Olomouc – Vladivostok 4:2 (kon.) | Kobra – Slavia 2:6 (kon.) | Motor ČB – Füchse 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Saryarka 3:1 (kon.) | Břeclav – SHKM Hodonín 5:4 (kon.) | Žďár n/S – Dvůr Králové n. L. 6:1 (kon.)
Banská Bystrica – Slovan 4:3 (kon.) | Řisuty – Letňany 4:5 (kon.) | Villach – K. Vary 2:6 (kon.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
EHC Lausitzer Füchse
Pátek 24.08.2018, 17:00Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy: 1.3 6.3 5.46
Partner:
   
  Utkání je za námi! Motor svou výhru v poslední třetině stvrdil ještě jedním zásahem a může se radovat ze třetí výhry v přípravě. Českobudějovičtí dnes byli jednoznačně lepším týmem, což se promítlo především v úvodním dějství, kdy Lužické lišky nepustili téměř k ničemu a vytvořili si dostatečný gólový náskok.

  Já vám děkuji za pozornost, z tohoto utkání je to vše. (19:01:21)
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Poslední akce první formace také gólem neskoční. Martin Novák adresoval přihrávku Lukáši Endálovi, ale ani on nepřidal šestý zásah českobudějovického Motoru.
   
  58:46
  Po Čermákovu pokusu se o dorážku pokoušeli hned dva českobudějovičtí hokejisté. Obrana hostů ale šestý gól ve své brance nepřipouští a zápas se nám pomalu blíží ke konci.
   
  57:45
  Schiemenzovo nahození od modré čáry ještě Kváča stihl rozehrát. Lišky si pak vytvořily střeleckou pozici, jeden z jejich hráčů ale netrefil.
   
  56:52
  David Gilbert přihrál v útočném pásmu na najíždějícího Martina Nováka, jehož následný pokus Kasdorf podržel ve výstroji. Bude se vhazovat.
   
  55:45
  Zdeněk Kutlák se připojil k útoku a nakonec dostal solidní přihrávku do jízdy. Bohužel pro něj a jeho spoluhráče ale brankovou konstrukci netrefil.
   
  54:30
  Kromě Erikssony střely si zatím hosté v přesilové hře nevedou příliš dobře. Českobudějovičtí hráči dokonce drží kotouč v útočném pásmu.
   
  53:31
  Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., podrážení).
   
  52:59
  Lišky dlouho kombinovaly v útočném pásmu, ale k žádné další střele jejich snažení nevedlo. Mezitím českobudějovičtí hráči dostávají puk mimo obranné pásmo. Toto oslabení již zvládnou bez úhony.
   
  51:30
  Dobrá přesilovková akce hostů! Eriksson poslal přihrávku před branku, kde stál připravený David Kuchejda. Českobudějovickým fanouškům dobře známý útočník ale zblízka Kváču neprostřelil.
   
  51:01
  Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Čermák – 2 min., podrážení).
   
  49:25
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Přesilová hra bleskově proměněna! PAVEL NOVÁK se dostal ke střele na levém kruhu a z první vymetl přesně horní růžek! Asistence: Jiří Šimánek, Mitch Fillman.
   
  49:20
  Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Granz – 2 min., hákování).
   
  48:30
  Lukáš Endál se zkusil protlačit a zakončit před brankou. Při přejezdu brankovištěm ale upadl, ke střele se tak nedostal.
   
  47:23
  Jakub Babka nebyl sice v dobré střelecké pozici, přesto zkusil své štěstí. Kasdorf se nachytat nenechal a Babkův pokus zneškodnil.
   
  46:44
  Rozhodčí byl nucen přerušit hru. Kváčova svatyně se vychýlila ze svého postavení. Za malý moment se bude pokračovat.
   
  46:09
  Na dnešní přátelské utkání si do Budvar arény našlo cestu 2248 diváků.
   
  45:00
  Martin Novák byl blízko branky a své štěstí zkusil z poměrně velkého úhlu. Místo u pravé tyče si Jason Kasdorf bez problému uhlídal.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 4. Endál (Plášil, Vydarený), 8. Šimánek (Novák, Kutlák), 10. M. Novák (Fillman), 38. Bradley (Fillman), 50. P. Novák (Šimánek, Fillman) – 30. Monteith (Dietz, Kuchejda)


  ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kutlák, Fillman, Čáp, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, P. Novák – Beránek, Přikryl, Doležal – Čermák, Doktor, Babka.
  EHC Lausitzer Füchse: Kasdorf (Schmidt) – Geisler, Adam, Kuschel, Kania, Bär, Monteith, Granz, Owens – Bojarčinov, Jahnke, Hessler, Reichel, George, Eriksson, Schiemenz, Kuchejda, Breitkreuz, Dietz, Warttig

  Rozhodčí: Pešina – Kreuzer, Flégl

  Diváci: 2248