Norsko – Estonsko 4:0 (kon.) | Česko – Itálie 0:2 (kon.)
konec
Norsko
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Estonsko
Neděle 20.02.2011, 17:00 • Niphallen • Mistrovství Evropy ve sledge hokeji
Partner:
   
  Bronzové medaile z mistrovství Evropy ve sledge hokeji našly své majitele v Norsku. Původní aspirant na zlato nenechal po semifinálové porážce od Itálie nic náhodě a Estonsko přehrál jednoznačně opticky i gólově. Ve 20:30 začne zde v Sollefteå finále, které enormě zajímá české fanoušky - náš tým se střetně s Itálií. Srdečně vás zveme k podrobné on-line reportáži! (18:42:31)
   
  45:00
  Konec zápasu.
   
  44:45
  Utkání spěje do konce, o puk se bojuje u mantinelu vpravo od Johansena.
   
  44:32
  Värnes nedostihl kotouč včas, zakázané uvolnění Norska.
   
  44:16
  Další daleké nahození na Johansena, ten odráží.
   
  43:48
  Estonci se snaží ještě o náhozy na Johansenovu branku ve snaze vsítit alespoň čestný úspěch.
   
  43:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, i švédští hlasatelé už mají o vítězi jasno.
   
  42:22
  Estonci podnikli útočný výlet, Liivova zpětná přihrávka ale zůstala nevyužita. Bakke následně vyhodil tak, že to nebylo zakázané uvolnění.
   
  41:05
  Norský kapitán Jacobsen zůstal ležet u červené čáry po srážce s Tiitsem. Jen co se přerušila hra, ožil a vyjel vynadat hlavnímu rozhodčímu, který ale proslovu v norštině pramálo rozuměl.
   
  39:51
  Norsko právě vstřelilo branku!
  Ukázková spolupráce dvou zkušených reprezentantů navyšuje norské vedení na 4:0. LOYD REMI JOHANSEN si v plné rychlosti vyměnil puk s Pedersenem a sám před Falkenbergem o horní tyč skóroval. Asistence: Rolf Einar Pedersen.
   
  39:25
  Kalm využil chybné rozehrávky v norském obranném pásmu a vyslal dobrou střelu z pravého kruhu. Johansen si svou nulu pojistil lapačkou.
   
  38:15
  Estonci se snaží o korekci skóre, ale proti favoritovi je jejich počínání trochu marné. Nakonec se alespoň povedlo Piiriojovi vystřelit od modré, Johansen si přízemní pokus pohlídal.
   
  36:55
  Estonci vyhodili nedovoleně přes všechny čáry.
   
  36:10
  L. R. Johansen a Jacobsen šli sami proti brance, u které na ně kromě Falkenberga čekal ještě Tiitsu. A právě ten zbrzdil přihrávku prvně jmenovaného Nora, takže ze šance nebylo nic.
   
  35:38
  Eemra střílel ze středního pásma. Zdá se, že Estonci se rozhodli zvýšit četnost svých pokusů, ale zatím mají vychýlenou mušku.
   
  34:45
  Dlouho modrobílí neútočili, po Koppelmannově nepřesné a pomalé střele zase hrají Norové.
   
  34:22
  Piirioja střílel zpoza modré čáry nepřesně, ale Estonci zůstávají u puku.
   
  33:24
  Jacobsen se snažil rozhýbat Falkenberga mícháním s kotoučem a když už se zdálo, že udělá lpadajícímu brankáři kličku, zkusil Nor propasírovat puk pod tělem. To se mu nepovedlo, Falkenberg tento souboj vyhrál.
   
  33:24
  Nařízeno trestné střílení proti Estonsku za faul zezadu ve střelecké pozici! Pojede norský kapitán Jacobsen.

  Jan Chlubna

  Branky a nahrávky: 2. Svee (Björnstad, Bögle), 12. Björnstad (Bögle), 21. Värnes (Pedersen), 40. L. R. Johansen (Pedersen)


  Norsko: R. Johansen (Hamar) - Pedersen, Rivera, Svee, Värnes, Björnstad, Nordstoga, L. R. Johansen, Austevoll, Bakke, Klakegg, Jacobsen
  Estonsko: Falkenberg - Oige, Piirioja, Kolk, Tiitsu, Koppelmann, Vasar, Eerma, Liiv, Kalm

  Rozhodčí: Modig - Cik, Vaněk

  Diváci: 50