Česko – USA 4:3 (po pr.)
po prodl.
Česko
4:3 (1:1, 2:2 - 1:0)
USA
Čtvrtek 26.07.2018, 16:20 • Stadio Hodegart, Asiago (Itálie) • Mistrovství světa v inline hokeji FIRS • Čtvrtfinále
Partner:
   
  Vyrovnaný čtvrtfinálový duel dal pořádně zabrat všem kardiakům, když Češi dokázali ve druhém poločase překlopit skóre zápasu na svoji stranu, v závěru ale vedení ztratili. Nervy drásající bitvu nakonec rozhodl Petr Šinágl, jenž gólem v prodloužení poslal český národní tým do bitev o medaile! (17:45:42)
   
  Konec zápasu.
  44:40 Petr ŠINÁGL - 4:3
   
  44:40
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je rozhodnuto! Ohromné drama končí gólem českého celku, když se před brankovištěm po střele Aleše Chamráda skvěle zorientoval PETR ŠINÁGL a zblízka dorazil puk do sítě! Asistence: Aleš Chamrád.
   
  44:22
  Ryan Patrick Marker po dlouhém vyčkávání za vlastní bránou svedl rychlostní souboj na levém křídle s Alešem Chamrádem, český hráč byl úspěšnější.
   
  42:54
  Každá chyba může rozhodnout, týmy si tak při rozehrávce počínají obezřetně. Anthony Merrigan najel dopředu po levém křídle, jeho ránu ale zablokoval Mikuláš Zbořil a kotouč letěl vysoko nad.
   
  42:18
  Petr Kafka se vyhnul protihráči a vystřelil z osy hřiště. Jeho ránu ještě možná jemně tečoval Marek Loskot, McCollum byl ale pozičně dobře připraven a vyrazil puk betony.
   
  40:46
  Aleš Chamrád si nabruslil podél levého hrazení až na kruh, odkud vystřelil zápěstím, McCollum ovšem jeho pokus na bližší tyč vytěsnil vyrážečkou.
   
  40:12
  Češi byli stejně jako na začátcích základní hrací doby úspěšnější na buly a Patrik Šebek hned vyrazil dopředu. Jeho střele z osy hřiště ale chyběla špetka přesnosti.
   
  40:01
  Začalo prodloužení.
   
  Neuvěřitelné drama! Brandon Rielly Hawkins poslal USA podruhé v utkání do vedení, za krátkou chvíli ovšem vyrovnal Jakub Bernad a následně Robin Malý dokonce otočil skóre! Češi drželi hubený náskok až do samotného závěru, nakonec o něj ale přišli. Matthew Emery Sarvak využil přesilovou hru, a zápas tak dospěl do prodloužení.
   
  40:00
  Druhý poločas skončil.
   
  39:55
  Ještě není konec! Výběr USA se dostal do přečíslení dvou na jednoho. Brandon Rielly Hawkins nepřipustil přihrávku, jen napřáhl a vyslal tvrdou ránu. Tu ovšem Dalibor Sedlář zastavil!
   
  39:42
  Obrovské drama v závěru utkání. Nejprve se řítili dopředu Američané, hned po nich na druhou stranu spěchal Jakub Bernad. Ani jeden celek se ale do zakončení nedostal.
  38:28 Matthew Emery SARVAK - 3:3
   
  38:28
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Hosté přesilovou hru bleskově využili a je znovu vyrovnáno. Brandon Rielly Hawkins narýsoval přesnou přihrávku na MATTHEWA EMERYHO SARVAKA, který se z první trefil ke vzdálenější tyči! Asistence: Brandon Rielly Hawkins.
   
  38:14
  Hosté si vzali oddechový čas a nyní vymýšlí strategii, jak vyrovnat skóre. Thomas McCollum se prozatím vrací zpět do brankoviště.
   
  38:14
  Vyloučení v týmu Česko (Rubeš – 2 min, hákování).

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 19. Kafka (Šebek), 32. Bernad (Kafka), 36. Malý (Bernad), 45. Šinágl (Chamrád) – 9. Kendall (Cripps), 29. Hawkins (Merrigan), 39. Sarvak (Hawkins)


  Česko: Sedlář (Karlík) – Šebek, Strýček, Kafka, Loskot – Zbořil, Malý, Bernad, Rubeš – Kuťák, Cik, Šinágl, Fiala – Chamrád, Vyoral
  USA: McCollum (Taylor) – Kendall, Faught, Sarvak, Gonzalez, Merrigan, Durinka – Cripps, Marker, Schultz, Hawkins