Francie – Česko 2:7 (kon.)
konec
Francie
2:7 (0:3, 2:4)
Česko
Sobota 28.07.2018, 20:10 • Stadio Hodegart, Asiago (Itálie) • Mistrovství světa v inline hokeji FIRS • Finále
Partner:
   
  Češi ve druhém poločase nepřipustili žádné drama. Francouzi se sice více tlačili do zakončení, stačilo to ale pouze na dvě branky. Naopak národní tým vsítil další čtyři, podělili se o ně Martin Fiala, Petr Šinágl a dvakrát Petr Kafka! Český tým tak po roční odmlce znovu slaví titul mistrů světa! Gratulujeme! (21:27:42)
  Závěrečné vteřiny utkání a obrovská radost českých reprezentantů, kteří vybojovali zlaté medaile
   
  Konec zápasu.
  39:32 ŠINÁGL - 2:7
   
  39:32
  Česko právě vstřelilo branku!
  Neuvěřitelné! V samotném závěru se s góly roztrhl pytel a Češi vedou znovu o pět branek! Jakub Bernad vyslal před bránu PETRA ŠINÁGLA, po jehož kličce do forhendu se kotouč překulil přes výstroj francouzského gólmana až do sítě! Asistence: Jakub Bernad.
  38:12 ROMAIN - 2:6
   
  38:12
  Francie právě vstřelila branku!
  Obhájci titulu ještě korigují skóre, na výsledku utkání to ale nic nezmění. Gabillet Karl předal kotouč Horrutu Romainovi, který zblízka přidal druhý francouzský gól. Asistence: Gabillet Karl.
   
  37:42
  Aleš Chamrád s Jakubem Bernadem se propracovali až před francouzskou bránu, tam ale prostor dobře vykryl Demars Simon.
   
  36:54
  Francouzi zápas možná v hlavách už vzdali, Češi se snadno po levé straně dostali do další střelecké příležitosti, jejich rána se ale od brankové konstrukce odrazila mimo hřiště.
  36:06 KAFKA - 1:6
   
  36:06
  Česko právě vstřelilo branku!
  Teď už si dovolím říct, že je hotovo! Po přihrávce Marka Loskota zůstal před bránou úplně volný PETR KAFKA, který nezazmatkoval, zkušeně si počkal a následně procedil puk mezi brankářovými betony! Asistence: Marek Loskot.
   
  35:32
  Francie získala puk po buly a hned se hnala dopředu. Vypracovala si střeleckou pozici, rána byla ovšem českými obránci zablokována a mířila vysoko nad bránu.
  34:57 FIALA - 1:5
   
  34:57
  Česko právě vstřelilo branku!
  Francouzský tlak mírně opadl a výsledkem je pátý gól v jejich svatyni. Aleš Chamrád vyslal na zteč po levém křídle MARTINA FIALU, jehož svižná rána zápěstím zapadla přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Aleš Chamrád.
   
  34:08
  Češi vystihli soupeřovu rozehrávku a přešli do přečíslení dvou na jednoho. Jakub Bernad přihrál zleva Petru Šináglovi, ten ale těsně minul vzdálenější tyč.
   
  33:44
  Češi vytlačili soupeře za jeho bránu, pak se ale Francouzi zase drze tlačili do brankoviště. Z levé strany na Josefa Karlíka mířil Gabillet Karl, ani nadvakrát však puk za jeho betony nepropasíroval.
   
  32:26
  Nápor Francie pokračuje. Přihrávku Belota Clementa na Crigniera Renauda sice Češi vystihli, hráči v bílém ovšem přesto pokračovali v akci a Josef Karlík si připisuje další úspěšný zákrok.
  31:01 LAMBERT - 1:4

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 32. Lambert (Jolan), 39. Romain (Karl) – 3. Strýček (Šebek), 10. Loskot (Kafka), 18. Loskot (Šebek), 27. Kafka (Loskot), 35. Fiala (Chamrád), 37. Kafka (Loskot), 40. Šinágl (Bernad)


  Francie: Simon (Damien) – Yves, Hugo, Romain, Eliott, Maxime, Lambert, Gaboriau – Baptiste, Karl, Renaud, Jolan, Clement, Joan, Theo
  Česko: Karlík (Sedlář) – Šebek, Strýček, Kafka, Loskot – Zbořil, Malý, Bernad, Chamrád – Kuťák, Cik, Šinágl, Fiala – Vyoral