Olomouc – Trenčín 4:0 (kon.) | Slavia – Kladno 2:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 3:2 (kon.)
Chomutov – Litvínov 4:1 (kon.) | Cracovia – Havířov 0:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:5 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 2:5 (kon.) | Bílina – MOSTEČTÍ LVI 7:5 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 4:2 (kon.) | Jablonec – Dvůr Králové n. L. 3:1 (kon.) | Nymburk – Kolín 6:1 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:5 (kon.) | Benátky n/J – Briançon 1:2 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 6:4 (kon.)
Písek – Milevsko 11:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 30.08.2018, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy: 2.0 4.6 2.54
Partner:
   
  Je dobojováno. Domácí Piráti poráží v utkání plné trestů sousední Litvínov 4:1. Za Chomutov se prosadili Vladimír Růžička, Bohumil Jank, Roman Chlouba a Martin Šťovíček. Za hosty pouze korigoval v poslední třetině František Lukeš. Piráti tak oplatili Vervě dva dny starou porážku. (19:57:01)
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Hanzl – 2 min., hákování).
   
  59:21
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ivan Řehoř – 2 min., nebezpečná výstroj).
   
  59:04
  Závar před brankou Litvínova. Po střele Mrázka se ke střele dostávali Koblasa a Dietz. Ani jednomu se ovšem nepovedlo překonat pozorného Soukupa v brance!
   
  58:30
  Karel Kubát to ještě zkoušel od levého mantinelu takovým lehčím nahozením, které Stezkovi nenadělalo problémy. Chomutovský brankář chytá a přerušuje hru.
   
  58:09
  Domácí v plném počtu.
   
  57:26
  Tomáš Matoušek dostal přihrávku na levý kruh a zblízka zakončoval. Na přední tyčce ale prostor nenašel, Aleš Stezka si připsal další úspěšný zákrok!
   
  56:24
  Aleš Stezka vyrazil střelecký pokus od modré čáry a Stanislav Dietz tak mohl vyhodit až za branku Soukupa. Piráti jsou z nejhoršího venku.
   
  56:09
  Roman Chlouba si následně počínal nedovoleně u zadního mantinelu a po vražení na hrazení inkasuje další trest. K tomu dostává další desítku. Dneska rozhodčí rozdali tolik trestů a hlavně těch osobních...
   
  55:37
  Hosté se dostali do pásma a z levého kruhu zakončovali do výstroje připraveného Stezky. Z dlouhé pětiminutové přesilovky zbývá jediná minuta.
   
  54:49
  Lukáš Vantuch prošel kolem pravého mantinelu a naservíroval kotouč pro Dávida Skokana. Ten byl před brankou, ale druhou trefu domácích v oslabení nepřidal.
   
  54:21
  Po střele Jiřího Hunkese Stezka zasáhl a Lukáši Vantuchovi se povedlo vyhodit kotouč až za branku Soukupa. Domácí střídají a na led jde jiná defenzivní čtyřka.
   
  53:24
  František Gerhát si následně stáhl kotouč u pravé tyčky a zakončoval do horní části branky. Tu se mu ale trefit nepovedlo, opět kotouč skončil nad břevnem.
   
  52:45
  Od modré čáry to pod tlakem zkoušel František Lukeš, ale jeho plácnutí do kotouče nevyšlo. Neposedná guma skončila nad brankou.
   
  51:49
  Jan Ščotka dostal přihrávku na levý kruh, odkud zakončoval na přední tyčku. Příznivci Litvínova se již radovali, ale pozor! Byla to pouze boční síťka.
   
  51:37
  Juraj Valach následně dohrál u mantinelu jednoho z hostů a inkasuje pětiminutový trest do konce utkání. Již třetí trest do konce utkání v tomto utkání.
   
  50:45
  Piráti nyní aktivně napadali rozehrávku soupeře a nepustili jej do ničeho. Nejvíce obětavé práce bylo vidět od dvojice Šťovíček-Stránský, kteří následně šli střídat.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 12. Růžička (Sklenář), 15. Jank (Sklenář, Šťovíček), 33. Chlouba (Štich), 35. Šťovíček (Růžička, Mrázek) – 50. Lukeš (Hübl)


  Piráti Chomutov: Stezka (Lukeš) – Jank, Valach, Štich, Mrázek, Dietz, Knot, Blaha – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Skokan – Šťovíček, Vantuch, Stránský – Koblasa, Gut, Chlouba – Havel.
  HC VERVA Litvínov: Hanuljak (30. Soukup) – Baránek, Hunkes, Kubát, Sørvik, Ščotka, Šesták, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Myšák – Tůma, Gerhát, Černý – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

  Rozhodčí: Sýkora, Svoboda – Malý, Pešek