme tu poslední 2 minuty zápasu! Rusové zatím s odvoláním Šesťorkina čekají.
   
  57:40
  Barabanov teď přešel přes Anderssona, udělal si kličku na střed as nažil se zakončit mezi betony Hellberga, ten to ale čekal a byl připraven.
   
  56:47
  Rusové se nemohou dostat přes střední pásmo, většina jejich nahozených puků končí za bránou Hellberga, kde puky sbírají Švédi, kteří samozřejmě nikam nespěchají.
   
  55:37
  Trjamkin skáče na led, Rusové se ubránili. Do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty, uvidíme, zda se Rusům podaří vyrovnat.
   
  54:58
  Švédům zbývá ještě 40 sekund přesilovky. Olofsson teď pálil dobře z pravé strany kluziště, jeho střelu ještě tečoval před bránou Klingberg, tečovaná střela trefila ale pouze betony Šesťorkina.
   
  53:59
  Švédové zatím při své přesilovce čekají na vhodný okamžik a okénko v ruské obraně.
   
  53:37
  Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).
   
  52:59
  Rusové se teď hnali dopředu až moc rychle, rozhodčí píská offside.
   
  51:40
  Gavrikov to teď vzal na sebe a ihned po přejetí modré čáry vypálil na Hellberga, ten měl se zkrocením puku problémy, nakonec se mu ho ale povedlo schovat před dojíždějícími útočníky Ruska.
   
  50:18
  Rusové jsou v plném počtu a přežili tak velice dobrou přesilovku Švédů, kterým chybělo více štěstí.
   
  49:50
  Švédové zvyšují při přesilové hře tlak, nejdříve pálil Olofsson, o pár sekund později trefil Andersson tyčku!
   
  48:59
  Michejev unikl při oslabení po levé straně, byl ale moc z úhlu, tudíž neměl šanci najít mezírku v Hellbergově výstroji.
   
  48:18
  Tlak Rusů bude narušen přesilovkou Švédů, Semjonov při snaze získat puk si počínal nedovoleně a půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici, během příjezdu na trestno lavici si neodpustil pár peprých slov, tudíž dostane 10 minut za nesportovní chování.

  Lumír Mistr

  Branky a nahrávky: 23. Dadonov (Byvalcev, N. Gusev) – 19. Zackrisson (Wikstrand, L. Andersson), 41. Händemark (Wikstrand, C. Klingberg)


  Rusko: Šesťorkin (60. Košečkin) – Chafizullin, A. Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, K. Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – I. Michejev.
  Švédsko: Hellberg (Ahman) – Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, L. Andersson, Everberg – C. Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.

  Rozhodčí: Rantala, Kaukokari – Vilyugin, Golovlyov