Jihlava – Vsetín 1:2 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 4:5 (0:2 po s.n.) | Slavia – Poruba 2011 7:4 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 5:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 6:3 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 2:1 (kon.)
Kladno – Havířov 3:2 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 10.10.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance Liga • 12. kolo
Předzápasové kurzy: 1.7 4.4 3.77
Partner:
   
  Dnešní utkání sledovalo 2 173 diváků. (20:16:24)
   
  Dámy a pánové, za námi je šlágr 12. kola Chance Ligy. O osudu celého zápasu rozhodlo 32 sekund druhé třetiny. Domácí vedli od 12. minuty zásluhou gólu Osmíka. Ve 23. minutě za 32 sekund hosté ale šli do vedení, nejprve se prosadil exduklák Březina, následně Teper. I přes enormní snahu Dukly ve třetí třetině něco s výsledkem udělat se již skóre i díky skvělému Gábovi v bráně Vsetína neměnilo. Mohli jsme dnes sledovat parádní utkání z obou stran, mocně podpořené především hostující skvadrou fans, kteří dnes předvedli opravdu skvělé vystoupení, o to více se cení, že 200 kilometrů dlouhou cestu v takovém počtu absolvovali ve středu. Vsetín byl tím, kdo byl o ten gól šťastnější a bere tak tři body. Z mé strany je to dnes vše, bylo mi ctí vás dnešním utkáním provázet a příště z Jihlavy napočtenou!
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Klíčový moment utkání! Šest sekund před koncem je vyloučen Březina za zašlápnutí kotouče u mantinelu a Dukla si bere time.
   
  59:34
  Ohromný tlak od Dukly v závěru, ale už to nevypadá. Ani dorážka natřikrát neskončila gólem!
   
  59:05
  Zeman tečoval těsně před Gábou kotouč do protipohybu, ten se ale těsně projel podél levé tyče!
   
  58:50
  Kopta výborně skočil do kotouče a vyhodil ven z pásma. Dukla je v šesti.
   
  58:35
  Dostálek nahodil do pásma s takovou razancí, že trefil ochrannou síť, bude se vhazovat ve středním pásmu, 85 sekund před koncem.
   
  58:12
  Domácí v plném počtu. Zřejmě se za chvíli odhodlají k powerplay.
   
  57:49
  Teper neudržel pásmo a domácí vyhazují. Jdeme do poslední dvouminutovky.
   
  57:02
  Domácí se brání aktivním pohybem ve středním pásmu a Vsetín spíše drží kotouč, než se pokouší o útok.
   
  56:33
  Pitule se natlačil do brankoviště a Vsetínští jsou z pásma vykázáni ven.
   
  56:12
  Dostálek dojížděl puk vyhozený přes celé hřiště. Byl u něj první, dle názoru sudích si pomohl hokejkou při souboji s hráčem a je vyloučen na dvě minuty. Možná klíčový moment v cestě za třemi body pro Vsetín.
   
  55:09
  Rác pouze vyvezl puk za domácí branku, dále se již soubojů neúčastnil, odjel střídat a Dukla může hrát opět do útoku.
   
  54:27
  Zakázané uvolnění Vsetína. Jak podotkl kolega, ze strany Dukly to je pokus o sbalení opité holky v baru, který celkem vychází, ale nedaří se vám celá situace dotáhnout až do samotného sladkého konce. Do hokeje převedeno, je tlak, jsou střely, jsou šance, ale nikoli góly.
   
  54:09
  Další přerušení po zásahu Gáby. Následovala menší strkanice, Hryciow dohrál Čachotského a je zván k hlavnímu sudímu na kobereček o tvaru půlkruhu z ledového materiálu.
   
  53:29
  Anděl se protlačil mezi dva obránce a nahodil před branku, Pekr však již nedosáhl a hosté zase vyhazují. Ne nadlouho, druhá útočná letka domácích následně opět dostala slovo v útoku, Gába podržel tým.
   
  52:47
  Štebih omylem dostal přihrávku, i z nechtěného dokázal vykouzlit tvrdou ránu a Gábu donutit zasáhnout. Poslední komerční přestávka dnešního zápasu, jdeme do samotného finále!

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 12. Osmík (J. Pohl) – 23. Březina (Slováček, Rudl), 23. Teper (Vítek, Hořanský)


  HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Čachotský (C), Jiránek – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Zeman, T. Havránek – Osmík, D. Čermák.
  VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Rudl, Teper, Jenáček, Ondračka – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Hořanský, Jindra, Vítek.

  Rozhodčí: Čech, Vokřál – Kokrment, Šimán

  Diváci: 2 173