Chrudim – Živanice 2:0 (kon.) | Frýdlant n/O – Vítkovice 1:0 (kon.) | Pardubice – Zápy 4:0 (kon.)
Frýdek-Místek – Havířov 1:3 (kon.) | Varnsdorf – Oberlausitz 4:0 (kon.) | Ústí n/O – Hr. Králové 1:3 (kon.)
Karviná – Opolí 1:0 (kon.) | Jihlava – Vrchovina 3:0 (kon.) | Ostrava – FC Rostov 0:0 (zruš.)
Bielefeld – Jablonec 0:1 (kon.) | Plzeň – Dynamo Kyjev 0:2 (kon.) | Zlín – Z. Moravce - Vráble 3:0 (kon.)
Teplice – Sokolov 3:0 (kon.) | Aue – Ml. Boleslav 3:3 (kon.) | Slovácko – Haladás 1:1 (kon.)
Sparta – Zagłębie 1:2 (kon.) | Wisła – Žilina 1:2 (kon.) | Táborsko – Slavia B 3:2 (kon.)
Vlašim – Vltavín 1:0 (kon.) | Skalica – Opava 2:0 (kon.) | Prostějov – Uničov 0:0 (kon.)
Rostov – Slavia 1:2 (kon.) | Ružomberok – Třinec 1:1 (kon.) | Brno – Vyškov 2:0 (kon.)
konec
FC Viktoria Plzeň
0:2 (0:0)
FC Dynamo Kyjev
Sobota 14.07.2018, 15:30 • Schwaz, Rakousko • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy: 2.49 3.31 2.47
   
  Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne. (17:28:31)
   
  Je dobojováno! Svěřencům Pavla Vrby poslední generálka na start ligové sezóny nevyšla. Plzeň byla dobrou hodinu hry lepším týmem, ale ze svých možností braknáře Bojka nepřekonala. To Dynamo bylo v koncovce mnohem efektivnější, když z první šance skóroval Bujalskyj. Od této chvíle už byl ukrajinský tým na míči mnohem častěji a v závěru zvýšil svůj náskok na konečných 2:0, o což se postaral střídající Smirnij.
   
  90
  Konec zápasu.
   
  90
  Jan Kovařík si na levé straně několikrát vyměnil míč s Martinem Zemanem, ale nakonec odcentroval jen do zámezí. V tomto duelu se už nic nestane!
   
  89
  Viktoriáni po ztrátě míče začali presovat a trochu rozhodili poklidnou rozehrávku Dynama, které už jenom čeká na závěrečný hvizd.
  88. Jevhen SMIRNIJ - 0:2
   
  88
  Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
  Zhruba tři minuty před koncem zápasu je asi definitivně rozhodnuto! Defenziva Plzně si znovu nepohlídala bleskový přechod Dynama do útoku. Nenápadný pas ze středového kruhu zužitkoval rychlonohý JEVHEN SMIRNIJ a pod mírným tlakem Kovaříka vystřelil placírkou podél vybíhajícího Hrušky k jeho pravé tyči.
   
  86
  Smirnij se na pravém křídle neprodral přes Kovaříka a fauloval. Západočeši však u míče dlouho nevydrželi, neboť Chorý si v souboji o letící míč taktéž pomohl nedovoleným zákrokem.
   
  85
  Dynamo žádné komplikace v obraně nepřipustilo a záhy vytlačilo útočící hráče Viktorie až k pokutovému území Aleše Hrušky.
   
  84
  Kádar se vedle vlastního vápna trochu lekl obrovitánského stínu Chorého, díky jehož napadání získala Plzeň jeden z mnoha rohových kopů.
   
  82
  Artem Bjesjedin nabíral nebezpečnou rychlost po kolmici ze středového kruhu. Hruška proti němu včas vyběhl a navíc byl máván ofajd.
   
  81
  Viktoriáni málem prohrávali už o dva góly. Smirnij rozjel akci pro Kędzioru, který zprava centroval. Bjesjedin si zaběhl za Hájka, ale zblízka nedokázal uklidit míč mezi tři tyče!
   
  80
  Velké množství střídání hru hodně rozkouskovalo. V posledních minutách se moc nehraje a Kyjev se tak blíží cennému vítězství.
   
  79
  Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Tchê Tchê, přichází Smirnij.
  Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Cyhankov, přichází Harmaš.
   
  78
  Na posledních dvanáct minut jde oživit zálohu Viktorie Pavel Bucha, který dokonce dostal od Patrika Hrošovského kapitánskou pásku.
   
  76
  Zeman se sice jako první dostal k centru z pravého křídla, ale u druhé tyče jenom sklepl míč do rukavic dosud nepřekonaného Denyse Bojka.
   
  75
  A další hráč Kyjeva, který byl tvrdým zákrokem poslán na zem. Dynamo tak rozehrává ze středu hrací plochy.
   
  74
  Havel se okamžitě po svém příchodu dostal ke střele, kterou jenom rozšířil už tak dost početnou sbírku nepovedených pokusů, proti kterým Bojko nemusel zasahovat.
   
  73
  Cyhankov upaloval za nákopem z půlící čáry, nově příchozí Kovařík ho k míči ale nepustil a naopak ho nechal projít k vybíhajícímu Hruškovi.

  Michal Břuchanský

  Branky: 61. Bujalskyj, 88. Smirnij

  Karty:   66. Hořava (PLZ) – 56. Kádár (DKY)


  FC Viktoria Plzeň: Kozáčik (46. Hruška) – Řezník (72. Kovařík), Pernica, Hubník (C) (63. Hájek), Limberský (72. Havel) – Procházka (46. Hořava), Hrošovský (78. Bucha) – Petržela (63. Ekpai), Čermák (63. Řezníček), Kopic (72. Zeman) – Krmenčík (72. Chorý).
  Náhradníci: Hruška – Havel, Hájek, Hejda, Bucha, Ekpai, Hořava, Kolář, Kovařík, Štursa, Zeman, Chorý, Bakoš, Řezníček.

  FC Dynamo Kyjev: Bojko – Morozjuk (66. Šabanov), Kádár, Burda, Kędziora – Kalitvincev (66. Šaparenko), Cyhankov (C) (79. Harmaš), Bujalskyj (70. Sydorčuk), Šepelev (66. Andrijevskyj)– Tchê Tchê (79. Smirnij), Bjesjedin.
  Náhradníci: Mahankov – Smirnij, Šabanov, Andrijevskyj, Sydorčuk, Harmaš, Šaparenko, Rusin.

  Rozhodčí: Taletovic – Filo, Koll