Velká Británie – Česko U16 0:2 (kon.) | Slovensko – USA 2:1 (kon.) | Česko – Kanada 4:1 (kon.)
konec
Slovensko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
USA
Neděle 01.07.2018, 14:00 • Zimní stadion Přerov (kapacita: 3000 míst) • Junior World Cup Girls U20 • O 3. - 4. místo
   
  Slovensko nakonec dokázalo horko těžko dokázalo svůj nabytý náskok ubránit, čímž získává na historicky prvním hokejbalovém Světovém poháru a kategorii juniorek do 20 let získaly bronzovou medaili. Americký výběr nakonec končí na nepopulárním čtvrtém místě. Ode mě je to ze Světového poháru vše, přeji hezký zbytek víkendu. (15:44:07)
   
  Američanky nyní přebírají pamětní medaile a pohár, slovenský výběr si přebírá světový bronz.
   
  Nejlepší hráčky utkání: Tamara Dobošová (Slovensko) – Kirsten DiCiccooová (USA)
   
  Konec zápasu.
   
  44:44
  Cutlerová se vehnala do obrovské tutovky, avšak Tabačková předvádí prvotřídní zákrok. Vhazovat se bude znovu před slovenskou brankou.
   
  44:18
  Slovensko si vyžádalo oddechový čas!
  44:18 FISHEROVÁ - 2:1
   
  44:18
  USA právě vstřelily branku!
  A je tu zvrat! Američanky se dočkávají kontaktní branky! Po několika dorážkách se nakonec dokázala prosadit díky své pohotovosti v zakočení JENNIFER FISHEROVÁ. Tabačková byla na její ránu krátká. Asistence: Lexi Poulinová.
   
  43:32
  Abigail Drewová měla další velkou tutovku, Tabačková ovšem dokázala vytáhnout parádní zákrok.
   
  43:08
  Slovenky už chtějí viditelně aktuální výsledek za každou cenu udržet, prakticky okamžitě po zisku míčku totiž vyhazují míček na icing. Tato situace nastává i v této chvíli.
   
  42:48
  A další icing Slovenska, Američanky to mají se svým soupeřem zatím velmi těžké.
   
  42:35
  Cabanová s Poulinovou své soupeřky pokoušely zahnat do úzkých, avšak slovenskému výběru se podařilo míček vyhodit. Hra se po zakázaném uvolnění vykazuje před Tabačkovou.
   
  42:23
  Američanky hrají power-play!
   
  41:37
  Randová pálila z levé strany pořádně prudce, jenomže nahození si americká golmanka dokázala taktéž pohlídat. Slovenky jsou v této chvíli stále velice aktivní.
   
  41:01
  Horváthová vyslala pořádně jedovatou střelu na americkou branku, nicméně DiCiccoová ještě dokázala zareagovat. Američanky jsou i nadále pod tlakem.
   
  40:21
  Záborská nyní musí honem rychle spěchat na vlastní obrannou třetinu, protože Američankám se podařilo vyhodit míček z vlastního pásma. USA jsou v defenzívě zatím velmi pozorné.
   
  39:07
  Slovensko se v této chvíli dostává k další přesilové hře, na trestnou lavici totiž míří za napadení v útočném pásmu Lexi Poulinová (USA).
   
  38:54
  Realizační tým USA si vybral oddechový čas!
   
  38:43
  Drienovská se vrací zpět na hrací plochu, přesilovka USA právě skončila.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 5. Hájniková (Halušková), 26. Dobošová (Randová) – 45. Fisherová (Poulinová)


  Slovensko: Tabačková (Zimková) – Dzurinová, Záborská (C), Horváthová, Šulíková, Petrášová, Kvasňaková, Drienovská, Sušienková – Randová, Suráková (A), Dobošová – Maťašová, Halušková, Hájniková – Beláňová, Šimnová, Lacková – Záňová (A), Schredlová, Kleinová – Vaverčáková
  USA: DiCiccoová (Biagettiová) – Cabanová (A), Shawová, Maugerová (C), A. Drewová, Pondová, Taddeová – Martinezová, Poulinová, Powellová – Cutlerová, H. Drewová (A), Fisherová – Serraová, Bookwalterová, Avantová – Vanceová, Kowalczyková, Warholdová

  Rozhodčí: Patricie Vokalová (CZE), Peggy Wakehamová (CAN)